Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni emberekkel?

Figyelt kérdés
Voltam a barátomnál és átjött egyik haverja és kiültünk a konyhába beszélgetni. Közben ott volt a családja is és mindenki tök jól elbeszélget én meg csak ülök némán és nézek. Volt h mondták nekem h milyen halk vagyok és hogy mindig ilyen keveset beszélek? Én mondom igen, ilyen vagyok. És ennyi, többet nem is igazán szóltam. Közben mindig frusztráltnak érzem magam, úgy gondolom sokszor zavarom mások környezetét és ezért nem is szólok inkabb, mert félek h hülyeséget mondok. Hogyan tudnék felszabadult lenni és nyíltan beszélgetni másokkal?

2018. máj. 13. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, én is ilyen vagyok.
2018. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus vendéglátó hiba. Valaki jön, akitől azt várják hogy azonnal feloldódjon és úgy szóljon hozzá mindenhez, mintha 20 éve összejárnátok. A "mindig ilyen csendes vagy?" ennek alapkelléke, ami annyit jelent hogy "nézd én itthon vagyok és de jól elbeszélgetek, te idegen vagy idegen környezetben, nem tudsz jobbat szólni nálam!"

Jó vendéglátók megszólítják a vendéget, bevonják a társalgásba, nem szólják le, hanem őszintén érdeklődnek iránta.

Velük felszabadulni nem nagyon fogsz, mert nem az érdekli őket hogy mi a mondanivalód, hanem az, hogy az ő mondanivalójukat elegen értékelik -e a társaságból.

2018. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de mások már megszokták és nem csinálnak belőle problémát. 17/L
2018. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de csak idegen társaságban akiket már jól ismerek és ők is ismernek azokkal jól elvagyok. 22L
2018. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális dolog . Pl. : Haverommal sétálok az utcán és beszlgetünk , majd oda jönnek az ő haverjai ( 4-5-en ) egy 20 percre dumálni . Persze én nem ismerem őket , így inkább csendben megvárom míg vége lesz :) amúgy nekem is a heroltom ha valaki megkérdezi : Mindig ilyen csendes vagy ?

Ahh... mind1 ne foglalkozz ezzel :D

2018. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszélgetünk*
2018. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Introvertált vagy. Az ilyen bájcseverészések csak leszívják az energiáidat. Minek pazarolnád? Ő bajuk, ha nem tudják felfogni, ha nem mindenki olyan, mint ők 😃


Amúgy fejleszthető a kommunikáció. Javaslok 4-8 semmitmóndó témát jegyezz fel magadban, amit bármilyen üres beszélgetésben bedobhatsz. A lényeg, hogy kifejtős legyen a kérdés.

Meg általában az a jó, ha te kérdezel.

2018. máj. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!