Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan emberről, akiről sokan pletykálnak körülöttetek?

Figyelt kérdés
Eszetekbe jutott már, hogy irigység vagy akár visszautasítás miatt beszélnek róla?
2018. okt. 31. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sosem hiszek el semmit, amit nem a saját szememmel látok. Mármint szóbeszédeket. Az éremnek mindig két oldala van, ezt kell szem előtt tartani. És persze sokszor irigységből is pletykálkodnak az emberek, vagy valamilyen hátsó szándékkal.
2018. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez erősen függ attól, hogy ki és mi a pletyka tárgya. Ha a főnökünkről terjedne el, hogy megint magára húzott egy gyakornokot akkor meg sem kérdőjelezném, mert az lenne a fura, ha nem tenné :)

Gyakrabban szoktam viszont irigységet felfedezni a fecsegés mögött, vagy azt, hogy a pletykásnak már nem elég inger az esti barátok közt és muszáj feszültséget generálnia maga körül.

2018. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mégis mit? Rólam például sokan mondták, hogy homi vagyok, pedig nem. Mit mondjak, nem esett jól. Egyszerűen csak szűkebb az intimszférám. Szóval mi a pletyka?
2018. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jellemzően a sikeresebb emberekről pletykálnak, legyen az gazdagabb rokon/barát, csinosabb nő, főnök, helyi vagy országos politikus, vállalkozó, sportoló, celeb, stb. Az hogy valaki népszerű téma másoknak még nem minősíti őt semmilyen mértékben sem. Az már más kérdés, hogy a tömegből nagyon kitűnő emberek többségében is vannak bőven negatív tulajdonságok pl. politikát, vállalkozást, celebséget nagyban már nem lehet csak tisztességes módszerekkel vívni, vagy a kicsit gazdagabbak, vagy különösen csinos nők is érzik a tömegek irigységét, ezért kevésbé szeretik embertársaikat.
2018. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok azonosulni a helyzettel, nem barátkozok pletykafészkekkel és igyekszek kizárni a környezetemből az ilyesféle negatívitást sugárzó embereket.
2018. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Általában semmit, nem szoktam hinni a pletykáknak. A pletykás emberektől viszont hányok, azonnal leírja előttem magát az, aki részt vesz benne. Pl. ha valaki (pl. munkatárs) elkezd nekem mást, mondjuk egy harmadik kollégát szidni a háta mögött vagy elkezd pletykálni róla, akkor onnantól kezdve egy suttyónak tartom és azt se hiszem el, amit kérdez.
2018. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Semmi, nem szoktam adni a pletykáknak. A pletykás embereket se szeretem, ha nem muszáj akkor nem kommunikálok ilyenekkel. A legtöbb pletyka gyökere amúgy is az irigység.
2018. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondják, hogy akiről így vélekednek, annak van alapja. De igazándiból nem érdekel a dolog. Szerintem meg akik keverik a kását, azok meg a saját kis életükkel nincsenek rendben, így palástolják a saját rendezetlenségüket.

Sok esetben irigység végett beszélnek így a másikról. Pedig - képletesen írva -: aki pl.: 7-es BMW-vel jár, attól még nem biztos, hogy olyan happy lenne az élete, az érzelmi világa.

2018. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!