Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább itthon,...

Nem bírom tovább itthon, menjek kollégiumba? (hosszú)

Figyelt kérdés

Most végeztem a 10. osztályt és erősen gondolkodom rajta hogy a jövő tanévet kollégistaként tölteném.

Több okom is lenne:

1. Napi 3 órát kell utazzak, ami egyszerűen sok nekem amellett, hogy egy viszonylag hajtós suliba járok

2. Szó szerint utálom a mostani házunkat. Szar a szigetelés, minden elromlik, behallatszik minden a szobámba, nem tudok tőle tanulni, egy isten háta mögötti helyen van... Csak utálok itt élni. Elvileg elköltözünk de akkor is csak október végén, ráadásul albérletbe kéne menjünk pár hónapra...

3. A legfőbb indok pedig hogy nem bírom az itthoni légkört. Apukámmal és az új párjával, kvázi nevelőanyámmal élek (úgy hogy még anyukámtól most folyik a válás), az öcsém lakik még itt, és a nőnek is 3 gyereke velünk lakik. Apukám mindig is gyenge jellemű és befolyásolható volt,a nevelőanyám meg nagyon erőszakos, egoista, és ami a legrosszabb hogy éjjel-nappal nyomja a spirituális szöveget. Amivel nem lenne baj, de tényleg mindent ez alá rendel,mindent addig csavar amíg az bele nem illeszkedik a kialakított világnézetébe, és mindenkire ráakarja erőszakolni a nézeteit, aki meg nem ért velük egyet (pl én) azt elhordja mindennek... Egy dicsérő szót nem kapok tőlük se a kitűnő tanulmányi, se a sporteredményeimért, folyton csak azt kapom hogy milyen földhözragadt vagyok, túl sokat tanulok, amitől nem leszek okosabb,csak idióta, szörnyű hogy ilyen visszahúzódó vagyok (ami csak itthon igaz,mert rohadtul nem érzem hogy itthon lennék, szóval inkább elvonulok a szobámba) és hogy biztos személyiség-zavarom van, milyen szörnyen anyagias vagyok (kb. az összes félretett pénzemet odaadtam apukámnak mert pénzhiánykor tőlem kér kölcsön-egyszer sem kilincseltem nála hogy kérem vissza...)

Egyszerűen nemhogy közömbösen kezelnének, de csak negatívat kapok, mindenbe belekötnek attól kezdve hogy túl sok ruhám van addig hogy túl sokat olvasok... És ez főleg a nevelőanyám, apám meg nem szól semmit általában.

Én tényleg nem hiszem hogy még egy évet kibírnék így. Szerintetek menjek kollégiumba? Egyáltalán lehet még jelentkezni, vagy túl késő van hozzá?

Köszi aki végigolvasta :)



2017. aug. 22. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszem, tudsz évközben jelentkezni kollégiumba, és persze, nem egy hotel az se, de ha ennyire nem bírod az otthoni helyzetet (a nevelőanyád leírása alapján meg is értem), lehet, hogy a tanulmányaidnak és az idegrendszerednek is jobb lenne, ha inkább koliba mennél.
2017. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Huh, hát először is emelem kalapom előtted, én nem bírnám ki anélkül, hogy ne küldjem el azt a nőt a ...-ba. Azt nem tudom, hogy lehet-e még jelentkezni, ezt a sulidtól érdeklődd meg, őszintén remélem, hogy még lehet. Anyuddal mi a helyzet, nem lehetne esetleg az megoldás, ha hozzá költözöl? (Elnézést, ha tapintatlan vagyok, nekem is elváltak a szüleim és szerencsére nekem mindkét szülőmmel jó maradt a viszonyom, apukámmal élek de anyukám ezt elfogadta és jól kijövünk)
2017. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is javasolt lenne a kollégium. Amit írsz, az komoly hatással lehet a tanulmányaidra, pedig a 11. osztályban is érhet elég stressz is önmagában, ilyen sajnálatos otthoni körülmények nélkül is.
2017. aug. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Anyukámhoz nem igazán költözék, mert mentálisan beteg, így is elég, hogy folyton zaklat a hülyeségeivel.

2017. aug. 22. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!