Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet bírni hosszú...

Hogyan lehet bírni hosszú távon ezeket a brutális árakat itthon?

Figyelt kérdés

Bécsben annak idején a Sparban ugyanazokat a dolgokat vettem meg mint amiket itthon is keresek. Ott 700e ft volt a keresetem, így nem néztem az árakat annyira mert nem kellett számolgatni, itthon ha én 200e ft-os fizetés mellett ugyanúgy tele akarnám rakni a bevásárló kocsit akkor mehetnék kölcsönért hó közepén mert nem lenne pénzem.


Sajnálok magamtól egy hamburgert egy-egy büfében, mert 700ft-ból értelmesebbet is vehetek.


2018. szept. 20. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ezért kell lelépni. Én is ezt tervezem, csak még 3 évig itthon kell maradnom. De utána csomagolok. :)
2018. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már ezt a külföldön kolbászból van a kerítés dumát... Ott is ugyanúgy meg kell dolgozni a pénzért, bizonyos országokban annyira magasak a lakás árak hogy a lakosság 90%a inkább bérel, ugyanúgy ott is vannak hajléktalanok.

Még mielőtt valaki nekem esne, nem vagyok Fideszes csak kicsit unalmas már ez a nyavalygás.

Meg az hogy Bécsben annak idején. Mikor? A 70’es években?


Hogy ne legyek off——-


Mit tegyél? Menj vissza Bécsbe, vagy fogd egy kicsit szűkösebbre a gatyakötőt. De ne nyavalyogj..

2018. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
#2 csak pl itthon egy iphone-ért 5x annyit kell dolgoznod, mint Londonban. Nem az a lényeg, hogy hol mi mennyibe kerül, hanem hogy mennyit kell dolgoznod érte...
2018. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még ennek a 1,5×-e is lesz, azt is kibírjuk. Szívósak vagyunk, bírjuk a szivatást...
2018. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt inkább az a probléma, hogy 200ezres fizetéssel ugyanolyan színvonalon szeretnél élni, mint 700e-ből. Nyilván fel kell mérni, hogy mit engedhet meg magának az ember és tudomásul kell venni, ha neked jelen pillanatban csak párizsis zsemlére telik (te jöttél haza a saját döntésedből, gondolom), nem azon kell hisztizni, hogy miért nem tudsz kaviárt enni, mint ahogy régen tetted. Ha zavar a kevés pénz, akkor még mindig ugyanúgy előtted áll a lehetőség, hogy máshol vállalj munkát több pénzért, a te döntésed és a te felelősséged, ha nem teszed.
2018. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!