Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki sikeres lesz-e az életben, vagy sem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pusztán a családi háttér már megszabja, hogy valakiből lesz e valaki? Mert nekem úgy tűnik, csak az számít...

+1 - Ha az emberek tisztában vannak vele, hogy úgy sem adhatnak meg (szinte semmit) a születendő gyermeknek, akkor miért vállalják be? Miért kell annyi szenvedésnek kitenni egy gyermeket?



2018. aug. 25. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

generációs örökség(ez láthatatlan, de simán láthatóvá lehet tenni, ha megvizsgálja egy ember az adott környezetét a másik embernek)+szorgalom+kitartás+az adott ember saját lénye.


A generációs örökségnél elég pár információ is ahhoz, hogy tudja az ember, hogy ki mit örökölt szellemi síkon nagyszülőktől stb.


Generációs örökségképpen lehet áldást örökölni (lásd.II.Vh. Holokauszt túlélők következő generációja)

és átkot is lehet örökölni (lásd II.Vh. Nyilas/náci/árulók bérencek leszármazottai.

2018. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Igen tapasztalataim szerint nagyon is megszabja. Persze nem kőbe vésett dolog, mert vannak ahol jó családokból is kerülnek ki sikertelen elveszett emberek, meg kevésbé jó körülményű családokból is vannak akik kitörnek. De én nagyon úgy láttam hogy rengeteget számít a családi háttér.

Nálunk az alapvető szükségletek mindig meg voltak a családba, még is úgy éreztem hogy a kortársaim java része jobb színvonalon él nálunk. Sokszor végig fut az agyamon, hogy mennyire tarthatna most máshol is az életem, ha jómódúbb, tanultabb vagy csak esetleg a világra nyitottabbak lettek volna a szüleim. De nem akarom őket hibáztatni az én sikertelenségemért.

2018. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi hajléktalanok voltunk kiskoromban, a tanítónénimhez jártam fürdeni heti kétszer. A pékségben este odaadták a kidobásra való maradékot. Érettségi évében volt először életemben olyan ruhám, amit előttem senki sem hordott. Az apám és a nagyanyám alkoholisták voltak, a bátyám verte az anyámat és minket, kisebbeket is. Egy nap elmentünk, elbújtunk előlük, évekig bujkálva éltünk.

Idén doktorálok, boldog, teljes életet élek. Szerintem ez siker.

A szerencse elengedhetetlen hozzá. A legjobb körülmények sem segítenek, ha nincs szerencséd.

2018. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Az én tapasztalatom szerint nagyon is számít. Nálunk senki se végzett se főiskolát, de még van aki szakközépiskolát sem. A felmenőim szinte mind alkoholista volt, apám Hála Istennek lassan 20 éve nem piál, ivott nagyon. Ugye írta a legelső is ezt a bizonyos generációs öröklődést, és teljesen igaza van. Ezt még a Biblia is bizonyítja egyébként, meg a tények.


És igen, kilehet ebböl tőrni, írt is valaki előzőleg egy komoly példat.

Én nem fogom a családom példáját tovább vinni. Mi nem is család vagyunk, csak négyen egy házban lakunk. Én megmondom az őszintét, itt nekem kilátástalan a helyzet...én egy szép életet szeretnék élni, de nekem ez itt nem megy. Ezért is elfogok jövőre költözni, ha végeztem az iskolával, és új életet kezdek.

2018. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
aki hisz magában az sikeres lesz, aki meg nem, az nem. egyébként a siker is relatív, nekem a siker azt jelenti, h élvezem amit csinálok. nem akarok én se híres, se gazdag lenni, csak szeressem az életem.
2018. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit nevezünk sikernek. Van olyan világnézet is, amely szerint a siker nem más, mint a lehető legtöbb emberen segíteni.

Mások sikernek nevezik az anyagi sikert. Utóbbihoz jó idegegek, átlagosnál jobb tájékozódó és kommunikációs készség, kitartás és gátlástalanság kell.

A családi háttér eléggé determinálja az ember sorsát, de nem a család anyagi helyzete, hanem az értékrend, amit átadnak a gyereknek.

2018. aug. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

+1-re a válasz: mert sokaknál a biológiai "vágy?" győz a gondolkodás helyett.


A sikeresség függ a környezettől, mit lát-tapasztal onnan, van-e alapból benne vágy, akarat a változásra. Életrevaló vagy sem.

2018. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!