Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van nekem ekkora problém...

Miért van nekem ekkora problémám a legtöbb emberrel?

Figyelt kérdés

Azt elején szögezzük le, hogy bárhol a világon élhetnek bármilyen emberekek bármilyen természettel. Azért írom ki ezt a kérdést, mert nincs más hely, ahol ezt meg tudnám vitatni. Olyan kívülállónak érzem magam mindenhol. Kimondom: nagyon elegem van ebből a nagyképű, nagypofájű, gusztustalan, tróger, paraszt magyar népből, hogy hihetetlen.Vannak barátaim, akik tényleg azok, de velük sem tudok mindent megvitatni, mert ők sem vevők erre, sajnos. Amíg kisebb voltam, alig vártam a fiatalkort tele bulikkal, de ez nagyon megváltozott, amint szembesültem vele, hogy ez Magyarországon mit jelent. A legtöbb egy primitív, bunkó, tajparaszt, csak arra képes, hogy hátbaszúrjon, eláruljon, kötekedjen, szívózzon, kinevessen. Az intelligencia annyira ismeretlen, hogy rendesen lehurrognak érte, és lassan ezért ég a pofám, mert egy gimnáziumban egyedi dolog ez. Tényleg döbbenetes. Ez nem azt jelenti, hogy jól is tanulok, mert egyébként nem, az olyannal, ami nem érdekel, alig foglalkozok, de egyébként mindenre nyitott vagyok valamennyire, és magamra is sokat adok, külsőre is próbálok, így teljesen egészséges fiatal vagyok. Tovább szeretnék tanulni, és a legfőbb célom, hogy messziről elkerüljem az egész keleti régiót, még Európában is. Barátnőm sem volt még, nem tudom, hol keressek, mert szabályosan hányingerem van az egész 15-25 éves korosztálytól. De néha meg vagyok ijedve, hogy velem van a gond, túl komoly vagyok ilyen idősen, és ez később vissza fog csapni. De komolynak sem mondanám magam, mert szeretek ökörködni, de még azt is úgy, hogy másnak véletlenül se legyen belőle kára. Ki nem állhatom a másik lejáratását. Ez nekem annyira meghökkentő, ami itt folyik, hogy még jóhogy ülök, mert kidőlnék ettől a sok agyalástól. Ahogy mondtam, nem lehet egy kalap alá venni mindenkit, de lassan ordítva kérdezem az utcán, hogy miért ilyen férgek a magyar emberek? Egy irigy, igénytelen, önző, tolvaj az egész ország. Mégis mennyi ilyen ember van, mint én? Jól tudom, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, de miért van az, hogy ismerős, aki előtte csak annyit bírt hajtogatni, hogy "á, biztos mindenhol ilyen" hazajött Németországból, és azt mondta, hogy ha tehetné, már kiköltözne, ott élne? Én sem csak németül látom a világot, nyugatra nem mennék, Amerikába végképp nem, az európai kultúra fekszik a legjobban, itt is a Skandináv országok és Svájc. Na, itt bármelyikben olyan szívesen élnék a visszahallottak alapján, hogy csak na. És nem a pénz miatt. Egy kis faházban élő halász jobban lennék, mint egy lopásból élő, rafinált, önző döbrögi ebben a szétrámolt kuplerájban, ami itt van. Kicsit eltértem a fő témától, de végülis minden kapcsolódik egymáshoz, úgyhogy belefoglalva az országokat is, megkérdezem:


Én vagyok a selejtes? Miért nem találok olyan embert, mint én? Ez a felsorolt országokban könnyebben menne? Komolyan, itt már nem is akarok barátnőt sem keresni, mert ha találnék is, nagyon minimális esély lenne rá, hogy kiköltözne velem.



