Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is rossz irányba...

Szerintetek is rossz irányba vezeti az internet az emberek szociális életét?

Figyelt kérdés
Senki nem jár sehova, inkább otthon bujják az emberek a telefonjukat, és ütik el az időt, ahelyett, hogy a barátaikkal beszélgetnének, sportolnának, szórakoznának stb.

2018. júl. 1. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is. Tiszta szíves. Ha mennek, az is csak azért van, hogy feltölthessenek képet Facebookra.
2018. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nincs áram a környéken, vagy net, akkor mindenki a kertben tevékenykedik, és éli a hétköznapi életét. Ekkor találkozunk legtöbbet a szomszédokkal! :)


Szociálisan értékes az internet nélküliség, de a külföldön élő nővéremmel meg így a legolcsóbb tartani a kapcsolatot (mondjuk az este fél óra skype-olás nem ilyen internetfüggőség, csak olcsóbb, mint a telefonálás).


Amúgy meg az internet előnye, hogy olyan hobbikat űzhetünk, amit sima "magyarként" nem is tudnánk, hogy létezik.


Így a hobbijaink színesebbek lehetnek (a szomszéd motorozik, én drónozok, a harmadik meg mondjuk zenél), akkor kimehetünk áramszünetkor felvenni a motorozó srácot, amíg a zenész berak valamit a tuctuc dobozába.

Rossz példa, de szemléltetésnek jó.


Az internetre nem merném ilyen sarkosan ráhúzni, hogy "rossz irányt ad", inkább úgy mondanám, hogy az önkontrol nélküli ember, nem képes kezelni...


Ha szinte ingyen (mert a havi 3000 forint + 2000 villanyszámla) lenne a bor, vagy a cigi, vagy a kokain, vagy a fű, esetleg a benzin, vagy a kávé, akkor azoktól is ilyen mértékben függnénk, mert képtelenek vagyunk nemet mondani. Ez nem a kávé hibája lenne! :)

Még szerencse, hogy drága! :)

2018. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lényegében igen, de szerencsére van egy olyan réteg, aki normális keretek közt tudja igy is tartani az emlitett dolgokat.
2018. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szetrintem internet nélkül többet olvasnánk (én legalábbis biztos). A hasznát mégis abban látom, hogy amennyiben érdekel valami akkor nem kell órákig keresgélnem a könyvtárban hanem megkérdezem a googletól és azonnal van válasz. A baj csak azoknál van akik átesnek a ló túloldalára és nem tudnak elszakadni a nettől. A Fb. engem nem érdekel, csak ritkán nézek rá, főleg akkor ha üzenni akarok valamelyik ismerősömnek
2018. júl. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!