Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek illene előre köszönni?...

Kinek illene előre köszönni? 60éves ffi,30éves nő?

Figyelt kérdés
Nincs semmi story,csak kérdés. A szitu simán összetalálkozás lenne. Ne menjünk abba,hogy ha ő jön stb.

2018. jún. 20. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az illemszabályok szerint a férfi köszön előre.
2018. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A férfi köszön a nőnek, de ha mondjuk a nő belép valahová, pl. egy helyiségbe, akkor az köszön előre, aki belép, így ilyen esetben a nő.
2018. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
30/N vagyok, és inkább előre köszönök a 60 évesnek. :D A tapasztalataim szerint az esetek nagy részében a 60 éves férfi nem köszön előre, szóval emiatt alakult így nálam. :) De nem zavar.
2018. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és nem vagyok biztos benne, hogy a 60 eves férfinek kellene előre köszönni a nő felé. De oly' mindegy. :)


(A "30/N" voltam.)

2018. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
alapvetően a fiatalabb köszön az idősebbnek először és a férfi a nőnek, mivel itt egy kereszteződés van nem teljesen egyértelmű, de tökmindegy szerintem
2018. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ki köszön előre?

A férfi köszönti előre a nőt, még ha idősebb is nála

A fiatalabb köszönti előre az idősebbet

A társaságba újonnan érkezett köszönti előre az ott lévőket

A beosztott a magasabb rangút

A köszönést kötelező módon fogadjuk, ennek elutasítása súlyos sértés annak, akitől kaptuk."


forrás: [link]


2-es válaszoló voltam.

2018. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy ha generációnyi különbség van, akkor is a fiatalabb nő köszön előre az idős férfinak?
2018. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A szabály szerint a NŐ mindenek felett, neki köszönnek először. Vedd egy joly jokernek, a nő mindent üt. :) Utána számít a kor, beosztás. Kivétel, ha belép valaki egy helyiségbe, vagy éppen el akar menni, köszönéskor mindig a bejövő/távozó köszön.
2018. jún. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!