Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki mit szeret/nem szeret...

Ki mit szeret/nem szeret Magyarországon?

Figyelt kérdés

A véleményeteket kérnék az alábbiakról:


1) Az oktatás.

2) A boltok és ott a kiszolgálás.

3) A közlekedési rendszer.(biciklisek, az autósok elengednek titeket? Vagy dudálnak, hogy haladjál gyorsabban ha nincsen bicikli út?)

4) A buszsofőrök és a viselkedésük.

5) Kórházi kiszolgálás.

6) A környezet. Mit lehetne változtatni? Több park esetleg?

7) A fiatalok 20 év alatt és a megjelenésük/viselkedésük.


Csak egy kérdőívet kell csinálnom órára és nem tudok sok felnőttet megkérdezni, itt könnyebb ezen az oldalon.



2018. júl. 8. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

1) A micsoda...!?!?!?


2) Üzletek tekintetében csaknem ugyanaz a helyzet, mint mindenhol máshol. (A Tesco-k nagyok, és szervezetlenek, a Penny-k kicsik és koszosak, rendezetlenek, a Lidl / Aldi -k olcsók, és viszonylag tisztességes képet mutatnak.)


3) A kerékpáros kultúra hazánkban még nagyon gyerekcipőben jár. Ezzel azt hiszem egy mondatban tudtam elmondani mindent.


4) A buszsofőrökkel eddig még nem volt gondom.


5) Ezt a 2-tes pontban szereplő üzletekkel tudom párhuzamba állítani. Egy Dél-Pesti vagy egy Merényi Gusztáv kórházból örülhetsz, ha kikerülsz élve, és / vagy felülfertőzés nélkül, egy Honvédkórházban, vagy egy Róbert Károlyban meg - többnyire - nincs gond.


6) Parkok vannak bőven, csak azokban rendszerint Kőbányai sörrel fetrengő alulöltözött cigányasszonyok és cigányemberek hemperegnek maguk alá piszkítva... Akár anno. a Hajógyári szigeti gyereknapokon kihelyezett állatos karámokban. A parkokon túlhaladva, maga a környezet megintcsak erősen megoszlik.


7) A legtöbbjük felszínes és kevéssé intelligens. Délutáni programnak tökéletesen megfelel számukra egy Mc Donald's üzletben való zabálás, vagy éppen bespeedezve fetrengeni a Szabadság-hídon.


Nekem ezek a tapasztalataim...

2018. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Amit leginkább nem, hogy mindenkinek sír a szája és mindenért a politikát okolja. Persze kisujját sem akarja mozdítani...
2018. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
mindegyik rossz
2018. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

1) Az oktatás.

Diplomát is szereztem és hiányolom az oktatásból azokat az infókat aminek birtokában a végzett diák sikeres, boldog, szabad és gazdag lehetne az életben. Vagy legalább hogyan hozzon létre otthon saját vállalkozást, hogyan működtesse azt, stb.


2) A boltok és ott a kiszolgálás.

Ha egy bevásárlóközpontban van mondjuk 10 pénztár, abból egy üzemel és van ott akár 30-40 sorban álló, akkor elvárható lenne hogy megnyíljon még két kassza. Ilyenkor papot játszva hangosan ezt szoktam könyörögni: "Adj Urunk még egy pénztáró-ó-óst!" Erre villámgyorsan még kettő be szokott ugrani. Mire én: "Köszönjük Urú-únk!" A többi vásárló elégedett mosolya kíséretében, mivel ilyenkor a 40 főből álló sor három felé darabolódik.


3) A közlekedési rendszer.(biciklisek, az autósok elengednek titeket? Vagy dudálnak, hogy haladjál gyorsabban ha nincsen bicikli út?)

Nem szokott gondom lenni az autósokkal. Kivéve amikor nyílt terepen egy-egy terepjáró anyósüléséből egy részeg előember rám üvölt csak azért hogy megijesszen. Aztán csodálkozik mikor a legközelebbi falu kocsmája előtt észrevétlenül behajolok az anyósülése ablakán és én is ezt teszem vele.


4) A buszsofőrök és a viselkedésük.

Nincs különösebb kifogásom.


5) Kórházi kiszolgálás.

Le vagyok döbbenve. Idős édesanyám sokáig volt kórházban, láttam hihetetlen dolgokat. A Vörös Csillag ledöntésével egyet értek, de a szocializmusban jól bevált ingyenes egészségügyi ellátást vissza kellene hozni. Ami annyit jelent hogy ne legyen pluszban TB-járulék címén megcímkézett külön adó senkinek. Hanem az adóból legyen fenntartva az egészségügy ma is. Tehát kevesebb adóból jobb színvonalon tudna működni. Mert mint köztudott, például ha a turistának 100 000 Ft-os számlát dugnak az orra elé egyetlen elfogyasztott sör után, az nem finomabb ám a normál árnál. Ugyanígy az egészségügyi ellátás sem jobb ha többet fizetünk érte TB címén.


