Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kaptatok már olyan becenevet...

Kaptatok már olyan becenevet (keresztnévből is akár), amitől a falra másztatok? Ha igen, mi volt az?

Figyelt kérdés
Barátokra, munkatársakra, diáktársakra gondolok elsősorban, akik rád aggatták. Én voltam már minden, csak akasztott ember nem. :D

2018. máj. 22. 16:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

De írhattok olyat is, amit kimondottan gyűlöltetek, de az adott személy 'szájából' aranyosan hangzott.

Legfőképpen a nemszeretem-re vagyok kíváncsi.

2018. máj. 22. 16:40
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Van hogy bepróbálkoztak a becézett keresztnevemhez még "ka" kicsinyítő képzőt is toldani. Simán mondtam ilyenkor baráti körben, munkahelyen is, hogy köszi a kicsinyítő képzőt nem szeretem.
2018. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Bogica, Bogika, Bogárka.

Na ezeket utálom, bár a harmadik az hangnemtől és embertől függ, tesi tanáromtól elmegy, mert ahogy vettem észre, gondja van a több mássalhangzó egymás utáni kimondásával.

2018. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Renátából Renkót alkottak az osztálytársaim :D
2018. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

A keresztnevem Liliána és sok embernek a környezetemben nehezére esik megtanulni, ezért az iskolában pár kivétellel minden tanár Lilinek hívott...Hiába mondtam, hogy nem Lili a nevem, akkor is így szólítottak. Volt, hogy a dogámra is ráírtam a nevem mellé nagy betűkkel, hogy (NEM LILI!!!), erre mikor a tanár osztotta a, direkt hangsúlyozva is mondta, hogy "LILI, tessék! :)"

Az osztálytársaim is látták, hogy zavar, ha leliliznek, úgyhogy ők is direkt elkezdtek így hívni...

2018. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Én Alexandra vagyok és a Szandit kifejezetten utálom. Cserébe persze a legtöbb embernek ez jut elsőre eszébe, főleg az idősebb korosztályból. De volt, aki Lexinek becézett, hát attól se voltam elragadtatva. A párom Lujzinak hív, ennek semmi köze az Alexandrához, de imádom :D
2018. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Látom, van Boglárka rajtam kívül is, mondjuk én a Bogicát pont szeretem. De egyik volt tanárom állandóan Boglárnak szólított. Na attól hülyét kaptam.
2018. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
#3 vagyok, engem is hívtak már Boglárnak, azt szeretem, de eszembe jutott, hogy apának régen mániája volt a Bogesz, na azt is utáltam.:D
2018. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 DI43L0 ***** válasza:
53%
Ja... amikor spicli vagy hasztalannak, fáradtnak becéznek, pláne amikor a "fáradt"- hoz "hasztalan"-hoz a keresztnevemet is hozzá csatolják.
2018. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Ivett vagyok. Ivánnak, Evettnek, Evettkének (diákok) Evelinnek,Kittinek (a tanárok) szólítottak folyamatosan. De voltam ívheggesztő, Ivi, Ivcsi, Ivcsike is.. a hideg ráz tőle.
2018. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!