Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék, hogy jobb...

Mit tehetnék, hogy jobb legyen az "általános társadalmi" megítélésem?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik a kérdés, de így tudtam röviden kifejezni.

Szóval közhelyes kezdés: Nem érdekel alapvetően mások véleménye, DE...

Most már kezd elegem lenni abból, hogy sorozatosan hasonló véleményeket, megközelítéseket tapasztalok egymástól független emberektől ugyanarról a témakörről.

Emiatt elgondolkoztam, hogy hátha van abban valami amit mondanak, úgyhogy érdekel így anonim, reprezentatív a véleményetek a következő helyzetről.


29 éves vagyok, a (most már) feleségemmel élek együtt már 8 éve. Az utóbbi 5 évben eléggé sokat dolgozom. Beindult a vállalkozásom úgy ahogyan arról mindig is álmodtam. Élvezem a munkám, bár rengeteget is dolgozom (heti 80-90 órát), de csak hétköznap, a hétvégéken mindig szabad vagyok. Ilyenkor általában barátokkal vagy a párommal vagyok, programokat csinálunk, szépen, jól élünk. Folyamatosan haladunk a céljaink felé, amik nagyrészt anyagi eredetűek, úgy mint nagy, saját lakás, gyerek, megtakarítás nyugdíjas éveinkre. Csak hogy nagyságrendileg el tudjátok helyezni, én általában havi 1-1,5M forintot keresek nettó, tisztán, legálisan. Csak hogy lássátok, hogy nem a semmiért dolgozom ennyit. Persze tudom, biztos van aki ennél többet keres, vagy ugyanennyit de kevesebb melóval, ettől most tekintsünk el. Szerintem nincs szégyellnivalóm ezen.


A probléma ott adódik, hogy nem először kapom meg barátoktól, főleg lány barátoktól, hogy becsüljem meg a feleségem, mert nem semmi amit kiáll mellettem, rengeteg áldozat van meg lemondás...én meg ilyenkor persze, nyilván úgy reagálok, hogy igen. Tisztában vagyok vele, hogy nem sok nő viselné el ezt, hogy hétköznapokon gyakorlatilag szinte soha nem alszunk el együtt, hétköznap esténként nem fér bele egy mozi, színház, maximum nagyobb alkalmakkor engedem meg magamnak (sok ügyfél, sok meló, folyamatos rendelkezésre állás miatt). Ez tudom, hogy sok lemondás részéről. De velem mi van? Én biztos totálisan élvezem azt, hogy 3-4-5 órákat alszom néha, viszem a vállalkozást (amit még egyszer mondom, imádok), rajtam van a stressz, hogyha velem valami történik, akkor oda az egzisztenciánk, a terveink. Plusz én is ugyanúgy a párom nélkül vagyok...én is egyedül alszom el kvázi, csak bebújok mellé hajnalban amikor ő már rég alszik. Ez nekem is rengeteg lemondás. De akkor én fogjam be a számat, mert élvezem a munkát? Ez meg már csak lehet rosszindulat részemről, de azért is, mert relatíve jól hoz a vállalkozás? Ez is már jogalap arra, hogy nekem jó legyen és a feleségem legyen az áldozat? De hát egy család vagyunk, ha nekem jó az neki is jó. Ha kell egy cipő, akkor azonnal meg tudjuk venni. Ha hétvégén wellnessezni akarunk, akkor oda is el tudunk menni.

Tudom...ezen a ponton szoktam megkapni, hogy nem minden a pénz. Valóban, tudom. Viszont azt is tudom, hogy mennyire rossz, ha nincs. Én olyan családban nőttem fel, ahol a szülőknek ha volt fizetése, akkor az nagyrészt elment arra, hogy a szomszédnak, boltosnak törlesztették a felgyülemlett tartozásokat, majd 1 hét múlva kezdődött elölről minden. Lehet, sőt szinte biztos, hogy emiatt is túlkompenzálok most. De a lényeg, hogy tudom, láttam, hogy milyen rossz, amikor szülőként nem tudja az ember a családját eltartani.

Igen, igazad van, ha most azt gondolod, hogy a tengődés és a havi 1M feletti bevétel között van középút is, de sajnos az üzleti élet kegyetlen. Ha ma visszamondom az egyik megrendelést, akkor lehet, hogy holnap már kettő nem keres meg, mert híre megy szakmán belül. Plusz ha van rá lehetőségem, akkor szeretnék minél több pénzt keresni, hogy a lakáshitelt is mielőbb kifizessük, mert nem olyan könnyű a nulláról lakást venni úgy, hogy se a feleségem, se az én ágamról nincs nagyobb örökség, se ingatlan. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy dögöljön meg akinek van, csak rá akarok világítani, hogy így nem olyan könnyű egyről a kettőre jutni.


Nem értsetek félre, egyáltalán nem arra vágyom, hogy mennybe legyek menesztve azért amiért ennyit dolgozom, de az, hogy még le is húznak folyamatosan, az nonszensz.


Szerintetek mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire negatívan megítélve, hogy mindig csak a feleségem a hős aki kibírja ezt az életvitelt, én meg nem hogy egy pici elismerést sem kapok, de még én vagyok rossznak is beállítva.



2018. máj. 7. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

"Folyamatosan haladunk a céljaink felé, amik nagyrészt anyagi eredetűek, úgy mint nagy, saját lakás, gyerek, megtakarítás nyugdíjas éveinkre."


A gyerek NEM anyagi cél. Van gyerek? akkor a felséged is sokat tesz otthon, ismerd el őt és ő is ismerjen el téged. A többi meg másodlagos.


Baj van a fejedben, ha most azt várod, hogy receptet adjunk, hogy fognak téged emberebb embernek tartani.

