Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Határon túli magyarok, akik...

Határon túli magyarok, akik külföldön éltek, és megkérdezik honnan jöttetek mit mondtok?

Figyelt kérdés
pl, egy erdélyi magyartól megkérdezik, honnan jött, és azt mondja Romániából, akkor azt hiszik hogy román.

2018. szept. 24. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az erdélyi nem Romániát mond, hanem Erdélyt :D
2018. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában lakunk, FELVIDÉKEN. Ha megkérdezik akkor azt mondom felvidéki vagyok. Ha nem értik mi az elmagyarázom. Magyarnak tartom magam 100%-ig.

Azért válaszolok felvidékit vagy csallóközit,mert itt megkapom a ”madari za dunaj"(magyarok a Duna mögé), néha durvábbakat ha magyarnak vallom magam.

Magyarországon amint megtudják hogy Szlovákiában élünk tótnak, cseheknek, szlovákoknak hívnak. Néha megkérdezik hol tanultam meg ilyen jól magyarul.

2018. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok *16/l
2018. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem így értem szarul tettem fel a kérdést bocsi.

Ha például kimennétek angliába és ott megkérdezné valaki, hogy where are you from, azt mondanád hogy szlovákia? Felvidéket meg erdélyt gondolom senki sem mond, ugysem értenék.

2018. szept. 24. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nyílván azt válaszolod, hogy szlovákiából vagy (én itt lakom). De a nemzetiséged még ugyanúgy magyar marad. Lakhatsz te bármelyik országban, magyar maradsz akkor is...

Ez a kérdés meg vótmá! :D

2018. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Romániát szoktam mondani. Korábban Erdélyt mondtam mindig, erre egyszer megkérdezte valaki, hogy az melyik megyében van...Romániával kapcsolatban még nem volt ilyen tapasztalatom, de a Kelet-Európában honoló sötétségre tekintettel már várom a pillanatot.
2018. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!