Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kerüljem ki az efféle...

Hogyan kerüljem ki az efféle beképzelt gyereket?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdődött a gimnázium. Mindig is vártam de van egy nagyon közösségromboló fiú az osztályban aki most velem kezdett csipkelődni. Ez a srác nagyon elvan szállva magától ugyanis nagyon gazdag családból származik. Az apuka ilyen tipikus ,,sztár''nőgyógyász az anyukája pedig egy jó nevű ügyvéd. Az osztálytársunk persze Mercivel és BMW-el jön suliban és nagyon vagány a Gucci, Armani , LV stb cuccaira. És ezeket a dolgait a közösségi oldalaira us kiteszi, hogy tudjon menőznu, hogy ők milyen pénzesek és mi mindent megtehetnek. Nos a lényeg, hogy ez a fiú pár hete elkezdett rám megjegyzéseket tenni, a ruháimra, az autónkra meg stb.. Mindenki előtt megalázott, mert rohogve mondta egesz osztálynak:,,még mindig ebbe a cipőbe jársz"?

És egy barátom mondta, hogy hallotta, hogy rólam beszélt tesi órán, hogy én milyen proli gáz vagyok. Igen bevallom nem vagyunk gazdagok és nem egy 2018-as style autóval járok , nem járok méregdrága ruhákban és nem járok 2 havonta külföldre de ember vagyok. És már mindenkinek elege van belőle az osztályban de senki sem mer neki semmit mondani. Én is az elején türtem de nen hagyom, hogy így beszéljen rólam. Leszarom igazából mennyi pénzük van de rólam szálljon le, mert megverem. Nektek volt már ilyen? Gimiben ez gyakori. De nem akarok botrányt ettől függetlenül ezért kérdem, hogy mit csináljak?


2018. máj. 12. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg mindenkinek elege van belőle, akkor egyszerűen fogjatok össze és közösítsétek ki. Felesleges ezért bunyóznod vele.
2018. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy az ofő-vel nagyon jóba van az anyja. És félek, hogy mi szívnánk meg.
2018. máj. 12. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Én beolvasnék neki, csak az ilyenekkel az a baj, hogy nem jut el az eszükig, hogy ők az ég világon még semmit nem értek el és hogy nem lesz menő attól, hogyha a szüleinek a pénzére veri a mellét, mert ő csak egy haszonélvező élősködő.


Ha úgy döntenél, hogy mégis megvered, akkor azt iskolán kívül tedd, hogy iskolán belül ne legyen következménye és ügyelj arra, hogy ne okozz neki komoly sérülést, hogy jogi következményei se legyen a dolognak.


Mondjuk a legjobb az lenne egy ilyen gyerek ellen, hogyha meg tudnád szégyeníteni mindenki előtt. Akkor megtanulná, hogy téged nem érdemes piszkálni. Mindenesetre ne hagyd neki ezt, amit csinál, mert ha hagyod, akkor ezt 4 éven keresztül el kell majd viselned. Inkább most lépj fel ellene.

2018. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én egy olyan gimnáziumba jártam, ami nevezhető akár az ilyenek gyűjtőhelyének is, de nem tapasztaltam egy osztályban/csoportban sem ilyet. Pedig itt aztán a legújabb bmw-vel, mercivel és audival volt tele a parkoló, de senki sem vágott fel vele. Ha valaki mégis bepróbálkozott, akkor ő lett kibeszélve.


Szerintem szembesítsd azzal, hogy a pénzén/drága dolgain kívül semmi értéke nincs. Ezt a lehető legtöbb ember előtt. Tulajdonképpen a kívül szép, belül rohadó alma esete. [link]

2018. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A mi gimnáziumunkban is elég sok ilyen újgazdag emberek gyerekei járnak csak épp az osztályunkban csak 1 az évfolyamban is 3 kb. És facen egyszer beszéltem vele erről de ő mindog azt hajtogatja , hogy hülyéskedik. Én erre írtam annó, hogy idegesít meg minden de nem jutotta vele semmire. Azt hiszi, hogy én irigy vagyol rá de nem.. Egyáltalán nem, mert én örülök, hogy nincs a fenekem alá rakva mindem és van miért dolgozni és küzdeni. Igazából mindenen csak röhög mindenkire úgy néz mint egy társadalmilag lesüllyedt aljanépre. És az anyja még inkább olyan. Ő még a többi szülőnek se köszön mikor ráköszönnek. Tipikus sznobok.
2018. máj. 12. 10:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagyok* jutottam*
2018. máj. 12. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, megértelek, én is hányok az ilyen emberektől.

Sajnos el kell érned egy kort, meg élettapasztalatot, amikor seperc alatt ki tudsz osztani egy ilyet.

Minden szívbaj nélkül mond neki, te legalább nem anyukád pénzével játszod az eszed, nem vagy annyira hülye, meg lennének durvábbak is, azt inkább nem írom le, már erősen politika/származás/vallás szagú lenne...

2018. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó hangosan:

"De menő vagy a szüleid pénzén, öcsém!"

"Apád megvette neked az Armanit, ha már nevelni nem tudott?"

"Van, aki kívül értékes, van, aki belül."


+gúnyos röhögés mindegyik után.

2018. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. Szembesítettem vele többször is de hát aki hülye az hülye nem lehet vele beszélni. Inkább ráhagyom,mert úgy is visszakapja az élettől. Itt sajnos az lenne az alap,hogy akármennyire gazdag vagyok nem nézem le azokat akik szegényebbek nálam és esetleg a szülei rosszul keresnek. Nyilván az ő szülei sokat tanultak, sokkal többet mint az én szüleim de nem mi választjuk meg, hogy milyen családba születünk. Nagyon remélem, hogy kap néhány büdös pofont az élettől. Én úgy döntöttem nem verem meg.. Az anyukája rettentő jó ügyvéd, hírneve van és rengeteg kapcsolata tehát ha ezt tenném még a börtönbe kerülnék.
2018. máj. 15. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!