Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A 30 év felettieknek miért...

A 30 év felettieknek miért “kislány” a 20 éves nő?

Figyelt kérdés

Nekem attól kezdve nem kislány, ha: -önálló életet él, -dolgozik, -saját önálló gondolatai/véleménye van, -egyedül fizeti a számláit, -van felelősségtudata, céljai amikért tesz is, -mos, takarít. Vagy talán ezt rosszul gondolom? Nektek mitől kislány vagy felnőtt nő a nő?

Én ilyen vagyok, mégis sokan kislánynak néznek. Nem a kinézetem, hanem a korom miatt. Miért? 21/N



2018. jún. 5. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
a kislány mindig víszonyítás kérdése. Az idősebbk mindig kislányozni fognak. A 30-asok 40-esek mindenképp.
2018. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
ez a kérdés is elég kislányos.
2018. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem így van, Te valamit, valamiért túldimenzionálsz, semmiképpen nem az átlag 30 felettiek véleménye.
2018. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
30 evesen egy 20 evessel nem fogok kapcsolatot kezdeni ugyan úgy mint anno 25 evesen sem kezdtem volna 15 évessel és így tovább, így kislany marad a szememben attól függetlenül, hogy hogyan él stb.
2018. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Amikor te is 30 leszel, akkor számodra is kislány vagy kisfiú lesz egy 20 éves. Csupán azért, mert te idősebb vagy. Nem feltétlenül rossz szándékkal mondják ezt, attól még elismerik, hogy felnőtt vagy. Csak fiatal. :)
2018. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Ezt azok az idősebb nők csinálják, hogy kislányozzák a huszonéveseket, akik elégedetlenek valamiért a saját életükkel, saját magukkal, és ezzel próbálják kompenzálni ezt a "nem vagyok elég jó" vagy "nem felelek meg valamilyen területen" elnyomott érzést magukban. Hogy már a megnevezéssel is lealacsonyítják azokat, akikben riválist láthatnának, vagy akiben látják a potenciált, hogy "jobb nő" lehet náluk. Ezzel akarják megerősíteni a saját egójukat, hogy úgy állítják be, mintha a huszonéves "csak egy kislány" lenne hozzájuk képest, akik már "tapasztalt nők".


Azok a 30-40-esek, akiknek nincs kompenzálnivalójuk, mert kiegyensúlyozott az életük, azok nem fognak egy huszonévest lekislányozni, se lekezelni, hanem egyenrangúként kezelik.


25 vagyok, és sok olyan volt, aki engem is lekezelt, kislányozott 21-22 évesen, annak ellenére, hogy dolgoztam, tanultam, elláttam magamat, voltak céljaim, van saját véleményem mindenről. Meg volt olyan, aki már 18 évesen is tisztelettel kezelt az idősebb nők közül, meghallgatta a véleményemet és egyenrangúak voltunk, nem kezelt kevesebbként. Egyik sem a rokonom.


A saját tapasztalatom az, hogy el kell kerülni azokat, akik nem kezelnek egyenrangúként. Nem szabad hagyni, hogy megalázzanak azzal, hogy lekezelnek.

2018. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#2-es: felnőttesen hogy tudnám feltenni ezt a kérdést?

A többieknek: nem megszólításként értettem a kislányozást, hanem arra gondoltam akik valóban így is gondolják, mint pl a 4-es válaszoló. Ugyanúgy élek mint bárki más, mint egy 30-40-50 éves. Az eszem is a helyén van. Mégis 1 kalap alá vesznek a tizenéves eltartott gyerekekkel. Vagy azt mondják, “majdnem felnőtt”.

2018. jún. 5. 21:44
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem érted, mert még kislány vagy. Ha nagyobb leszel meg fogod érteni. :*
2018. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Tetszel nekem kislány. ;)
2018. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Várd ki a sorod, az, hogy neked 20 évesen megadatott az ami másnak 50 évesen sem, lakás, kocsi, jó fizetés, önálló élet, jó állás, az nem jelenti azt, hogy te úgy is gondolkodsz mint egy koros ember aki sok mindent tapasztal már. Hát nincs élet tapasztalatod.

Én se tudok egy fiatalra úgy nézni mint egy 60 évesre és egy huszonéves az az én szememben is egy gyerek.

2018. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!