Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell kommunikálni?...

Hogyan kell kommunikálni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés, de nem vagyok túl jó kommunikációból. Néha nehezen tudok megfogalmazni dolgokat, Nehezen elegyedek beszélgetésbe idegenekkel, sőt mivel tudom hogy nem jó a kommunikációs kézségem ezért nagyobb társaságban nehezen tudok kezdeni magammal valamit.


Van erre valami tréning, rövid időn belül elvégezhető tanfolyam vagy bármi amivel tudnék ezen változtatni vagy fejlődni e téren?

Mondjuk a fogalmazásom már elkezdtem fejleszteni kisebb nagyobb sikerekkel(főleg kisebb) azzal hogy elkezdtem kritikákat irni, és néha olvasok is ezt-azt.


(Bár mondjuk az is segitene már ha esetleg leirná valaki az emberi kommunikáció alapjait ami alapján már lenne kiindulópontom hogy rálépjek a fejlődés útjára(persze akinek van kedve))



2018. aug. 15. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs. Ez inkább adottság+olvasottság+kíváncsiság az ismeretlenre, és minden információra.


Ha nem ilyen vagy akkor ne eröltesd, biztosan va olyan pálya ahol meg te vagy jobban otthon mint a kommunikációs egyed.


Sose akarj más lenni, mint aki vagy. Ne akarj változni, egy neked nem megfelelő karakterre, mert az mindig is csak egy utánzat lesz, és mindig is azonnal rá lehet jönni ki is azeredeti példány, akiről másoltak.


Légy önmagad,légy ember mindig, minden körülményben:)

2018. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

már hogyne lenne! A jó kommunikációt rengetegen tanulják!

Kommunikációs kézség sokaknak a szakmájuk. Gondolj bele, azok, akik eladnak dolgokat, milyen fontos nekik, hogy a vásárlónak behízelegjenek, felvegyék vele a párbeszédet.

Vagy gondolj a hittérítőkre. Gondolj a vendéglátósokra. A tévésekre, a POLITIKUSOKRA!

Sorolhatnám, rengeteg embernek fontos, hogy jól kommunikáljon, és ezt lehet fejleszteni, tanulni, tanítani, képezni, meg lerontani is.

2018. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom hogy fejleszthető. Én régebben nagyon introvert személyiség voltam, de már szeretek emberekkel beszélgetni csak ez a része még nehezen megy, ezért is szeretnék fejlődni benne
2018. aug. 15. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

Allan Pease - Alan Garner: Szó-beszéd - A társalgás művészete

Lehet, hogy nem ad választ minden kérdésedre, de szerintem tudnál belőle tanulni.

2018. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) utána nézek..a cime alapján ez lehet a megoldás a problémámra
2018. aug. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!