Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok a kollégiumokról?

Mit gondoltok a kollégiumokról?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a kollégiumok felhasználásával történő leszakadásról? A gyereket megviselheti? És hány éves kortól küldenétek koliba a gyereketeket? 11(általános felső)? 15(középsuli)? 18(egyetem, főiskola)?

Jó/rossz tapasztalatok?

Ha nem muszáj, akkor is beíratnátok a csemetéteket?


Érdekel fiatalok (nem csak kolisok) véleménye is.


2018. máj. 12. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyfüggő, bár 11 éves gyereket ha nem lenne mindenképp szükséges én nem küldenék kollégiumba. Közepiskolában szerintem a szülő már ismeri annyira a gyerkőcét, hogy tudja róla, bírná-e az idegen helyet, az új ingereket, új élethelyzeteket. Nagyon sok olyan 14-15 éves gyereket ismerek, akik a jég hátán is megélnének, így biztosan nem lenne probléma a kollégium, de pl. van az ismeretségi körömben is olyan 15 éves lány, aki egyetemet is jobb, ha közel választ, mert olyan szinten életképtelen, hogy nem bírná ki kollégiumban.

Szerintem ezt a legjobban tényleg egy szülő tudja eldönteni, nála jobban senki sem ismeri a gyerekét. :)

2018. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem gondolod hogy a kollégium segítené, hogy ne legyen életképtelen?
2018. máj. 12. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem segitené vagy csak nagyon keveset. Lattam eleg peldat, aki elso nap eletkeptelen, az tobbnyire egy ev mulva is az lesz.
2018. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen jöttem kollégiumba egyetem miatt. Nekem kifejezetten jót tett, az elején tényleg elég életképtelem voltam, de aztán pár hónap alatt megtanultam olyan dolgokat, amik szerintem később egy saját lakásban is hasznosak lesznek. Pl. hogy hol, mit vásároljak, mit főzzek, hogy egy egész hétre legyen kajám. Vagy hogy hogyan osszam be a pénzem egész hónapra, vagy akár hogy hogyan intézzem az ügyeimet (bank, orvos, okmányiroda) saját magam. Én egy 11 éves gyereket még nem küldenék kollégiumba, szerintem neki még fontos, hogy a szüleivel legyen. 14-15 évesen a gyerekre bíznám, hogy szeretne-e koliba menni, vagy nem. Ha nem szeretne, akkor is igyekeznék önállóságra nevelni úgy, hogy otthon lakik. Egyetemen szerintem mindenkinek jót tenne, ha elköltözne otthonról, viszont csak bizonyos feltételekkel, amik tényleg önállóságra nevelik. Mondjuk hogy x összeget kap egy hónapban, amit saját magának kell beosztani és nem csak telefonál anyunak, hogy "kéne még pénz", mikor elfogy neki. Persze rajta múlik, hogy ebből az összegből fedezi a kiadásait vagy dolgozik, ösztöndíjakra pályázik mellé. Az ügyeit saját magának kellene intéznie. Én a saját gyerekemtől egy bizonyos tanulmányi átlagot is elvárnék, na nem betarthatatlan dolgokra gondolok, hanem csak annyira, hogy legfeljebb egy év csúszással végezze el az adott szakot, ne a tanulás rovására menjen a nagy felnőtt élet, ami valljuk be, a legtöbbeknek folyamatos ivást és bulizást jelent.
2018. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!