Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Társaságban lámpaláz esetén...

Társaságban lámpaláz esetén normális a nyersebb, magasabb hang?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

megfigyeltem, mikor valakivel beszélek telefonba normálisan mélyebb hangon teszem azt, viszont amikor vagy alkohol hatása alatt vagyok csak becsípve, vagy pedig társaságban beszélek több ember előtt ilyen nyers lesz a hangom és mintha emelkedne akár 5 hangoktávnyit is. Hogy mondjam, hogy jobban megértésétek... ilyen orrhangom lesz alkohol hatására, vagy ha mások előtt beszélnem kell.


Ennek mi lehet az oka? Tudnátok ebben segíteni? Nagyon feszélyez engem ez a hangképzési "zavar" ilyen esetekben.


Ami fura alkohol hatására is ilyen orrhangom lesz, ha visszahallgatom magam videóról.


32 éves férfi vagyok, 178cm magas és 76 kilós. Tehát túlsúlyos sem vagyok.


Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, illetve mitől lehet ez? Az alkoholtól mért jön ki nálam jobban ez az orrhang?


Köszi előre is a segítségeteket!


32/F



2018. máj. 20. 06:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az idegesség hatására változtatod meg a hangod akaratlanul. Ajánlom, hogy mikor egy társaság előtt beszélned kell (nem részegen) akkor a beszéd előtt egy perccel púdolj egy ismerős dallamot:)
2018. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát többi válaszoló szerint se kimondottan alkohol lesz a ludas, hanem a kb. 1 éve tartó depresszióm és az emberek előtt ha szerepelnem kell a szorongásom?
2018. máj. 20. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!