Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » S. O. S. Kollégisták tudnának...

S. O. S. Kollégisták tudnának mesélni a koliról? Mindent írjatok le ezzel kapcsolatban, légyszi! 16/L

Figyelt kérdés
Bármiféle információ, ami eszetekbe jut a kollégiumról, az ottani életről, szokásokról, házirendről, hogy mennyi idő volt megszokni, stb. kérem írjátok le!
2018. jún. 9. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Röviden tömören szocializálódni fogsz. Együtt laksz majd más lányokkal, lehet közös lesz a mosdó, a fürdőhelyiség. Ha egy osztályba jártok, reggeltől estig egymást fogjátok nézni. Az eleje könnyen fog menni, aztán lesznek súrlódások, mikor ki ismeritek egymást, aztán pedig újra vissza áll a béke, ha meg van hogy kivel lesztek jó barik, kivel értitek meg egymást a legjobban.

A házirendet meg lehet szokni, kollégiumja válogatja hogy hol milyenek. Nálunk kilenc után városba már nem lehetett kimenni. Aki rossz tanuló volt, annak kötelező szilencium jár. Tehát 4-6-ig ülsz a teremben más diákokkal, és tanultok keményen.

Lesznek majd veszekedések, lesznek jó barátságok, és jó bulik.

Egy itteni kérdésnél nagyon sok egyetemista leírta, hogy nekik minden ismerősük otthagyta a kolit (mindenhol, akár a kukutyini egyetem koliját is), mert hogy az micsoda pocsék förtelmes hely. Én több kolit is megjártam már, és ahhoz képest hogy zárkózott vagyok, mégis élveztem, és sok barátságot szereztem.

2018. jún. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Engem a nem túl előnyös külsőm miatt igen durván kiközösítettek és megaláztak, még 9 év után sem sikerült teljesen kiheverni.
2018. jún. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elején nagyon kemény volt (3 hetente lehetett hazamenni, 8-an voltuk egy szobában) de igazából nagyon sokat tanultam ott.

Nem tudom ma már mennyire szokás, de nálunk pl működött a hierarchia rendszer. Tisztelni kellett a negyedéveseket, előre engedni őket ajtóban meg köszönni nekik. Aztán szobafőnökünk is volt, aki "felettünk" állt. Ő felelt a takarítási rendért (persze neki nem kellett) mert az, hogy hétvégén mennyi kimenőnk volt attól függött hét közben milyen rend volt a szobákban. (És ha a te otthagyott kabátod miatt nem tudott a szobafőnök szombaton randizni akkor az gáz. XD) Szóval valamennyire szót kellett fogadni. Persze lehet azt mondani, hogy ez hülyeség, meg lehet szemtelennek lenni vele szemben, de az ilyen lányokat azért eléggé kinézik, elindul a pletyka stb...szóval érdemes néha inkább nyelni egy nagyot akkor is ha neked van igazad. (rosszul fog esni, de az életben máskor is lesz ilyen szitu)


A másik dolog amire fel kell készülni, hogy a lánykolik pletykásak. Ha hallasz valamit érdemes gyököt vonni, mert általában 2 folyosóval arrébb minden hír csak egyre nagyobb lesz. És túl kell élni azt is ha te vagy a központban valamiért. (minden csoda 3 napig tart, ha ilyenkor elkezdesz kapálózni, meg tiltakozni a hír ellen, csak tovább forog szájon az adott sztori)


Ami szokatlan lesz az elején megtanulni alkalmazkodni másokhoz. Reggel hiába szeretnél te csörtetve készülődni, ha mindenki más alszik...az elején emiatt lehetnek súrlódások. Mindenki úgy megy oda, hogy otthon ugye úgy csinálta a dolgait ahogy akarta, szülei az ő kívánságait teljesítették stb. és észre sem veszi az esetleges rossz szokásait. De együtt élve érdemes ezekre figyelni. Nálunk a "királykisasszony" típusokat eléggé kinézték.


Mivel a mienk vallásos iskola volt (nem írtad te ilyenbe mész e) voltak ehhez kötődő házirendi szabályok is amire legalább a nevelők előtt figyelni kellett. Öltözködési szabályok hülyeségek voltak, de viccesen ki lehetett játszani őket. Pl. nálunk tilos volt a smink, és ha a kolivezető meglátta, hogy valaki sminkben megy "lemosatta" vele. Ezért a lányok mindig a suli mosdóban sminkeltek mert ott már nem látta a vezető. Vagy nem lehetett festett a hajunk, ami persze azt eredményezte, hogy nyáron mindenki tiritarka színezőt használt kompenzálásként. (bár volt aki megszívta és nem jött ki a hajából) Ezek olyan dolgok, amiket persze nem tartottunk be 100% mert hülyeségek voltak, de azért nagyon kilógni sem lehetett.


De egyébként vannak nagyon jó oldalai is. Sehol máshol nem voltak olyan mély baráti kapcsolataim mint a koliban. (4 évig voltam az) Valahogy jobban összetartanak az emberek, közösségek, szobák kovácsolódnak eggyé. A nevelőket mindig lehetett közösen fikázni, és valahogy a bezártság összefogta a lányokat. Bajban fedeztük egymást (pl mikor szobatársam matt részegen érkezett vissza és el kellett dugni a nevelők elől, vagy volt olyan csaj akivel hajnalonként felváltva tanultunk titokban mert mindenki segíteni akart neki, hogy ne bukjon meg.) Míg egyetemen a szobatársaimmal csak együtt "laktunk" a koliban "csapatok" voltunk. Szóval sok szép emlékem is van erről az időszakról.

2018. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NopeAndDope ***** válasza:

Ha jó kolit választasz nem egy suttyó szart amit én először akkor befogad sok barátod lesz

Mi special kijárunk sörözni haverokkal 10ig a lányoknak általában 6ig vagy 8ig van kimenő elsőben álltalában van szilencium

Ha nem csinálsz hülyeséget akkor nem lesz semmi

16F

2019. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!