Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért erőlteti annyira a...

Miért erőlteti annyira a társadalom a párkapcsolatban élést?

Figyelt kérdés

Munkahelyi, baráti és családi társaságban, ismerősöktől gyakran felmerül a kérdés, hogy va-e barátnőm. Én többnyire nyiltan állok a témához és mondom is, hogy "-volt néhány futó kalandom, de eddig semmi komoly, ennek ellenére tök jól megvagyok egyedül".


Volt már rá példa, hogy csak hüledezve bámultak, idézem "-itt egy erő teljében lévő fiatal ember és miaz, hogy nincs még kapcsolatban" ...


Már annyira unom a magyarázkodást... miért olyan furcsa az ha az ember nem szeretné magát lekötni egy kapcsolattal? Egy jó kapcsolatba is időt kell fektetni és nekem ez az amiből kevés van... de ezzel nincs bajom, és jól érzem magam egyedül. Egyenlőre a karier építést és, a hobbijaimnak élést fontosabbnak tartom.


A másik téma ami felmerült bennem (szerencsére az én esetemben szó sincs ilyesmiről), hogy ha egy fiatal srác nincs kapcsolatban (szélsőéges esetekben) már el is könyvelik melegnek vagy lúzernek... kész röhej ez az egész...


A korai gyerekvállalást már fel sem vetem, ez is megérne egy misét...

Én a normális egzisztencia megléte nélkül nem mernék belevágni a babaprojektbe... mint azt sokan teszik.


22 F



2018. júl. 15. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Na tessék társ . Üdv a klubban 19F. Én se akarok gyereket. Sem szexet. Max olyan kapcsolatot amiben nem kell gyereker nem kell házasság. Tehát asszexuális vagyok.
2018. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én harminchoz közel is egyedülálló férfi vagyok, szintén melegnek/"furcsának" vagyok bélyegezve a rokonság, ismerősök stb. körében, nem is nagyon akarnak velem az emberek beszélgetni sem, egyedül azokkal tudom megértetni magamat valamennyire, akik szintén egyedülállóak, és férfiak. Nőkkel abszolút nem tudok jól kijönni, ők utasitják el a közeledésemet, manapság nagyon nehéz a nőkkel szót érteni, de a társadalom abszolút nem megértő ezzel a problémával kapcsolatban...
2018. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki tudja mi kell neki. SENKI sem fog fegyvert a fejedhez hogy ezt kell csinálnod.
2018. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez a felnőtté válás. Amikor megtanulod a saját utadat járni, akkor is, ha mások mást gondolnak. De ez nagyon nehéz persze, mert könnyen eltudják rontani a kedvünket mások a véleményeikkel.


De alapvetően az a jó, ha őszintén válaszol a kérdésekre. És nem magyarázkodsz semmit.


Meg ami nehéz lehet még nektek ebben a korban, hogy a nemi identitása se annyira erős az embernek és akkor ő is elkezd agyalni nem meleg e.



A legfontosabb, ha mindig gondolsz arra, hogy senki nem tudja mi értelme az életnek és mit kellene csinálni és hogyan. Szóval mindenki szabadon kísérletezhet az életével. És szabadon ronthatja el, ha van egyáltalán értelme annak, hogy elrontani, ha nem tudjuk mi a nem elrontott élte.


Szóval legyél bátor. És tedd ami szerinted szép épp.

2018. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt szeretem mondani, hogy "Még nem tudom elkötelezni magamat komolyabb kapcsolatba, hiszen a feleségem még meg sem született."


20/F

2018. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanez vagyok, annyi különbséggel, hogy nuni van a lábam közt, ezért ha azt mondanám rokonoknak, hogy "á, nincs kapcsolatom, de múlt hónapban kétszer hívtam fel srácot italra", ott helyben megköveznének.

A kapcsolat amúgy sem működne, nincs nagy szexuális étvágyam, ha heti egyszer megkívánom a szexet, az már jó eredmény. Nagyon odaadó tudok lenni az ágyban, ha épp kívánom, de ha életem nem létező párja akkor közeledne felém, mikor épp nem esik jól, akkor eltörném az orrát. Azt hiszem, ez a társadalom szemében már frigidnek számít.

Meg imádom, mikor olyan értelmes dolgokat tudnak megkérdezni, hogy "és hogy vitted fel az asztalt a harmadikra?", meg "hogy nyitod ki a befőttesüveget?" Attól basszus, hogy nő vagyok, még nem kell alapvetően életképtelennek lennem.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon tetszik nekem az egyedülléttel járó szabadság - és itt is el kell magyarázni, hogy nincs bulika minden este, és nincs más férfi felhívva minden héten, egyszerűen az tetszik, hogy akkor fekszek-kelek, mikor akarok, minden pontosan úgy fogad, ahogy otthagytam, nem rámol senki, nem eszi meg senki napközben azt a kaját amiről ábrándozok hogy majd este milyen jó lesz, senki nem szól hozzám (és ez jó).

Csomó emberről tudok, aki a pokolra kívánja élete párját, és ahogy telnek az évek, egyre rosszabb, de attól, hogy egyedül marad, jobban fél, mint amennyire idegesíti őt a jelenlegi helyzet. És még az ilyen emberektől, akikről mindenki tudja a környezetében, hogy egy kudarc a párkapcsolata, is csak az értetlenkedést kapom, ha kifejtem, hogy azért nem vagyok kapcsolatban, mert NEM AKAROK egyelőre párkapcsolatot, és nem azért, mert nincs jelentkező.

2018. júl. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mer bizonyos emberek IMÁDNAK a más magánéletében turkálni. Bár ku....a semmi közük hozzá !


Szerény véleményem az h sz@rd le. Én 15 éve ezt hallgatom. Lepereg.


30 F

2018. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 he84 ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel, fura és nem helyes, ha mások emiatt ítélkeznek és megpróbálnak beleszólni. Én nő létemre szintén nem törekszem komoly párkapcsolatra. Na meg azt inkább szerelemmel jobb, márpedig a szerelem nem jön csak úgy, nem mindig jön. Ha már valakik szerelmesek egymásba, na akkor lehet komoly párkapcsolaton gondolkodni, nem fordítva. Ám szerencsére soha senki nem nagyon vélte ezt nálam furának, hogy nem akarok komoly párkapcsolatot, nem ítéltek még el, ám tudom hogy sajnos létezik ez a jelenség. Bár azért egy ideje laza kapcsolatom van, ami nekem bőven elég és bejön. Plusz gyereket én se akarok. Ne foglalkozz azokkal kérdező, akik emiatt elítélnek, nincs sok közük hozzá! Persze megértem, hogy már unod.
2018. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!