Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kaptatok már olyan becenevet...

Kaptatok már olyan becenevet (keresztnévből is akár), amitől a falra másztatok? Ha igen, mi volt az?

Figyelt kérdés
Barátokra, munkatársakra, diáktársakra gondolok elsősorban, akik rád aggatták. Én voltam már minden, csak akasztott ember nem. :D

2018. máj. 22. 16:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Engem a nagyapám Csitrinek hívott :D

Az elején nagyon kiakasztott vele, de aztán megszoktam.

A munkahelyen egy időben Casper voltam, mert nagyon fehér a bőröm, de aki elkezdte a casperezést, már nem dolgozik itt, így elfelejtődött hálisten.

2018. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Egy fiú, aki udvarolt nekem (állítólag még szerette is a Violetta sorozatot :D ) Ludmillának hívott. Hiába mondtam, hogy ne hívjon így, mert szerintem kényes név és egyáltalán nem passzol hozzám, ő végig így hívott. (Azt tudni kell, hogy más nyelvcsaládban a Ludmilla a nevem "megfelelője", ez is közre játszott, de szerintem a sorozat nagyobb hatással volt rá. ) A telefonjába így voltam beleírva, így szólított mindenhol, nyakláncba így gravíroztatta bele a "nevem". A 'kapcsolat' végén már ha így hívott, egyáltalán nem hallgattam a "nevemre", meg kb. szájba vágtam volna, mikor így szólított. Azóta szerencsére megszakítottam vele mindenféle kapcsolatot, amiben persze ez a becézés is szerepet játszott.
2018. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerencsére csak kora gyermekkoromban volt ilyen. Eleve utálom a becézett alakokat, ha nem hangzanak jól. Az én nevemet (Zita) szerintem nem lehet rendesen becézni, max. kreatívan (egyszer valaki azt mondta, Zitínia. az tetszett). Ettől persze megtették.

Zitike, Zitus(ka), Zitácska. Utáltam mindet, az elsőt a nagymamámtól azért elviseltem, de csak a személye miatt s mert tudtam, hogy ezt szeretetből mondja :)

Anyám egész életemben Zitának vagy kislányomnak hívott, ő sem az a becézős fajta.

Nehéz volt gyereknek lennem, mivel a rózsaszínt és a babákat is rühelltem. Anyám ezt általában tiszteletben is tartotta, a rokonok kevésbé.

Nem is értettem a becézést. Tök jó, egyszerű kis név, nem kell elrontani. De megtették.

2018. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 DI43L0 ***** válasza:
69%
Miért érzem úgy, hogy erre a kérdésre csak nők válaszolnak?
2018. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Voltam én már faszállító is. A fáradtra reagálva. :D


Amúgy köszi, nyomom a zöldeket a kíváncsi kérdésem válaszaira, csak még nem látom sajna.

2018. máj. 22. 17:34
 16/21 A kérdező kommentje:

Akit Lujzinak becéz a férje, neki írom:


Apu Takonypócnak becézett kiskoromban, de olyan kedvesen mondta mindig, hogy sosem tudtam haragudni érte én sem. :)

2018. máj. 22. 17:44
 17/21 anonim ***** válasza:
46%

Proszti, kollégiumba sokat mászkáltam a mosdóba, így ezt a nevet aggatták rám a szobatársaim.

Voltam rinya, egy táborba cseszettek, és elegem lett a gyerekből ezért beköptem, 11 éves voltam ő 16 éves nagy ló, átraktak másik szobába, és ott akikkel jóba voltam idősebbekkel, azok megszívatták. Így a gyerek rám akasztotta ezt a nevet.

2018. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Cicalány, tündérbogyó. Mindkettőt gyakorlati helyen.
2018. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
55%
Annuska
2018. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Orsiborsi, Korsó :(

Ezektől a falra mászok, és akkor még a koporsót nem említettem

2018. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!