Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha lemegyek egy konditerembe...

Ha lemegyek egy konditerembe kell arra számítanom, hogy lesznek akik kiröhögnek?

Figyelt kérdés

A test amivel rendelkezem, szinte izomtalannak kinéző puhos test, kis "sörhas" és "cici" az van a 183 cm-res testmagasság mellett.

A kérdésem önbizalomhiányból ered, állandó szorongás mellett. Javasolták már járjak ilyen helyekre, de 36 éves férfi létemre nem merek menni. Vannak rossz iskolai élményeim gyermekkoromból verés, megalázás stb.


2018. dec. 7. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerinted mennyire reális az, hogy felnőtt emberek körbeállnak és a hasukat fogva nevetnek miközben téged néznek? Nem inkább 16 éves vagy?
2018. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Az egyetlen dolog amit megnéznek/kiröhögnek az az, ha valami hihetetlen idióta módon csinál valaki egy gyakorlatot. Ezt persze ki lehet kerülni azzal, ha előtte utána nézel, hogy kell edzeni vagy ha felbérelsz egy személyi edzőt. Ha valami nem megy, nyugodtan lehet kérdezni is másoktól, nem harap senki. A külsőd miatt senki se fog piszkálni egy normális edzőteremben.

Ha kellemetlenül érzés magad a sok nagyon nagy ember közt, akkor kisebb edzőtermet keress.

2018. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Rövid válasz:

-Nem


Kicsivel hosszabb:

-Mindenhol vannak parasztok szóval előfordulhat, de valószínűleg semmit sem lesz.

2018. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel és nem tudtam ezektől az önpusztító gondolatoktól elszakadni és minden helyzetre a régi sérelmek gondolatát kaptam válaszúl, ami a fejlődésem és a vágyaim elérését akadályozták. Aki elmegy ilyen helyre, azt inkább példásnak tartják, hogy ő tesz magáért és ad magára. A felnőttek már nem az a körbe röhögünk fajták, sőtt igen segítőkészek. Ne feledd ők is ott kezdték ahol te! Ahelyett, hogy azon aggódsz kiröhögnek, helyette ink meny oda és kérj tanácsot, segítsévet és mo d el, hogy most kezdted tud e tanácsot adni neked. (Persze ne olyanhoz menny oda aki épp súlyt emel 😃) Ez neki is egyfajta jó érzés lesz, hiszen az jön le neki belőle, hogy te adsz a véleményére és nem félsz megmutatni az esetleges tudatlanságot. A segítséget egy köszivel és egy mosóllyal háláld és ezzel ez egy pozitív élmény lesz mindkettötöknek.

Ha kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj. 😃

2018. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezt is ezt hittem először amikor le akartam menni, és sokáig visszatartott, de aztán megtettem, lementem, és senki nem nevetett ki. Ami pedig a legmegdöbbentőbb hogy nálam sokkal rosszabb fizikai állapotú emberek voltak ott, és voltak akik ez mellé még rettentően szabálytalanul is csinálták a gyakorlatokat, és őket sem nevették ki.

TLDR: nem kell tartanod ilyesmitől.

2018. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam, de most jutott eszembe egy történet :D


Még amikor 14 évesen elkezdtem az edzést én is elég kövér voltam és ráadásul fiatal is.


Nyílván sok dolgot rosszul csináltam.


Kinevetés helyett oda jött a konditerem tulajdonosa és leült velem kb 10 percre beszélni és megmondta, hogy bárkitől bármilyen kérdést feltehetek ha valamilyen problémába ütközök vagy csak nem vagyok biztos egy gyakorlat végrehajtásában.


Konditeremben inkább összetartás van.

2018. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha nehezen megy a lemenetel, akkor állj rá először a futópadra. Általában a gépek egy kicsit kijjebb vannak, nem leszel annyira a központban szóval tudsz nézelődni és meg tudod nézni milyen súlyok vannak, mit edzenek mások. Kipróbálod az öltözőt, hogy milyen, beszélsz a recepcióssal, szóval a neheze már meglesz anélkül, hogy komoly kockázata lenne annak, hogy kinevetnek.


Ha ez megvolt, a legtöbb helyen ki van téve személyi edzők elérhetősége, nekik ez a munkájuk és a leírásod alapján 10/8 ember aki náluk kezd ilyen fizikumú. Megkérdezheted a recepción esetleg, hogy kit ajánlanak egy kezdőnek.


Az edzőteremben egyébként általában mindenki azért van ott, hogy a saját rutinját végezze, senki nem nézi a korod.


Nálunk van a kórháznak is edzőterme, ott rengeteg az olyan ember aki rehabilitációs céllal van ott. Nincs persze olyan sok súly és eszköz, de kezdésnek és súlyvesztésre szerintem nagyon jó, és biztosan nem nevet ki senki.


Ha végképp nem megy, akkor kipróbálhatod az úszást is, hogy súlyt veszíts mielőtt bemennél az edzőterembe.

2018. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a többiekre. Engem körbeálltak és kinevettek amikor csak 150 kilóval tudtam fekvenyomni, 180 cm magas 90 kg voltam. Azóta úgy nézek ki mint te.
2018. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A többiek le akarnak csalni a konditerembe hogy kinevessenek.
2018. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A #8 leírta mire számíthatok. Tehát mégis vannak ott olyanok akik kiröhögik a "rosdztestű" kezdőt.
2018. dec. 7. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!