Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szabad ezt csinálni?

Miért szabad ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Először is: Nem akarok semmilyen vitát kirobbantani, csak kíváncsi vagyok.

Meghajlok mindkét oldal véleménye előtt, csak kérlek, észérveket írjatok.

Mindenki, kiváltképp az iskolás korúak ismerik az érzést, amikor 4-5 megnyírt hajú gyerek végigvonul az utcán vagy folyosón egy fél mázsás JBL-el, valami bizarr, zenének alig nevezhető elektronikus, bass boostolt, ritmustalan gépzenét lejátszva, természetesen nagyon hangosan. Engem nem érdekel, mit hallgat a másik, semmi közöm hozzá, de az felháborít, hogy ők ezt valamiért mindenki fülére rá szeretnék erőszakolni, pedig, ahogy a többi ember véleményét hallgatom, senki sem kíváncsi rá.

Lehet ezt normálisan csinálni, kifejezetten kedvelem például azokat a csapatokat, akik keresnek maguknak egy helyet, leülnek, és úgy, hogy csak ők hallják, lazulnak mondjuk valami normálisabb rap-re. Ők tisztelik a másik ember jólétét. Ez így teljesen oké. Vagy rengetek ember hord magánál fejhallgatót. Az én zenéim sem kellemesek sok ember számára, de nem is kínzom őket power, meg black metállal, megtartom magamnak.

Egyeseknek miért nem megy?



2018. júl. 12. 22:19
 1/7 anonim válasza:
46%
Én totál egy véleményen vagyok veled, sokszor még az utcán is van ilyen, de ők csak a figyelmet akarják magukra felhívni, vagypedig szimplán szeretik így hallgatni a zenét, mert úgy valamelyest bulisabb hatású
2018. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez a bunkópr0li kicsiben,amit majd megértesz.

Autópályán felnőtt korban ugyanez van: a taplópr0li a SUV bájemvéjével(meg a többi moslék típus) uralkodik(uralkodni akar),mindenkit letol a halálba,aki 130 alatt megy.

Ilyen elpronyósodott világot élünk,sajnos ez van.

2018. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem értem miért sétál az ember egy hangszóróval a kezében :)))))))
2018. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akár élvezik, akár nem, annyi jóérzés kell, hogy legyen az emberben, hogy tiszteletben tartsa a körülötte álló másik ötvenet.
2018. júl. 12. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Az emberiség önmagával hadakozik, ha 4 emberből kettő egyetért, a másik kettő külön véleményen lesz. Ugyanez érvényes 400 ezer és 4 millió ember között, a végeredmény az lesz hogy akik azonos értékrenden vannak azok megtalálják a közös hangot jelen esetben az általad írt csoport, akik meg elhatárolódnak tőlük ők külön csoportot képeznek.


Dolgoztam Angliában, Hollandiában és a fekete gyerekek között én éreztem magam kínosan, hol ott youtube-on ugyanúgy meghallgatom Gucci Mane-t pl, Ők rám sem néztek szívták a cigijüket, a jólétből kifolyólag ott egy jobb városi suv-t hajt egy fiatal huszonéves, a parkolóban ugyanúgy nyitott ajtóknál hallgatják a rap-et, és még a motor háztetőre is felülnek.


Pl minden évben hányan panaszkodnak a motorosokra, ilyen hangos, olyan zajos, én szeretem a nyitott rendszert, az meg hogy a pirosnál a mögöttem álló szélvédője rezonál, arra csak azt tudom mondani, üljön buszra villamosra.

Ha számomra bejön 26 évesen a motogp érzés, egy 40 évesnek meg nem, az mi ha nem generációs különbség.

2018. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őket meg az nem érdekli, hogy téged mi nem érdekel:) Amúgy lehet, hogy már elrontották a fülüket azért hallgatják olyan hangosan; vagy elromlott a hangerőszabályozójuk, lehet, hogy éppen lázadnak, és fel akarják rázni az embereket; hogy "nézd meg, én bátor vagyok, és kitörök az elvárt normák alól". Tehát ez egy ilyen lázadás neki; vagy pl mutatni akarja, hogy neki milyen jó, hogy van önbizalma; hogy irigyeld; vagy ő ezt a zenét nagyon élvezi, és meg akarja osztani másokkal is; azt hiszi, mindenkinek jó , ha azt hallja, mert ő elégedett azzal a zenével; és hátha más is örülne neki; csak jót akar; de lehet bunkó is; pronyó; és direkt lehet, hogy pl a saját egóját növeli, hogyha megengedi magának, hogy másokat figyelmen kívül hagyva, akár diszkomfortos környezetet idézzen elő nekik. Szal lehet még az is, hogy nem egoista, hanem pont, hogy önértékelési problémái vannak. És valamivel ezzel akar kitünni, pl szürke kisegérnek érzi magát; és így biztosan, tuti, hogy megjegyzed. Ez olyan, mint amikor valaki direkt rondára csinálja magát. A személyiségét unalmasnak érzi, és akkor kitalálja, hogy akkor a külsejével akar kitűnni. És azért szabad gondolom, mert nem szóltál rá, hogy zavar; meg amúgy ez még így nemtom, mennyire csendháborítás meg törvénybe ütköző, hogy pl a villamoson üvöltteti a zenét. Amúgy egy idő után úgyis leszálltok. De amúgy pl ha ilyen nagyvárosi forgatagban közlekedtek, akkor pl lehet, hogy lusta átállítgatni a hangerőt; mert az egyik útszakaszon például jönnek autók, hogy dzsüümm, dzsüMM!!! és akkor a másikon meg nincsenek, de ő már nem foglalkozik az átállítgatással; ha épp nem mennek az autók, hogy dzsümM! Dzsümmmm!!! :)
2018. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*szal pl tudatni akarhatják a világgal, hogy milyen jól érzik magukat; és azt akarják sugallni, hogy nincs önbizalomproblémájuk; amúgyis, ha csapatban vannak; akkor az összes bandatag hallja; ha mind szeretik, tehát az ő jókedvükért is kapcsolhatja be; meg nemtom, lehet pl ez neki ilyen komfortérzetet ad ; meg hogy pláne ha még bandában vannak, és akkor nem is mernél neki beszólni, és ő ezt tudja, és még ezt is élvezi; meg még erősnek is tartja magát tényleg attól, hogy ott van körülötte a csapat neki, a falkájuk, és jó valahová tartoznia, talán még azt is érzi.
2018. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!