Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetélhetek? 4 sajtos pizzát...

Anneee25 kérdése:

Elvetélhetek? 4 sajtos pizzát ettem, azon lehet liszterózis baktérium vagy a hőkezelés hatására elpusztulnak?

Figyelt kérdés

Utólag tudtam meg, hogy terhesség alatt tilos márvány sajtot vagy camambert sajtot enni...és sajnos ma ettem 4 sajtos pizzát. Ezeket elvileg a liszterózis miatt akár vetélést is okozhatnak. A pizzát sütötték és elvileg ez a baci nem bírja a hőkezelést. Rettegek hogy vetélést okozhat. Mit tegyek?

7 hkm



2015. aug. 26. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, és ne idegesítsd magad ilyen hülyeségeken. Az a pizza rendesen át volt sütve, az égvilágon semmi baj nem lesz. :)
2015. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Remélem nem gondolod komolyan ezt az egészet.
2015. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegjél, nem nyersen etted a pizzát!
2015. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Jesszus, en mindharom terhessegem alatt tonnaszamra ettem a camambert sajtot magaban, es semmi bajom nem lett, se nekem se a gyerekeimnek, sot a ketevesem ugyanugy szereti!!
2015. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit próbáld lazábban kezelni, mert ha egy ilyenen sokkolod magad, akkor az egész terhességet a gép előtt töltöd majd, kérdéseket feltéve, meg rohangálsz az orvoshoz. Nem is beszélve arról, ha meglesz a baba.

"Lehetőleg" kerüld a nyers húsokat, tojást, hőkezelés nélküli termékeket. Azért nem kell Dunának menni, ha lecsúszik egy kolbászos szendvics.

A nyilvánvaló veszélyforrásokat iktasd ki, a többit bízd a babára, hogy kapaszkodjon rendesen.

2015. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nyersen valóban tilos enni. Jól átsütve viszont semmi gondot nem okoz, nyugodj meg!
2015. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Szeretném ezt a babát nagyon! A neten mindenféle cikk volt a vetélésről :/
2015. aug. 26. 14:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, és ne a vetélésről szóló cikkeket olvasd a neten, mert csak hergeled magad! :-)
2015. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Liszteriózist többek között pasztörizálatlan tejből készült lágy sajtoktól lehetne kapni, ha nyersen fogyasztanád el.


Nálunk - pl. Franciaországgal ellentétben - nem gyártanak ilyen tejből camambert sajtot. Ettől függetlenül jobb, ha a terhesség alatt a biztonság kedvéért nem fogyasztasz ilyet, meg márványsajtot, stb., de tényleg semmi okod az átsütött sajtos pizza miatt aggódni, mivel a Listeria baktérium nehogy ilyen magas hőmérsékleten, de már pár perces, 60 fokon történő pasztörizálás hatására is elpusztul.

2015. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

En is nagyon feltem a liszterozistol. Ami tuti, hogy ha a pizza meg volt sutve, akkor ugy nem veszelyes.

Amikre nagyon figyelj:

Majas, felvagottak amik mar regota " nyitva " vannak ( en csak a vedogazast mertem enni ), nyers hus nyers tojas ( fozesnel nagyon kell vigyazni ), lagysajtok, brie, camambert. Husok ami 24 oranal tovabb all a hutoben, es a felmelegitett husos eteleket forrora fel kell melegiteni.m

Virsli, kolbasz - ez csak fustolt, tehat nyers, csakis fove / sutve ehetob!

2015. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!