2018. okt. 31. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Olyan szinten a fejembe láttál, hogy vissza kellett néznem a böngészési előzményekben, mit csináltam 23:23-kor, mert azt hittem, átmentem skizoba és én írtam meg a kérdést... :D Abszolúte nem vagy egyedül, hánynom kell az itteni emberektől.
2018. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Néhány helyen erősen fogalmaztam, és úgy tűnik, mintha tényleg az egész országot egy oldalra sorolnám, aztán mindenki így-úgy, de azért írtam így, mert így van nyomatéka, helyette inkább az elején "leszögeztem", a vége felé pedig, hogy "nem lehet egy kalap alá venni mindenkit".


Valahogy mindig előjön a "tipikus magyar mentalitás" jelző, holott nem mindenki egyforma, de mégis egy ország nevelt minket, és ha a többség ilyen, ott azért mindenki hibás, még én is, hogy itt akarom hagyni. Rajtunk múlna, hogy milyen lesz később, de ha itt hagyjuk, csak rosszabb, és akkor mi is rosszak vagyunk, de nem tehetem fel az életem arra, hogy megneveljem a tróger embereket az ugyanilyen szüleik helyett. A politikába meg végképp nem folyok bele, az kéne még, de nem egy átlagembernek, nekünk kellene megoldást találni, hanem a "vezetőségnek", de itt meg jön a másik, hogy a nép azért ilyen, mert ők is ilyenek. "Tipikus magyarok". Hát fogalmam nincs, mi van ilyenkor.

2018. nov. 1. 00:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerencsére előfordulnak hasonló emberek.
2018. nov. 1. 00:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért van ennyi bajod az emberekkel. Én keresem a jót is bennük és sokakban meg is találom. Persze nem mindenkinél.
2018. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kimondom: nagyon elegem van ebből a nagyképű, nagypofájű, gusztustalan, tróger, paraszt magyar népből, hogy hihetetlen." Ezek az emberek olyasmit tükröznek vissza számodra, aminek a látványa elviselhetetlen. De akkor a tükörben van-e a hiba?


"de lassan ordítva kérdezem az utcán, hogy miért ilyen férgek a magyar emberek?" Igen, a baj veled van. Ciki, ha valaki ennyire torzan látja a világot. Lásd a kognitív torzítások listáját. Mennyi tünetet ismersz fel magadon? Ha négynél több, keress fel szakorvost. Ezeket a hibákat tuti elköveted a gondolkodásodban:

-túláltalánosítás,

-negatív szűrés,

-pozitívumok figyelmen kívül hagyása,

-korai v önkényes következtetés,

-érzelmi érvelés,

-vélemény tényként tálalása,

stb.


"Na, itt bármelyikben olyan szívesen élnék a visszahallottak alapján, hogy csak na." Messziről jött ember azt mond, amit akar, tudod-e?


"mint egy lopásból élő, rafinált, önző döbrögi ebben a szétrámolt kuplerájban, ami itt van." Ööö, mit is tettél azért, hogy ez az ország jobb hely legyen? Nos?


"Én vagyok a selejtes?" Nem, nem hinném, még a fent leírtak alapján sem, hogy selejtes vagy. A személyiséged alapján érlelődőben lévő nagy gyerek vagy, aki érzelmileg reagál le mindent, hárítja a felelősséget, és ahelyett, hogy tenne valamit a neki nem tetsző dolgok ellen, alultájékozottságában toporzékol.


Van egy rossz hírem: akárhova is költözöl, magadat mindenhova magaddal kell vinned. És ez el fog rontani számodra mindent :( Javaslom, előbb nőj föl, aztán próbálj szerencsét a világban! Nem azt mondom, hogy a te jelenlegi helyzetedből felnőtté válni erőfeszítésmentes lesz, de elkerülhetetlen ez a feladat. Másrész hasznos is: ha felnősz, nem fogod ennyire gyengének és kiszolgáltatottnak érzeni magad, mint a leveledből érződik.

2018. nov. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

"Ki nem állhatom a másik lejáratását."


Ehhez képest a kérdésed kifejtésének túlnyomó részében ezt teszed saját magad, ráadásul elég durván.

2018. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!