Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Válaszolnátok az alábbi öt...

Válaszolnátok az alábbi öt kérdésre, melyek a leírásban vannak kifejtve? (emberi tulajdonságok, vélemény)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy íráshoz szeretnék anyagot gyűjteni egyszerű, hétköznapi emberektől. Így pár kérdést tennék fel, melyekre szeretném, ha tudnátok nekem válaszolni.


1.) Miként viszonyultok az olyan emberhez, aki nem a százat, hanem az egyet, saját magát követi, és saját magának akar kizárólag megfelelni?

2.) Hogyan vélekedtek az olyan emberekről, akik másokat próbálnak a saját véleményükkel befolyásolni azért, mert úgy gondolják, hogy az Ő elképzelésük a helyes?

3.) Van-e olyan emberi tulajdonság, ami miatt nem lennétek képesek barátkozni, vagy egyáltalán szóbaállni az adott személlyel? (Itt gondoljatok öltözködésre, zenei ízlésre, vallásra, szexualitásra stb.)

4.) Foglalkoztat-e más magánélete? Szólnál bele azért, mert nem tartod helyesnek azt, ahogyan él?

5.) Mit gondoltok a következő, eléggé nyersen megfogalmazott állításról? -> "A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra." Egyetértetek vele?


Legvégül pedig szeretném, ha odaírnátok a korotokat, és nemeteket is. (De ez nem kötelező.)



2018. márc. 4. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1.) Nekem szimpatikus,ha valaki nem olvad bele a "nyájba" és leperegnek róla mások véleményei. Néha azonban ez negatívan hat számomra,mondjuk,ha az én személyes véleményem nem érdekli.De ezzel mindenki így van. Alapjában véve azonban pozitívan állok hozzájuk.


2)Erőszakoskodóak,bevetik az érzelmi zsarolást.


3)Igénytelenség,illetve ha valaki betegesen fanatikus valamiben


4)Nem különösebben


5)Nem,mivel a társadalom azon része állítja ezt,akiket az első pontban leírtál.


24/N

2018. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

1)Ha ezzel nem sérti súlyosan a társadalmi normákat, vagy a jó ízlést, akkor az ő dolga.


2)Nem találkoztam még ilyen emberrel.


3)Egyszer megismerkedtem egy eléggé pszichésen beteg sérült emberrel (nem fogyatékos, de egyszerűen nem normális a gondolkodása, nem tudom hogy írjam le) na őt nem kívánom senkinek.


4) Igen. Nem, viszont a véleményemhez való jogot fenntartom.


5) Féligazság. Az emberiséget is az vitte előre hogy nagy tudású emberek össze vetették a véleményeiket, tapasztalataikat, különböző témákban.


24f

2018. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem is kötelező egy olyan társadalomba élni, aminek a normáival nem vagy képes azonosulni. Lakhatsz remeteként egy barlangba is.
2018. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérlek ne pontozzátok le egymást, és ha lehet, akkor ne is reagáljatok egymás írásaira. Kizárólag a kérdésre válaszoljatok. Nem szeretnék vitát elindítani, pusztán válaszokat kapni.
2018. márc. 4. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1, Ez lehet egy érdekes egyéniség, vagy egy pszichopata is, ha az előbbi, akkor pozitvan viszonyulnék hozzá, ha az utóbbi, akkor elkerülném amennyire lehet.

2, Ha valaki manipulálni akar másokat, azzal mindig vigyázni kell, függetlenül attól, hogy igaza van vagy sem. Nem ismerek ilyen embert, de az ilyeneket is inkább elkerülném, vagy igyekeznék, hogy minél kevesebb közöm legyen hozzá.

3. Amiket írtál, azok közül egyik sem emberi tulajdonság, amiket írtál, azok nem befolyásolják, hogy barátkozok-e valakivel. Az olyan tulajdonságoktól függ, mint a humor, érdeklődés, kedvesség, avagy bunkóság, megbízhatóság stb.

4, A magánélet magánügy, amíg nem beszéld folyton olyan dolgokról, amit kellemetlen hallgatni, addig nem érdekel.

5, Nem értek vele egyet. Ha valakivel beszélgetek, akkor annak az egyik fő oka, hogy érdekel a véleménye. ha nem így lenne, akkor elég lenne magammal beszélni.

