Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megbocsátani,...

Hogyan lehet megbocsátani, egy más által okozott sérelmen tùllépni?

Figyelt kérdés
Nem kell, hogy közel álljon hozzád az illető, pl. egy ismeretlen az utcán aki a kinézeted kritizálja, beléd köt vagy egy ex, aki valòtlanságokat állít ròlad? Hogy tudsz felülemelkedni az okozott sérelmen, figyelmen kìvül hagyni az igazságtalanságot?

2018. márc. 30. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Az a jó és a szerencsés ilyen helyzetekben, amikor rövid ideig tart és elül hamar az egész, ha nem vagy egy bosszúálló, rosszindulatú ember, akkor felülemelkedsz és tovább lépsz.

Ha valami nagyon sokáig tart, évekig és senki nem segít helyére tenni a dolgokat, akkor elmélyül. Nem biztos, hogy bosszút forralsz, ami végig kíséri az egész életedet és 60 évig minden egyes napon annak a valakinek akarsz visszavágni, egészen egyszerűen nem kívánod látni, a közeledben tudni, mert a lelkedben valamit agyonra vágott. Hát így.

2018. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az a lényege, hogy az ember tudja értékelni önmagát. Én úgy gondolom, hogy vagyok olyan értékes, mint bárki más. Mindenkinek joga van a teljes értékű élethez, legyen az kövér, vékony, vagy ronda.
2018. márc. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Darth Vader: Nem haragszom önre, Needa kaptiány."
2018. márc. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismeretlenek beszólásaira max 5 perc a hatásidő. Utána felejtős. Egyszerűen nem fontosak. Egyébként mindenki azon bántódik meg, ahol elevenjére tapintottak, ahol ő is hibásnak, selejtesnek érzi magát. Olyannal támadni, amilyen területen ő nem lát problémát, nem lehet. A beszólók tulajdonképpen maguk szenvednek önbizalomhiánytól, és ezt úgy kompenzálják, hogy a másikat húzzák le. Mintha az élet egy libikóka lenne: ha te lenn, én fenn.
2018. márc. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt úgy, hogy tudom, én sem vagyok tökéletes, hibázom és olykor én is megbántok valakit. Másrészt az igazságot nem kell megtámogatni, megáll az magától, tehát, ha nekem tiszta a lelkiismeretem, akkor nem mindegy, hogy ki mit mond rólam?!
2018. márc. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha újra és újra megkapja az ember a kritizálást, a beszólogatást - pl . mert csámpás vagyok -, csak mindig másoktól? Akkor is elég, hogy "lépj tovább" hozzáállás?
2018. márc. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki nem szrja le?! :D


akinek ennyi az élete, hogy másokon gúnyolódik, azt csak sajnálni tudom.

2018. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!