Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mivan ha elvesztegetem a...

Mivan ha elvesztegetem a legjobb éveimet?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok és tele vagyok olyan álmokkal, amik nem megvalósíthatóak jelen helyzetemben. Egyrészt nincsenek meg hozzá a kapcsolataim, ismerettségek. Másrészt csupa olyan dolog érdekel ami Magyarországon nem elterjedt, nem ad megélhetőséget stb. ilyen és ehhez hasonló akadályok. Nagyon szeretnék ebből az önsajnáltató, tétlen helyzetből kitörni, mert csak úszok az árral és nem teszek semmit. Pont azért mert tele vagyok ötletekkel, vágyakkal amik egyedül nem véghez vihetőek vagy mint mondtam nem igen látok rá lehetőseget hazánkban. Igazából nem várom hogy most itt megkapjam a 100%os segítséget/választ rá, nem is tudom talán csak valaki aki ezt olvassa felismeri magát benne és leírja ő mit, hogy csinált, vagy megnyugtatja, hogy nem csak ő gondolkodik ilyeneken nap, mint nap.
2018. dec. 16. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Részletek? Mert ez így pokolian tág megfogalmazás.
2018. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz folyamatosan az álmok felé lépni.

Írj listát, rangsorold, mi számodra a legfontosabb.

Allan Pease - Barbara Pease: A válasz - a teljes élet titka

Olvasd el, ha gondolod.

2018. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj az álomvilágból felébredni, és csatlakozni hozzánk, földlakókhoz.
2018. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha leírod mit szeretnél megvalósítani, akkor lehet segíteni is tudunk, így esélytelen. Én is tele vagyok álmokkal, meg még többezren az országban, nem vagy egyedül.
2018. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg írhatnál konkrét dolgot, hogy mit szeretnél. Már csak a kíváncsiságom miatt is.


Nálam egyébként volt ez. 7 éves korom óta gitározok, (meg azóta zongorázom is, és egyéb dolgok) Egész tizenéves koromban arra készültem, hogy a zenéből fogok megélni, a tanulást le szrtam, szinte csak ezzel foglalkoztam. Aztán az érettségi után eléggé depressziós is lettem, mert nem akartam mással foglalkozni, a zenéből viszont nem tudtam megélni, és arra is rájöttem, hogy utálok koncertezni. Meg nem megy a kapcsolatépítés.


Aztán jött az az időszak, amikor agresszív voltam, önsors rontó stb.. Közben a Balatonon dolgoztam szezonban, meg utána kávézóban aztán árufeltöltőként aztán gyárban. Végig elég szarul voltam a felszín alatt. Aztán otthon voltam egy évig. Zenével foglalkoztam, eléggé görcsösen, pihenés nélkül szinte, hogy lefoglaljam az agyam. Mentálisan eléggé szétcsúsztam. A szobámon kívül nem nagyon funkcionáltam. Aztán abbahagytam mindent, és csak feküdtem egész nap pár hónapig. (ebben az egy évben gyógyszereket is szedtem.)


Aztán kijöttem belőle. Most ezt elég hosszadalmas lenne leírni, hogy hogyan, meg nincs is sok értelme, mert eléggé speciális. De a lényeg, hogy már nem akarok senki lenni, nem akarok nagyot alkotni meg ilyenek. Újra élvezem a zenélést, és sokkal jobb is vagyok benne. Teljesen laza az egész alkotási folyamat. Nem úgy mint régen. És minden könnyen jön.


A másik dolog ami sokat lendített még, hogy összejöttem a volt barátnőmmel újra, és kimentünk egy rokonomhoz Angliába, ahol egyébként már éltem korábban családilag 2 évet, úgyhogy valamennyire otthonos is. De nem tudom, hogy ez mennyire állandó még, de nem is nagyon érdekel.


Szóval amit tudok tanácsolni az az, hogy lazítsál. Nem tudom, hogy mi az amit akarsz egyébként, mert ugye erről nem írtál, de akármi is az, lehet azt úgy is csinálni, hogy közben mindegy, hogy lesz e belőle valami látható eredmény vagy nem. Nem véletlenül óriási közhely az, hogy az út a fontos, nem a cél. Mert ugye közben rengeteget fejlődsz, és ez a lényeg első sorban. Nem tudom, hogy hogyan állsz anyagilag, de iszonyú sok pénzt lehet megspórolni pár jelentéktelen dolog feladásával. Nekem nagyon sokáig elég volt a megtakarított pénzem. meg alapvetően a szüleim is tudnak támogatni. Úgyhogy hál' istennek ilyen téren is rendben vagyok.

2018. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném azt, hogy annak ellenére, hogy egy senki vagyok. Mérföldekkel jobb az életem mint a kortársaim nagy többségének. Szinte teljesen szabadnak érzem magam, amit munkaként végzek az se érződik munkának, és nem is vesz el túl sok időt. És elsősorban ez számít. Nem az, hogy bármit el e érsz.
2018. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok.
2018. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!