25/F

2018. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

1) Attól függ, mennyire ésszerűen teszi ezt. Én is ilyen vagyok a legésszerűbb értelemben, én a tökéletességnek vágyok megfelelni.


2) Szinte ugyanazt írhatnám. Én minden körülöttem lévő embert befolyásolok, egészen észrevehetetlentől a legnagyobb módszerekkel.. fegyverarzenállal, amit csak ki tudok hozni, hogy jót teremthessek.


3) Ilyen nem létezik. Minden csak rárakódás, torzulás.

Te általad kért értelemben pedig egyenesen ésszerűtlen ha ilyen miatt nem akarunk megismerni egy elmét, ami független ezektől.


4) Igen. Igen, és teszem is, minden nap.


5) Mókás. Egyértelműen nincs így, nem számít, hogy valaki egyet ért-e vele. A vélemény amúgy is egy olyan emberi szó ami definíciójában cáfolja önmaga létezését. De ezt leszámítva..., Normálisabb emberek próbálják leszűrni amit csak lehet a legapróbb dolgokból, így a leginkompetensebb ember "vélemény"éből is tanulni vágynak.



Kor s nem teljesen lényegtelen.

2018. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1. Ez sok dologban megnyilvánulhat, és lehet pozitív is és negatív is. Egy alkoholista, aki inkább a saját pillanatnyi örömét válassza a másoknak való megfelelés helyett, és egy vállalkozó aki megragadja a lehetőségeket akkor is hogyha mások csak lebeszélnék róla szintén belefér ebbe a kategóriába. Nyilván a kettőhöz másképp viszonyul az ember. De alapvetően szerintem jó ha az embernek van egy önálló saját értékrendje. Mindenkinek úgyse lehet soha megfelelni, és nem is kell.

2. Amíg nem erőszakos erőltetés, addig támogatom. Végighallgatom, lehet hogy igaza van. Magamban átgondolom, majd megyek tovább. Amíg nem erőszakosan nyomja nekem, és képes ő is elfogadni egy-egy esetleges kritikát addig feltétlen pozitív dolognak tartom. Ellenkező esetben pedig minél hamarabb véget vetek az interakciónak.

3. Önmagában nem. Viszont ha nagyon szélsőséges az illető (bármely irányban), és csak erről lehetne vele beszélni, akkor rövid ismeretség lenne.

4. Támogatom mindenkinek a jogát hogy meghozza a saját döntéseit amíg az engem nem érint. Egy jó barátomnak, családtagomnak nyilván próbálnák segíteni, szólni hogy valami nincs rendjén. De távol álljon tőlem hogy bármit is rájuk erőltessek.

5. Szerintem az ötletek megosztása, és a kommunikáció visz előre minket. Viszont meg kell válogatni kinek a véleményére adunk és kiére nem. Zenéből se hallgatsz meg mindent, könyvből se olvasol bármit, és filmeket is megválogatod gondolom. Ugyan így kell tenni az emberekkel. És emellett pedig nem kell mindenkivel leállni vitázni vagy harcolni. Nekem jelenleg ezzel vannak gondjaim.


20/F

2018. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. Tisztelem azokat, akik mernek az árral szemben haladni. Viszont ha teljesen szembemegy a társadalmi normákkal, vagy egy munkahelyen képtelen együttműködni, az nem elfogadható.

2. Nem baj, ha kulturáltan, indokokkal alátámasztva elmondja a saját véleményét, de ne próbálja meg rámerőltetni.

3. Bunkóság, megbízhatatlanság, nárcisztikus személyiség. Rassz, szexuális beállítottság, vallási meggyőződés nem érdekel, amíg nem árt másoknak.

4. A hozzám közel állóké természetesen. Csak akkor szólok bele, ha az illető kikéri a véleményem, de nem várom el, hogy azt tegye, amit én látok jónak.

5. Csak akkor használom ezt a állítást, ha valaki kulturálatlanul nyilvánít véleményt. Egyéb esetben meghallgatok mindenkit, és elfogadom, hogy vannak az enyémmel ellentétes nézetek is.


21L

2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#9 Jól teszi,aki nem akar megfelelni senkinek. Azzal van baj,akinek megfelelési kényszere van,mert az mindenki csicskája lesz és meg is érdemli!
2018. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#3 SZÁLLJ LE AZ ÉLETEMRŐL! NEM A TIÉD!
2018. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!