Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire helyes az a következt...

Mennyire helyes az a következtetés, hogy valami lelki sérelem miatt posztolnak social médián az emberek?

Figyelt kérdés

Ha a barátaidnak számolsz be pl. arról, hogy milyen volt a nyaralásod az más sok szempontból, pl. őket is boldoggá teszed azzal, hogy boldognak látnak, és ezernyi irányba mehet innen a társalgás.


De mi a helyzet az instagrammal, facebook-kal? ott az emberek (kivételt leszámítva) ismerőseinek 95 százalékával max évente egyszer találkoznak, vagy még annyiszor sem. Náluk nem ez lesz a hatás ha meglátják a trópusi szigetes képedet/képeidet. Ők irigykedni fognak, vagy épp elszomorodnak, mert azt a látszatot keltik a képek, hogy az illető milyen boldog, és biztos csak neki vannak rosszabb napjai, másnak nem, stb. stb.


Szóval szerintetek mennyire helyes az a következtetésem, hogy ha valaki minden dolgáról posztol social medián dolgokat, (vagy épp csak a boldogságát tükrözőről), akkor valami múltbéli sérelem, hatás miatt pl. alacsony az önbecsülése, és így akar bizonyítani. Így akarja tudatni az emberekkel, hogy neki igenis jó az élete, stb stb.


Lehet, hogy ez csak egy indok, és igen, akik így gondolkodnak, sokat posztolnak, de nem mindenki ezért posztolgat sokat.


Érdekelne, hogy aki úgy gondolja, hogy nem ilyen okokból (miután őszintén magába nézett persze, és ennek semmi nyomát nem látja (nem kell szégyellni, emberi dolog, nem negatív jellegű a kérdésem, pusztán objektív)) posztolja ki emberek tömkelegének a dolgait, azok miért?


2018. júl. 29. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Biztos más fajta embereke vagyunk te meg én, mert én például tökre szeretem látni, hogy "Jé, Tomi az oviból most mentősként dolgozik, most rakott ki egy képet egyenruhában." meg "A hatodik unokatesóm Piri Krétára ment nyaralni, király hogy végre megengedhet magának egy kis lazítást." és legfőképpen "EGYEMAPICISZÁJÁT, a volt szomszédomnak kisfia született, én itt halok meg olyan cuki". (Bár amit eddig leírtam, az nem konkrétan a kérdésre válasz, inkább csak reakció valamire, amit írtál.) Szerintem nem feltétlen kell, hogy legyen valami lelki sérülés a posztolás hátterében (persze tőlem lehet is, nem vagyok szakember és nem látok bele mások fejébe). Hogy miért azt rakják ki az emberek, ami pozitív? Ki a franc akar a rossz dolgokra emlékezni? Meg bennem például bennem van, hogy a bánatomat azzal osztom meg, akiben bízom, a boldogságomat viszont, akivel csak tudom. Miért ne mutathatnám meg ország világnak az újszülött kiscicáimat vagy magamat a kedvenc piros ruhámban, mert a tükörbe nézve igazán elégedett voltam azzal, amit láttam? Ugyanakkor miért osztanám meg ugyanazzal az ország világgal, hogy megcsalt a párom vagy kirúgtak a munkahelyemről? Nem tudom, hogy egyedül vagyok-e ezzel, de én így látom.
2018. júl. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire.
2018. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire.
2018. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy unalmában posztol? Pl. sokan nincs amivel lekössék magukat, vagy kevés barátjuk van, akinek ideje lenne rájuk, emiatt facebookoznak, interneteznek tétlenségükben.


Én semmi bizonygatást nem látok ebben, szerintem szánalmas téma ez. Nem ártana konkretizálnod, hogy milyen poszt tartalmakra is gondolsz esetleg, mert az marhára nem helyes következtetés, hogy “mindenki azért posztol, mert bizonygatni akar”. Számít a posztnak a tartalma is, van amin érzõdik semmiféle hencegés, vagy felvágás, van amin nem. Nem egyformák az emberek, akik a közösségi oldalakat szokták használni.


Személyszerint nem érzek irigységet valaki iránt, csak mert posztolnak valamit a trópusi szigetekrõl.

Aki irigy ember, az élõben is irigykedni fog, ha valaki ilyen kirándulásról beszél, tehát semmi értelme a facebookot okolni. Nem a facebook tehet róla, hanem a silány életed:D Azok nem irigykednek, akiknek rendben van a saját életük, jól érzik magukat. Egy rossz nap miatt sem fog különösebben irigykedni valaki, csak akkor ha úgy alapból az életében nincs rendben valami.


Amúgy van erre egy olyan megoldás is, hogy egyszerūen ne kövess be olyan embereket, akiket nem ismersz annyira, vagy ritkán találkozol velük.

Személyszerint én azokat követem, akik érdekelnek, a barátaim, nem az lesz a reakcióm rájuk, hogy irigykedek, hanem az, hogy írok nekik, felveszem velük a kapcsolatot.

2018. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

valamiféle hencegés*

ezt rosszul fogalmaztam, figyelmetlen voltam, bocs

2018. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!