Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennétek az alábbi esetbe?

Mit tennétek az alábbi esetbe?

Figyelt kérdés

Nincs valóságalapja a történetnek, csak érdekel, hogy mint szituáció ki mit tenne benne:

A történetet női szempontból írom, de a férfi válaszolók fordítsák meg a nemeket.

Utáljátok a férjeteket. Ő is utál titeket. A jó hírnév érdekében nem váltok el. Ő többször megcsalt, és ti tudtok róla (viszont a pasi sose vallaná be, mentegetőzik, ha témába jön). Mikor megelégelitek elkezdtek viszonyt folytatni egy másik emberre. Később ezt a másik embert (szeretőt) nagyon megszeretitek. Több hónapos viszony után egyszer arra érsz haza, hogy a férjedet meggyilkolták. Kiderül, hogy a szeretőd volt.

Mit teszel? Kinek az oldalán állsz a bíróságon? Az undok, semmirekellő férjedén, vagy a szerelmedén, aki egy gyilkos?


2018. máj. 25. 08:30
 1/5 Todboy ***** válasza:
100%

Jó kis kérdés.


Nem abból a szempontból értékelném, hogy kicsodám nekem, milyen érzelmi kapcsolatban állunk. Nyilván kezdetben az mellett álnék ki akit szeretek, de semmi esetre sem az mellett akihez amúgy érdekem fűz.

Miközben felgöngyölődik az ügy, átváltanék elvi szempontú megközelítésre.

Jogos védelemből történt a gyilkosság? Szerető mellé.

A szeretőm megfontolt szándékkal vett el egy emberi életet? Elítélném.

2018. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Briliáns válasz, köszönöm.
2018. máj. 25. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azon a véleményen vagyok mint az első válaszoló. Képtelen lennék megbocsátani és hazudozni egy gyilkos miatt. Mindegy lenne hogy kit ölt meg. Mondjuk ezt tényleg csak akkor tudod pontosan megmondani ha benne vagy egy hasonló szituációba, pl mennyi olyan gyilkos van akit véd valaki vagy valaki pontosan tudja hogy mi történt és mégse nyitják ki a szájukat mert félnek, szeretik az bért vagy úgy gondolják hogy nem az ő dolguk.
2018. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

jó az 1

Ennek van egy klasszikus irodalmi kifejtése:

Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés

Nem férj-feleség szerető, de Raszkolnyikov egy undok, semmirekellő uzsorás vénasszonyt öl meg- a magában nemesnek hitt "eszméi" miatt: hogy annak pénzén segítsen a szegény és jó embereken. Hogy ez miért nem elfogadható morálisan, miért bűn és vonz magával bűnhődést, az gyönyörűen kirajzolódik a regényben, olvassátok el.

2018. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyilkos mellett sose allnek ki. Maximum probalnam megerteni a tettet. Felnek, hogy amikor rajon ezert bortonbe megy, nehogy magaval rantson es eloadjon egy sztorit, hogy en bujtottam fol, meg maittam tette.

Akarmit is csinalna a ferjem, ha nem valtam el tisztessegesen, akkor elegge buntodatom lenne, hogy a szerelmem megolte. A halal visszafodrithatatlan, senki nem erdemli meg az eroszakos halalt es en ezzel ki is abrandulnek egy ilyen emberbol.

2018. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!