Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tanuljak meg jól...

Hogyan tanuljak meg jól kommunikálni?

Figyelt kérdés

Azért szeretnék megtanulni jól kommunikálni, mert az utóbbi időben vettem észre magamon, hogy nem megy, képtelen vagyok normálisan, összeszedetten és magabiztosan beszélni, elindítani egy beszélgetést ami zavar, és próbálom de nem megy és elveszettnek érzem magamat.. Visszamenőleg a gyerekkoromtól kezdődött, szülők válása, örökös viták, minden napi feszültség hangulat, tiltás, tanulás romlása, anyagi háttér.. évek múltán a barátok is elfogytak pl iskola miatt.. közép iskolában meg rám szálltak mert látták rajtam gyenge vagyok és ott is megsínylettem.. igazából eléggé összetett. A lényeg, hogy a minden napokban egyre jobban szorongok emiatt, itthon, a munkahelyen.. Fejben elképzelem a mondatot és nem tudom úgy megalkotni.. utoljára akkor volt baj a beszédemmel amikor tanultam beszélni, pár betűt kénytelen voltam kimondani, de nem dadogtam.. Nem rég elkezdtem viszont, ott telt be a pohár, egy egyszerű szón megakadok úgy hogy másodjára sem sikerül kimondani és mikor beszélek azt veszem észre, hogy meg-meg akadok és automatikusan újra próbálom kimondani sikertelenül és mások is észre vették, és már ettől még jobban aggódom, hisz azelőtt nem dadogtam és zavar. Emiatt lehet, hogy valakinek nem vagyok szimpatikus, mert nem beszélgetek velük, nem kezdeményezek sosem? Próbálok barátkozni és kezdeményezni, de csak addig jutottam el, hogy elképzeltem és nem gyakorlatban semmi :( Gondolom ezért sem sikerült az állásinterjúk többsége sem.

Mit csináljak, hol kezdjem, szakember kell?

Gúnyolódó és vicces emberek kíméljenek!



2017. okt. 14. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne elmenni a szakemberhez. Nekem hasonló problémám van, nem tudok beszélgetést kezdeményezni. Ha meg mások kezdeményeznek velem, nem tudom fenntartani, érzem, hogy unják a beszédemet és sokszor nem is tudok annyira sokat beszélni az egyes témákban mint mások.

Remélem egy szakember segít neked és teljes életet élhetsz!

2017. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Elsőként az írott dadogást kell levetkőznöd: "magamat.. háttér..miatt..megsínylettem.. munkahelyen..

megalkotni..


dadogtam.."


A vége felé megszűnt a vizuális dadogás, a mondatokat egy ponttal zárod.

Elindultál a gyógyulás útján!

2017. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!