Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha letegeznek,...

Mit tegyek, ha letegeznek, nem akarok csendőrpertut, de tegeződni se szeretnék vele a továbbiakban?

Figyelt kérdés

- ha velem egykorú nő tegez, én is tegezem

- ha egy idősebb nő letegez, akkor ha belefér, én is visszategezem, de ha muszáj udvariasnak maradnom, akkor nénizem meg tetszikezem

- de férfiak esetében jobban szeretek a magázódásnál maradni, ezt hogy lehetne megoldani? Nem akarok leállni vele egyezkedni, hogy maradjunk a magázódásnál meg ilyenek. Magázzam tovább, aztán majd rájön? De az meg csendőrpertu. Főleg ilyen idős papák (60 felett) kezdtek el mostanában tegezgetni, pedig már (és még csak) 34N vagyok.


2018. dec. 17. 00:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát messze nem egyezkedni kell, hiszen minden jog nálad van a férfiak esetében a tegeződés kezdeményezéséhez.

Ha valaki olyan bunkó, hogy ezt nem tudja, akkor bizony rendre kell utasítani.

2018. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát figyelj, végülis megtehetik, a lányuk lehetnél. Engem meg mindig gyereknek néznek, mert kb 10 évet letagadhatok, néha azért elég kellemetlen is tud lenni. Vissza kell köszönni határozottan, hogy jó napot kívánok, aztán annyi. Ha nem értik, szerintem felesleges bármit is tenni.
2018. dec. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a lányuk lehetnék, de nem vagyok az. Ezért szerintem nem is illik elkezdeniük tegeződni velem.
2018. dec. 17. 00:14
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Ja, én abszolút egyetértek veled, valóban nem illik, ezzel csak nyugtatni szoktam magamat is, hogy ne idegesítsenek fel. :D
2018. dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

erre a vitára nálam mindig az teszi fel a pontot, hogy a világ közel egymilliárd embere tegeződik..tudniilik az angolul beszélők


nem mondom, hogy az a szép meg ilyenek de engem ahogy letegez valaki visszategezem zokszó nélkül..


25F

2018. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
Szerinted nem szerinted! Olvasd mar el az illemkonyvet mielott szerinted...masreszt random mindig ugyanazok itt a kerdesek... most vagy tenyleg 3 ember kerdez itt folyton vagy mindenkit a vilagon ez a par dolog erdekel de allandoan... hogy is van ez? ;D
2018. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Az az egymilliárd ember (az angolul beszélők) nem tegeződik, hanem magázódik. Valaha a you volt az angolban a magázó forma, volt tegező is (thou, vagy valami ilyesmi), de kikopott.

Úgyhogy ha az angolokat akarjuk példának venni, nekünk is mindenkivel magázódnunk kéne.

2018. dec. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Én orvos vagyok, nekem az a kedvencem amikor a beteg fel akarja ajánlani a tegeződést, mondván olyan fiatal vagy tegeződjünk. Ha velem kb. egyidős lenne az még kólával elmenne, de amikor a hatvan éves pasas próbálja ezt elsütni az nagyon fel tud húzni. Tegezódés felajánlásakor a rang fontosabb, mint a kor és egy orvosi rendelőben orvos-beteg viszonyban az orvos rangja magasabb.
2018. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez számomra is nagyon idegesítő, amikor idősek ennyire képtelenek alapvető illemszabályokat betartani, viszont ha egyébként a stílusa nem provokatív, akkor általában rájuk kell hagyni, máskülönben én is vissza szoktam tegezni, van, amelyik ilyenkor nagyot szokott nézni. :)
2018. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

engem meg az idegesít mikor valaki állami pénzen szerez e "Dr."-t a neve elé aztán onnantól rangokat emleget..


de bezzeg mikor meglátja, hogy te is doki vagy akkor már visszavesz..

miért kell ezt? ha pl egy 5 gyermekes anyát vagy egy mentőst gyógyítasz akkor is ki mernéd mondani, hogy te vagy a wow?

2018. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!