Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek illő úgy kérni...

Szerintetek illő úgy kérni valamit hogy pl: egy sajtos pizza lesz?

Figyelt kérdés
Vagy úgy kell mondani hogy kérnék szépen egy sajtos pizzát ? 17 éves vagyok, de van hogy úgy szoktam venni dolgokat hogy azt mondom hogy "lesz" ? Ez nem illő ? Vagy hogy kéne mondani ?
2018. okt. 14. 16:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon osztom az utolsó válaszoló véleményét. Igazából eddig én se hittem volna hogy ez ennyire sértő.. nem a rossz szándék vezérrel engem se,amikor azt mondom hogy lesz ,de fogok vagy legalábbis igyekszem rajta változtatni a közeljövőben. Viszont azt leszögezném hogy én eladósként nem sértődnék meg egyáltalán.. szerintem már ez hiszti inkább,de kinek a pap kinek..
2018. okt. 14. 22:09
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a "kérek" szót ugyanannyi erőfeszítés kimondani, mint a "lesz"-t. Nekem a lesz túl nyers. Plusz jobban esik az eladóknak is (eleget voltam az ő oldalukon).
2018. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

Évekig vendéglátóztam, én utaltam a "lesz"-t. A "kérek egy..." kifejezés sem megerőltetőbb, mint ahogy a "köszönöm" sem a végén.

Alap dolog, hogy sehol nem kezeljük le azt, aki bennünket kiszolgál, és sem a vendéglátós, sem a bolti eladó nem robot.

Párkapcsolataimban mindig vízválasztó, hogy hogyan rendel, hogyan beszél a pincérrel a kedvesem egy étteremben. Valamint, hogy jattol-e.

(A vendéglátós amúgy a másik vendéglátóssal is elég kritikus, volt már, hogy én magam mondtam egy adott helyen, hogy nincs jatt. 😜 Pedig alapból a tíz százalék nálam természetes.)

2018. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem annyira illő, mert olyan lekezelő, lenéző.
2018. okt. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
A haaznos-nem haaznos gomb még mindig nem azt jelenti, hogy tetszik-nem tetszik, droidok...
2018. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor a pékségben mondom, hogy mit szeretnék, az eladó is mindig úgy kérdez vissza, hogy "Más valamit?", és nem csak nekem, másoknak is, szóval nem hiszem, hogy azért fogalmaz így, mert bunkónak gondol és akkor ő is az akar lenni velem..

Ennyi erővel rá is lehetne mondani, hogy micsoda bunkó, aljas, szemét, köcsög, nem tudom micsoda, amiért ezt az egy szót, hogy más valamit ADHATOK/KÉR nem bírja hozzátenni :D

Sosem értettem, egyes emberek hogy tudnak úgy élni, hogy ilyen hülyeségeken fennakadnak, mint ez a "Sajtos pizza lesz" dolog is...Szerintem az ilyen emberek kapnak attól is kb. egy agyvérzést, ha valaki nem úgy köszön neki, hogy Jó Napot KÍVÁNOK, csak simán Jó napottal..

2018. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha én eladóként a kétszázhuszadik vásárlótól is meg tudom egész mondattal kérdezni, hogy "Ezen kívül tetszik még kérni valamit?", akkor igazán veheti a Vásárló is a fáradságot és mondhatja az eladónak, hogy "Egy ...-t szeretnék", én ehhez vásárlóként rendszerint hozzáteszem, hogy mást most nem kérek, köszönöm.

De amiatt sem vágok eret, ha valaki csak hozzámb@ssza, hogy "Egy gyomirtót!", neki annyi fért bele aznap, majd máskor talán normálisan is fog tudni kérni.

2018. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!