Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nevetik ki azokat a...

Miért nevetik ki azokat a 13-14 éveseket, akikről úgy tartják, hogy "érettebbek" és élnek nemi életet?

Figyelt kérdés

Van egy réteg, aki érettebbnek nevez minket a korunknál a másik meg ezen röhög. Miért olyan lehetetlen?

Igen, 13 évesen vesztettem el. Mindig úgy gondoltam, hogy érettebb vagyok a koromnál és mások is. 16 évesen magántanuló lettem gimiben, dolgozni kezdtem (java programozo es 3d dizajner vagyok, nem k...a megmielott..).

Mivel jobb az, ha valaki 20 évesen veszti el, akkor kezd el bulizni? Egy csomóan teherbe esnek, vagy még 30éves korukban a szüleik/pasijuk pénzén élnek és nem vállalnak semmiért sem felelősséget.


Miért van rendben a kesőn érés és a korai felelősségvállalásért miért kell elítélni az embert?

Amikor magántanuló lettem (otthon tanultam meg az anyagot magamtól és fél évente vizsgáztam), akkor mindenki azt mondta, éretlen vagyok ehhez és a munkához. Nemzetközi versenyeket nyertem, agyon tanultam magam, pedig egyedül éltem és alig volt felettem szülői kontrol.

Stabil és jó párkapcsolatban élek most 19 évesen. Ám a nagyszüleim és mindenki más is elítél mert korán kezdtem. Minek pasiztam, minek értem meg előbb. Miért lettem magántanuló, miért lázadok a rendszer ellen. Lehetne sorolni. Ha mást nem bántok ezzel, miért fáj mindenkinek, ha a magam útját járom?

Ezzel együtt imádom az életem és amiért megdolgoztam, de nagyon bántanak ezek a dolgok. Én mindenkivel kedves, önzetlen és segítőkész vagyok, de már kicsit unom az emberek károgó részét.


2018. máj. 6. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert, te lehet, hogy egy szerencsés kivétel vagy, de a legtöbb lány, aki ugyanezt mondja magáról, az egy molylepke értelmi szintjén van. A hormonok irányítják az agya helyett és nagyon hamar kihasználja őket egy idősebb srác, majd összetörnek lelkileg és utána jön, hogy minden srác szemét és depisek lesznek.
2018. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondják a férfiak, hogy aki nőként korán kezdi, az kiég és/vagy sok pasit fogyaszt.

Ilyet pedig komoly férfi nem akar magának.

A kevés szexpartnerrel és nem korán szexelő nőket veszik komolyan.

Ugyhogy, ha már így alakult akkor ne dicsekedj ezzel, mert hidd el a komoly pasiknál ez rossz fényt vet rád, barmilyen komoly voltál akkor.

2018. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te egy kivételes eset vagy. Nagyon sok fiatal tényleg azt hiszi, hogy "érettebb" a korosztályánál és utána később kiderül, hogy mégsem. Gondolom ezért előítéletesebbek az emberek és nevetik ki az ilyeneket, mivel gondolom már nem egy ilyennel találkoztak. Egyébként a 13-16 éves lányok 90%-a azt mondja, hogy érettebb a korosztályánál.
2018. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Egy, a lakóhelyemen lévő kórházban tavaly 47 abortuszt hajtottak végre általános iskolás kislányokon ( nem, döntő többségük nem cigány volt). Ők is azt gondolták, hogy érettek.
2018. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz te érettebb, mint a korod, meg vesztheted te el akármikor, de ez semmire nem bizonyíték... Az érettségre sok minden jellemző, de az nem, hogy 13 évesen a legvisszatetszőbb arisztokratikus gőggel nézed le a körülötted lévőket. Vagy ha esetleg nem is, akkor elárulom, hogy ez jön le az írásod alapján. Sorry
2018. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, oké, általánosítanak. De az miért fáj nekik, ha én dolgozom és nem a suliban ülök sok neveletlen gyerek között? A jegyeim mindig is jók voltak, simán felvennének szinte bármelyik egyetemre, de a környezetemnek az is baj, hogy inkább maradnék a munkánál hiszen élvezem, jól keresek, boldog vagyok. Később úgy is teljes időben vállalkozó szeretnék lenni. De az egyetem "kell". Minek tanuljak elevult programnyveket évekig, amit nem használok? Miért bírálnak folyton?
2018. máj. 6. 20:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Rémesen alázatos voltam évekig, de most már kezdem unni, hogy taníthatok én ingyen, lehetek kedves, sikeres vagy akármi, mindig savazást kapok pedig mások sem tökéletesek.
2018. máj. 6. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha néha olvasol itt kérdéseket, az a 'korosztály' kiábrándító. 14 évesen lehetek e terhes, a barátom spermás kézzel simogatta a csiklómat bugyin keresztül. Na itt van a baj.
2018. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sosem felejtem el azt a lány osztálytársamat (és egyben padtársam volt 1 évig) 6. osztályban, aki azt mesélte el szünetekben, hogy hogyan vesztette el a szüzességét 12 évesen. Mikor rákérdeztem, de ugye védekeztetek? Azt válaszolta nem, minek(!!!) hisz a szintúgy 12 éves barátja "mindig időben kiveszi", de ezt csak a barátja mondogatja neki, mert hiszen szegény nem is érti ezt miért mondogatja neki, mert nem tudja, hogy valóban a spermium mire funkcionál(???).

Mondom az igen :D


A lány később kibukott a középiskolából, 17 évesen teherbe esett egy másik csávótól akivel gondolom szintén nem védekeztek. Most itt áll huszon x évesen egy gyerekkel, és szinte semmije sincs, iskolát nem fejezte be, kb 10 osztálya van, dolgozni nem dolgozik, és a szülei nyakán élősködik.

2018. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem elítélés kérdése, hanem azé, hogy gyerek ne szexeljen. Mindennek megvan a maga ideje, és a szexé nem a 13 éves kor. Statisztikák vannak arról, hogy akik fiatalon kezdenek szexelni, azok hajlamosabbak depresszióra és öngyilkosságra, mint azok, akik nem sietik el a dolgokat.

Ha tényleg annyira érett lennél, akkor megértenéd, hogy attól, hogy neked személy szerint nem lett problémád ebből (vagy ha lett is, még nem vetted még észre) még nem azt jelenti, hogy normális gyerekkorban szexelni. 13 évesen a lányok jó része még nem is menstruál, te pedig azt kéred számon, hogy miért hisszük, hogy helytelen ilyen fiatalon szexuális életet élni? Komolyan?

Persze kinevetni az ilyeneket, vagy egy életen át szégyenletesnek gondolni azt, amin átestek nem fair, de azért ne essünk már át a ló túloldalára..

2018. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!