Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van arra esély, hogy egy...

Van arra esély, hogy egy ilyen lány újra talpra álljon?

Figyelt kérdés

Iskolában kiközösítették, pszichológushoz,pszichiátriára járt, aztán úgy ahogy kihúzta saját magát a gödörből, majd jöttek az újabb sérelmek, érzelmileg/testileg kihasználták,összetörték,megalázták,folyamatosan bántalmazták lelkileg. Nem tud enni,nem is eszik egész nap, 13kg-ot fogyott,folyamatosan sír,reszket,és nehezen szólal meg,látszik rajta,hogy fél közel engedni bárkit is. A szülei nem foglalkoznak vele. 21 éves.

Hogy lehetne segíteni neki? Van esély,hogy olyan lesz mint ezek előtt?



2018. júl. 1. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Van rá esély de ehhez neki kell megtenni az első lépéseket. Akár ugyanazokat mint korábban. El kell határoznia hogy szeretne változtatni. A segítség pedig ember függő, valakinek elég ha beszélhet valakivel naponta, legyen az akár pszichológus. Van akinek egy olyan személyre (barátra) lenne szüksége aki mindig minden helyzetben mellette tudna állni érzelmileg is pl.
2018. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül nem megy keressen valakit aki segít neki, aki szereti, támogatja, akiben megbízhat. Amennyiben Te vagy ez a személy, szívesen meghallgatlak, lehet attól kicsit megkönnyebbülnél.
2018. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne lehetne. Még jól is járt,én nem fogyok a depressziótól...Nálam ami segített főleg a barátom,nagyon kedves,élvezi az életet mindig segít. Többfajta célkitűzés,hobby,és a legfontosabb meg kell tanulnia egyedül lábra állni,akkor sem szabad szomorkodni ha mindenki ellene fordul. kéne egy példAkép aztán fel kell nőni.
2018. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehéz, nehéz. Az után hogy így elbántak vele nagyon nehéz lesz. Ha egyedül van akkor meg még nehezebb. De.nem lehetetlen, ha va ami értelmet adna az életének és akiben/amiben tudna kapaszkodni. De lehetséges, csak nagyon sokáig fog tartani, hiszen a felsoroktak alapján tényleg nagyon sokat kapott az élettől az elmult időkben.
2018. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Felajánlod neki a segítségedet. Ennyit tehetsz. Ő dönt, hogy elfogadja vagy sem. Ha nem, hát nem... nyitva kell hagyni a kaput, hogy bármikor felkereshet.


Ha pedig elfogadja, akkor azonnal beraknám pszichiátriára. Szedálják le, kezdjen el enni stb. Egy hónapos kúra elég lesz valszeg. Ez idő alatt látogatnám rendszeresen 🙂 (de azért első sorban mégis otthon próbálnám meg helyrehozni, csak nagyon benne van a pakliban, hogy azt pár nap után mindig feladná sajna. Ezért hangsúlyosabb a pszichiátria. Jobb lenne elkerülni, kellemetlen hely)

Amint „kiszabadult”, akkor elvinném úszni, vagy valami hasonlóan kímélő sportra. Nagyon odafigyelnék rá, hogy mit eszik. És beíratnám egy képzésre/elzavarnám dolgozni. Ne legyen ideje soha többet az önmarcangolásra 😃

Gondolkodásmódot formáló könyveket adnék neki, hogy fejlessze magát. Asszertivitás pl

2018. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nagybotos ***** válasza:

F vagyok. Valahol mélyen megvan bennem az áldozat szerep.

Egy hivatástudattal bíró pszichiterapautához kerültem. A beszélgetéseink során ő mély empátiát érez irántam, és ez, HOGY NEM VAGYOK EGYEDÜL élmény ez gyógyít. (Privátban többet) Valaki aki nagy mélységeket élt át ajánlotta. Egy életen át tartom vele a kapcsolatot. Most már ez az ÁLDOZAT SZEREP nem nyilvánul meg, inkább én segítek akárkinek. Egy MINDENKI baráttá FORMÁLÓDTAM. vERENA kAST: "Szabadulás az áldozat szerepből" c. népszerű psz. sorozatban jelent meg.

2018. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!