Azért tenni kell. Nem üzleti machinációkkal foglalkozni heti száz órában.

2018. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen és részletesen felvázoltad a problémát. Teljesen jogos a kérdésed. Én megértelek...


Sok munkahelyen le kell mondani a dolgozónak (pl. többműszakos munkakörben) többnyire a privát életről. És ők ezért még anyagilag nincsenek is kompenzálva. Tudom, a vállalkozás más és most nem is erről van szó. De a lényeg, hogy valóban nem kellene úgy beállítani a dolgot, hogy ez nem éri meg és csak a feleséged az áldozat. Elvégre ez egy közös cél.


Szerintem először is magadra kellene szánni pár órát, vagy napot és elgondolkozni, hogy neked ez hosszú távon megéri-e. Mégegyszer átgondolni a céljaidat, vagy mégegyszer megbeszélni a közös céljaitokat. Az már biztos, hogy ez hosszú távon így nem megoldható. Már csak egészségileg sem. Ér neked ennyit a pénz, a vagyon? Ha igen, ennek is ára lesz - véleményem szerint.

2018. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

most mégis küldök egy receptet,

Johann Wolfgang von Goethe-től

Edel sei der Mensch, / Hilfreich und gut!

Nemes legyen az ember / segítőkész és jó.


[link]

2018. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A gyerek anyagi cél, közvetve. Ha stabilan úgy állunk anyagilag, csak akkor, és csakis akkor vállalunk gyereket. Jelenleg ez még nem aktuális, de nyilván ezt nem egyedül én határozom meg, hanem közösen.

Úgy látom, hogy nem jött át az írásomon, de a feleségem BOLDOG mellettem. Nem én mondom, nem én gondolom, ő mondja, rajta látom. Emiatt írtam, hogy alapvetően nem érdekelne, hogy mások mit gondolnak, mert csak ez számít. De mégis zavar, hogy külső szemnek én vagyok a gonosz, a feleségem meg a hős, holott nekem is ugyanannyi lemondás van, én is pont ugyanannyi közös pillanatból maradok ki, mint ő...egyébként "embernek" vagyok titulálva, a baráti társaságnak én vagyok az egyik meghatározó alakja, teszek a közösségért, általában én szervezek meg minden közös programot, kirándulást, stb. Sok barátom van, de emellett sokan is kritizálnak.

2018. máj. 7. 15:46
 5/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Viszont lehet, hogy azért sem találsz megértő fülekre, mert ezt a helyzetet is csak az értheti, aki benne van.

Abban kételkedek, hogy valaki is tud majd neked ebben itt segíteni. Talán néha érdemes lenne a szívedre is hallgatni. Tényleg nem minden a pénz. Viszont ha pénzt akar az ember, azért általában áldozatot is kell hoznia. Én ezt tapasztaltam.

NEHÉZ meghozni a döntést, de hamar el lehet veszni ebbe az anyagi kérdésbe, az már biztos.

2018. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is (második) a hozzászólást, a linket összeraktam, működik. :)

Annyit fűznék hozzá, hogy hosszútávon a cél 10 éven belül "nyugdíjba" menni, a befektetésekből élni, a vállalkozást önellátóvá tenni alkalmazottakkal.

2018. máj. 7. 15:48
 7/16 anonim ***** válasza:

"hogy külső szemnek én vagyok a gonosz, a feleségem meg a hős"

Ha boldog a feleséged és ezt sugározza is, te sokat keresel = inkább irigykedni szoktak, nem sajnálkozni... Nem értem a problémádat. Érzésem szerint a reakciókat nem jól értelmezed, de lehet hogy tévedek, kevés ez az ismeret rólad - miért lennél gonosz??.

Itt a gyakorin sötétben tapogatódzunk és sok a találgatás...


Valahogy embernek lenni nehéz, a lét tragikus, ez az emberi lét lényegéhez tartozik és senki nem "ússza meg". és gyakorta nem működnek a "nagyon megszedem magam és utána hawaiiozás".

Megtennéd, hogy elolvasod Tolsztojtól a 'Mennyi föld kell az embernek' - novellát és írnál róla, hogy nem valami ilyesféle lehet a barátok szemében a rosszallás mögött?

[link]

2018. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tipikus.Güzül a férj 0-24ben,munkamániás hordja talicskával a pénzt haza. A vége meg egy válás lesz ,a "háládatlan" feleség félremegy. Lassíts ,vegyél fel alkalmazottat ,ekkora bevételnél nem igaz hogy nem telik rá ,nem minden a pénzhajhászat,szükség van párkapcsolati időre is és nem csak vasárnap délután. De ahogy gondolod.
2018. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es: Kicsit félrement amit mondani akarok. A feleségem boldog, ezt ők is látják, de attól még emögött áldozat és lemondás van az ő részéről is és ezt tudják, látják mások is, mivel mesélünk az életünkről másoknak is. Emiatt ő a hős, de nem azért, mert ő szenved és elviseli a dolgokat, hanem mert - szerintem - más szimplán nem tudja elképzelni, hogy mi így is boldogok vagyunk. Nem tudom. A novellát majd elolvasom, de mint fentebb is írtam, hétköznap nem sok időm van. :)


8-as: Te meg abszolút közhelyesen és felszínesen fogtad meg az egészet. Nem tudok mit hozzászólni.

2018. máj. 7. 17:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés, mi lesz, ha lesz gyerek.

Mert ha akkor is az a terved, hogy csak hétvégenként tudsz a családdal foglalkozni, akkor én a feleséged helyében nem szülnék. Egyedülálló anya nélküled is tud lenni.


Az nem opció, hogy veszel fel alkalmazottat vagy üzlettársat?

2018. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!