Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet okosan felhasználni...

Hogy lehet okosan felhasználni információkat?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sokszor hallom, hogy az információ és a jó kapcsolatok nagy érték (akár anyagilag is).

Szóval, hogyan érdemes nekilátni kapcsolatokat építeni? Jelen esetben egyetemről van szó, de érdekel munkahelyek esetén is.

Illetve információt hogyan lehet okosan felhasználni? Úgy, hogy én is jól járjak és az is aki kapja? Tehát ha tudok valamit de magamban tartom akkor nekem jó, viszont nem tudom meg azt amit esetleg cserébe mondanának érte.

Aki ebbe jobban bennevan az mesélne erről?



2018. jún. 1. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az információ okos felhasználása alatt nem azt kell érteni, hogy opportunista módon kereskedsz vele.

Ha igyekszel minél több (azon belül minél befolyásosabb vagy okosabb) emberrel jó kapcsolatot kialakítani - és ezalatt nem a benyalást értem, hanem csak a tudtukra hozod, hogy bízhatnak benned - és nyitott füllel jársz, előbb-utóbb jól ki fogod ismerni magad a szakmai környezetedben. Tudni fogod, kik a riválisok (akikre nem is gondoltál volna), hogyan gondolkodnak, mi a motivációjuk, és hogy hogyan tudod megelőzni őket, és hogyan tudod kivédeni az ellened irányuló támadásokat.

2018. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Például beházasodsz az Orbán családba (kapcsolatépítés), ők kiírnak uniós pénzből vmi tendert, amiről csak neked szólnak (információ szerzés), megvalósítod a projektet (információ felhasználása) és lecsíped a részed (pár milliárdot) a pályázati eu-s pénzből (jól jársz anyagilag).
2018. jún. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudással. A 21. század legfontosabb árucikke az információ, de ezt csak tudással lehet felhasználni.
2018. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!