Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy 17 évesnek hány éveseket...

Egy 17 évesnek hány éveseket kell tegezni, és hány éveseket magázni?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom hogy ha valami alkalomkor megismer valakit és beszélget vele akkor hogy szólitsa? Engem úgy neveltek, hogy 13-14 évesen is magáznom kellett a 19-20 éveseket akiket ismertem. Szeretnék nyitottnak és lazának tűnni viszont kulturálatlan se akarok lenni. Szerintetek hogy? 17/l
2013. jún. 27. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ez függ a tisztelettől is. Ha veled egy társaságba buliba van egy 35 éves, vagy egy barátnőd unokatestvére vagy ilyesmi akkor tegezheted, de ha a főnököd 23 éves magázni illik amíg ő nem mondja, hogy tegezheted.
2013. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Én 17 éves lány vagyok, a nőket kb. 30 éves korig, a férfiakat egy kicsit idősebb korig szoktam tegezni. Ezek olyanokra vonatkoznak, akiket nem ismerek. Akiket ismerek, azokat mind tegezem, legyen akár 20, akár 60 éves. Természetesen ismerkedésnél az idősebbeknél mindig magázással kezdek, de aztán ha összebarátkozom velük, akkor őket is tegezem engedélykérés nélkül. Eddig még soha senki nem szólt ezért, legyen ismeretlen vagy ismerős. Az ember látja, hogy az illető "jófej"-e, én is ennek tükrében döntök a tegezés mellett. A tanárokat, orvosokat természetesen sosem tegezem.
2013. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nincs hozzá recept. Nagyon sokat lazult a helyzet az utóbbi időben.

De alapból a 30 felettiekkel szemben jó ha magázással indulsz, aztán majd felajánlja /vagy nem/ a tegezést.


Én 23 éves lányként olyan munkakörbe kerültem, hogy idős, sokszor nyugdíjaskorú polgármestereket, egyéb vezetőket kellett naponta tájékoztatnom. Ők lazán letegeztek és elvárták, hogy én is laza és oldott legyek velük szemben...nem mondom nagyon nehezen jött a számra a tegezés. Úgy oldottam, meg, hogy egyszerre tegeztem és magáztam őket pl. Szia polgármester úr!

2013. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gyakran úgy szoktam, hogy jó napot-tal és hellóval is köszönök, ha magázva köszön vissza akkor nincs kérdés, ha tegezve, akkor még eldöntöm.
2013. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!