Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ilyen esetben hogy viselkednétek?

Ilyen esetben hogy viselkednétek?

Figyelt kérdés

A buszon utaztam ma. Nem sokan voltak rajta. Egy lány ült az ablak mellett, és fülessel a fején azt láttam rajta hogy sír. Törölgette a szemét is. Gondolom valami pasi dolog lehetett, és hozzá köthető zenét hallgatott.

Ilyen esetben ti oda ültetek volna hozzá megvigasztalni, pár kedves szót szólni?

Vagy csak simán elmentek mellette.

Én azt vettem magamon észre, hogy ösztönönsen oda akartam menni hozzá és adni neki egy bombont mosollyal (pont volt nálam) és pár szót váltani vele, hátha pici mosolyt sikerül csalni az arcára.

Aztán rögtön elárasztották a fejem olyan gondolatok, hogy senki nem értékeli ezt manapság, valószínűleg a lány bunkón fogadta volna a közeledést, velem sem foglalkozik senki. és hasonló. Végül nem mentem oda.


2018. dec. 26. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én személy szerint, ha egy ideig látom, ahogy sír, odamentem volna hozzá.

Bár lehet, megfutamodtam volna, féltem volna attól, hogy bunkó lesz. De nálam fontos tényező, hogy egyedül vagyok-e. Ha igen, és a lány nem néz ki elutasítónak, mentem volna. Persze kívülről nem látszik, azért a megérzésemre hallgattam volna.

Szerintem jó dolog, hogy segíteni szerettél volna :) én értékeltem volna.

(Ne legyen bűntudatod, hogy nem tetted meg.)

2018. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocsi a negatívoskodásért, de akkor is ilyen empatikus gondolataid lettek volna, ha egy srácot láttál volna ilyen állapotban??
2018. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha egy srácot láttam volna sírni amit még nem láttam utazásaim során, akkor nem mentem volna oda.
2018. dec. 26. 18:14
 4/15 A kérdező kommentje:
pontosabban nem lett volna bennem ilyen gondolat. (és fiu vagyok)
2018. dec. 26. 18:15
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Rögtön gondoltam.
2018. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tettem meg mert 2 megálló után már szálltam le.

10 percet ha utaztam, meg nem is egyedül voltam.

Csak legbelül nagyon empatikus tudok lenni, és szerettem volna ha kicsit jobb kedvre derül, vagy valaki esetleg meghallgatja mert épp bármi baja lehetett, és tudom hogy a mai világban mindenki csak elmegy a másik mellett, de én is így tettem:( ez kicsit kellemetlen.

2018. dec. 26. 18:17
 7/15 A kérdező kommentje:
de érdekes hogy fiukkal szemben ez nem jön elő.
2018. dec. 26. 18:17
 8/15 A kérdező kommentje:
de az is tény hogy ez a ridegség ami van ami téged is ér, erre sarkal. Nemhiába a sok feljött kontrol gondolat hogy miért ne menj oda.
2018. dec. 26. 18:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Te nem empatikus vagy, csak csajozni akartál. Mondjuk ki.
2018. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem. Nem kértem volna el a nevét sem mást. pusztán tényleg ez volt az első érzésem.
2018. dec. 26. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!