Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Társasági élet

A kérdés

Kaptatok már olyan becenevet (keresztnévből is akár), amitől a falra másztatok? Ha igen, mi volt az?

Barátokra, munkatársakra, diáktársakra gondolok elsősorban, akik rád aggatták. Én voltam már minden, csak akasztott ember nem. :D

Keress kérdéseket hasonló témában: becenév

2018. máj. 22. 16:35  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
A kérdező kommentje:

De írhattok olyat is, amit kimondottan gyűlöltetek, de az adott személy 'szájából' aranyosan hangzott.

Legfőképpen a nemszeretem-re vagyok kíváncsi.

# 1/21Időpont 2018. máj. 22. 16:40 Privát üzenet
Van hogy bepróbálkoztak a becézett keresztnevemhez még "ka" kicsinyítő képzőt is toldani. Simán mondtam ilyenkor baráti körben, munkahelyen is, hogy köszi a kicsinyítő képzőt nem szeretem.

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont 2018. máj. 22. 16:51 Privát üzenet

Bogica, Bogika, Bogárka.

Na ezeket utálom, bár a harmadik az hangnemtől és embertől függ, tesi tanáromtól elmegy, mert ahogy vettem észre, gondja van a több mássalhangzó egymás utáni kimondásával.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/21Időpont 2018. máj. 22. 16:51 Privát üzenet
Renátából Renkót alkottak az osztálytársaim :D

# 4/21Időpont 2018. máj. 22. 16:55 Privát üzenet

A keresztnevem Liliána és sok embernek a környezetemben nehezére esik megtanulni, ezért az iskolában pár kivétellel minden tanár Lilinek hívott...Hiába mondtam, hogy nem Lili a nevem, akkor is így szólítottak. Volt, hogy a dogámra is ráírtam a nevem mellé nagy betűkkel, hogy (NEM LILI!!!), erre mikor a tanár osztotta a, direkt hangsúlyozva is mondta, hogy "LILI, tessék! :)"

Az osztálytársaim is látták, hogy zavar, ha leliliznek, úgyhogy ők is direkt elkezdtek így hívni...

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/21Időpont 2018. máj. 22. 16:56 Privát üzenet
Én Alexandra vagyok és a Szandit kifejezetten utálom. Cserébe persze a legtöbb embernek ez jut elsőre eszébe, főleg az idősebb korosztályból. De volt, aki Lexinek becézett, hát attól se voltam elragadtatva. A párom Lujzinak hív, ennek semmi köze az Alexandrához, de imádom :D

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/21Időpont 2018. máj. 22. 17:00 Privát üzenet
Látom, van Boglárka rajtam kívül is, mondjuk én a Bogicát pont szeretem. De egyik volt tanárom állandóan Boglárnak szólított. Na attól hülyét kaptam.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont 2018. máj. 22. 17:05 Privát üzenet
#3 vagyok, engem is hívtak már Boglárnak, azt szeretem, de eszembe jutott, hogy apának régen mániája volt a Bogesz, na azt is utáltam.:D

# 8/21Időpont 2018. máj. 22. 17:08 Privát üzenet
DI43L0 nevű felhasználó válasza:

Ja... amikor spicli vagy hasztalannak, fáradtnak becéznek, pláne amikor a "fáradt"- hoz "hasztalan"-hoz a keresztnevemet is hozzá csatolják.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/21Időpont 2018. máj. 22. 17:09 Privát üzenet
Ivett vagyok. Ivánnak, Evettnek, Evettkének (diákok) Evelinnek,Kittinek (a tanárok) szólítottak folyamatosan. De voltam ívheggesztő, Ivi, Ivcsi, Ivcsike is.. a hideg ráz tőle.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont 2018. máj. 22. 17:09 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nálatok milyen becenevek vannak az osztályban? Ki miről kapta a becenevét? 17/f
Milyen jó becenevet tudtok a Robi névre?
Mi annak az alkalmazásnak a neve amelyet sokan kitesznek netre is, mutatja hogy hány napja vagyunk együtt meg becenevet is lehet írni hozzá ls a képet is be lehet álítani, valaki megmondaná a nevét?
Hogy szerezhetnék egy jó becenevet?
Mit tegyek, ha kitaláltak nekem egy becenevet, ami nem teszik?
Egy Anna nevű harminckét éves nőnek illik becenevet használnia? Ha igen, mit?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Társasági élet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!