6) A környezet. Mit lehetne változtatni? Több park esetleg?

Összeszedni az eldobált szemetet a városban. A földön heverő kis alkoholos üvegek nem túl szép látvány. Ahogy az sem amikor gyakran látom azt hogy egy-egy kerékpárúton nekitrafál a biciklis a kerékpárút közepére felállított jelzőoszlopok egyikének mert nehéz észre venni.

Valamint idehaza is bevezetni az egyes külföldi országokban jól bevált módszert, hogy senki se fizessen szemétdíjat hanem az adóból legyen fenntartva. Így senki sem illegális lerakóba helyezné a szemetét az anyatermészetbe hisz "ingyen" elvinnék a háza elől. Ez olcsóbb is lenne mint az illegális hulladéklerakók folytonos felszámolása. És hát a kirándulónak is kellemesebb élmény lenne az érintetlen természet látványa a kidobott törött WC csészék, autó lökhárítók, rossz hűtők és tévék helyett. És mindezt úgy elérve hogy nem több hanem kevesebb terhet fizet a polgár. Ahol így csinálják, köszönik szépen de nem szeretnék bevezetni a magyar módszert és pluszban szemétdíjat fizetni, nem is a többlet költségek miatt, hanem mert félnek hogy akkor az emberek a természetbe hordanák a hulladékot.


7) A fiatalok 20 év alatt és a megjelenésük/viselkedésük.

Nincs velük gondom mert többségük nincs is itthon, külföldre távoznak ahogy befejezik a tanulmányaikat.

2018. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. júl. 8. 13:52
 6/14 anonim ***** válasza:

A hazai nyugdíj rendszerével is gondok vannak. Például Ausztriában (ha jól emlékszem) 25 év a minimálisan szükséges szolgálati idő a hazai 40 év helyett. És nézd meg Ausztria legszegényebbnek tartott tartományában, Burgenlandban az öltönyben elégedetten sétáló nyugdíjast. És nézd meg a tévében a hazai gyárban varró és más alja munkákat vállaló nyugdíjast, mert a 40 évnyi járulék fizetése után a nyugdíjából nem tud megélni.


Ami még meglepett, hogy például Amerikában a diplomás (egyik rokonom) néhány éve dolgozik öltönyben, majd a párjával akkora házat vett amiről álmodni sem mertem eddig. Plusz kocsijuk van és olyan gyakran utaznak repülővel mint én busszal. Valamint mexikói bevándorló személyében szakácsot is tartanak otthon.

Ezt az amerikai példát látva még én is azt mondtam magamban hogy ezért az életszínvonalért én is leporolnám a diplomám és elmenék vele állásba. Ez az amiért már megéri.

Míg a hazai diplomás fizetése még a nyugati 8 elemit végzett utcaseprő fizetését sem éri el! Annyira megszerettük a szocializmust hogy még ma is kitartunk mellette, például a jövedelmek színvonala tekintetében.

2018. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Wow. Oké köszönöm.
2018. júl. 8. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:

1, Olyan itt már nincs;

2, Elfogadható, de totál fölösleg ennyi mindent árusítani;

3, Balkáni: fölös ez a rengeteg fullerős autó;

4, Ők rendben vannak;

5, Ha van ismerősöd, zséd, nyert ügyed van, más esetben ne várj semmi csúcseredményt. Kérdés, hogy akkor mi a bánatért fizetünk eüadót?;

6, Elfogadható. A népet kelelne +tanítani a nem szemetelésre;

7, No comment. Érdekes jövőgeneráció lesz általuk.

2018. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. Oktatás. Szerettem a közösséget, amit tanultunk.

-lehetne flexibilisebb rendszer (nem csak itthon)

2. Boltokban a kiszolgálás rendben van, talán túl szomorú a többség, ennek okával tisztában vagyok, de amúgy kedvesek.

3. Elengednek... nem dudálnak rám soha.

4. Egyszer hallottam csak buszsofőrt kiabálni egy utasra de az is kinyúlkált az ablakon - tehát veszélyes volt. Ergo jogosan. Tapasztalatom szerint a hülyék járnak pórul velük szemben :D...

5. Csak jó tapasztalataim vannak... remélem így is marad.

6. Ezek az újépítésű (és régi) olcsó és drága de baromi gagyi panel lakások nagyon gázok. Jobb lenne folytatni azt a régi építészetet ami még a klasszikus korban virágzott...

7. A fiatalok ugyanolyan cserfesek is dilisek mint mi voltunk anno :D a divat meg mindig változik. Jó tipp: nézz meg egy mai tinit, és tudod mi ma a divat... ennyi ;)

2018. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat!
2018. júl. 8. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!