Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez még fog változni? Baj vagy...

Ez még fog változni? Baj vagy nem baj?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.A korombeliek(szinte mindenki) párt keres vagy már van párja.Én viszont úgy érzem nincs rá szükségem.Szeretem a szabadságot,a függetlenséget és azt is,hogy nem vagyok elkötelezve.Most adott egy fiú aki szimpatikus,de vele sem akarok semmit,mert nem szeretnék elkötelezve lenni,én csak barátnak akarnám,de ő kapcsolatot szeretne.Én tényleg így gondolom és tudom,hogy később is így fogom.

Változni fog még ez?

Nem szeretnék senkivel sem elkötelezve lenni.Inkább szabad és független akarok lenni,minthogy párom legyen.

Ez baj?


2018. okt. 8. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem baj, sem ennyi idősen, sem később. Tinédzserkorban amúgy is sokan abba a hibába esnek, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a párkapcsolatoknak (lásd pl. azokat a korodbelieket, akik azt hiszik, hogy ha 16 évesen még nem volt soha párjuk, akkor már egyedül fognak megöregedni és örökké magányosak lesznek). Semmiről sem vagy lemaradva, és az, hogy tudod, mit akarsz, sosem hátrány. Később még változhatsz, igen, de erről előre úgysem lehet jóslatokat tenni... Lehet, hogy jön majd egy olyan személy az életedbe, aki kiváltja belőled, hogy engedj a szabadságigényedből, de az is lehet, hogy idővel rájössz, lehet egyszerre párkapcsolatban élni és szabadnak lenni :) Minden azon múlik, milyen a partnered, mert vannak kötöttebb, nagyobb elköteleződést kívánó kapcsolatok és olyanok is, amikben nagyobb tér jut mindkét félnek a saját dolgaira, életére. A függetlenséget nem feltétlenül kell majd feladnod ahhoz, hogy legyen egy társad, akivel megértitek egymást. Hasonló igényekkel könnyedén definiálhattok egy olyan kapcsolatot, ami mindkettőtöknek ideális. De ez a jövő zenéje! Az a fontos, hogy mindig nyíltan kommunikálj szerintem erről, pl. most van ez a fiú, ne hülyítsd, ne legyenek tévképzetei arról, hogy mit várhat tőled :)
2018. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szintén 16 éves lány vagyok, semmi szükségem kapcsolatra. Csak nyug lenne számomra. Ha változik, változik, ha nem, akkor még el leszek egyedül.(ameddig nem érzem azt, hogy én boldog lennék párkapcsolatban, addig semmi szükségem rá.)
2018. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem baj. Úgy éled az életed, ahogy neked tetszik. Ha te nem vágysz párkapcsolatra, akkor nyilván nem is kell belemenned egybe. Lehet, hogy ez majd megváltozik, lehet, hogy nem. Egyik eshetőséggel sincs semmi baj, a lényeg, hogy neked jó legyen. :)
2018. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.Megy a zöld kéz.

Én az állatoknak szentelem az életemet és a menhelyi illetve bántalmazott állatokat fogadni be:)

2018. okt. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!