Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én rühellem a boldog...

Csak én rühellem a boldog ünnep kívángatást, stb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy feltételezhetően kisebbségben maradok a véleményemmel, de kíváncsi vagyok hátha valaki osztja a nézeteimet...

Engem egyszerűen nem izgat hogy boldog ünnepeket kívánjak valakinek. És az sem, hogyha nekem kívánnak. A párommal vitázunk mindig erről, mert ő meg állandóan erőlteti, hogy "dehát valakinek jól esik". De miért esne jól? Mi esik jól ezen bárkinek? Semmi személyes nincs benne, semmi tartalom nincs benne, csak egy szokásos gesztus, amit kell, hogy minek, azt nem tudom... Vagy jól esik ez bárkinek? Vagy fáj az bárkinek, ha elmarad a köszöntés? És miért érzi ettől bárki jobban magát, hogy felköszönt másokat? Ez nem igazi gesztus...


Amúgy engem a "jó étvágyat" és hasonló marhaságok is határtalanul irritálnak, egyszerűen sosem értettem miért kell ilyen felesleges szófordulatokat mondogatni. Jobb attól bárkinek az étvágya, hogy jó étvágyat kívántak? Jobb lesz attól bármi? Miért kell kötelezően pofázni kajálás előtt?


A párom szerint érzéketlen vagyok és nem vagyok kedves attól, hogy így gondolkodom. De most ez miért kedvesség? Kedvesség az, ha érdeklődöm mások iránt, segítek nekik valamiben, de az, hogy odaböfögök minden évben bizonyos időközönként valamit, mert úgy illik?

Vagy tényleg nekem van valami komoly szociális fogyatékosságom, hogy nem értem ennek a jelentőségét? :D (28L)


2018. dec. 31. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vele egyedül,de nem sokan leszünk.
2018. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn sem szeretem a konvencionális dolgokat, szóval pacsi:)./36F/
2018. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezúton szeretném megragadni az alkalmat, és boldog új évet kívánok neked és minden kedves hozzátartozódnak.
2018. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
boldog új évet kivánok neked :)
2018. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van a pàrodnak.
2018. dec. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek veled, kérdező.

Szerintem erőltetett az egész kívángatás. Úgy érzem, hogy ha nem mondom, hogy boldog ezt vagy azt, vagy jó étvágyat a körülöttem lévőknek, akkor "bunkó" vagyok. Akik szokták ezeket mondani, mintha elvárnák, hogy visszamondjam.

Nem várom el, hogy mondják nekem, hogy jó étvágyat, sőt...utálom ha mondják. De ha mégis, akkor illik visszamondanom.

2018. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Ezek szerint azt is utálod, ha születésnapodon felköszöntenek?!
2018. dec. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Jó étvágyat, egészségedre... Vagy amikor a tök egyértelműt is megkérdezik: hajat mostál? Főztél kávét? Hasonlók. Nem szeretem én sem. Nem is értem, hogy miért kell mindig minden tevékenységemre megjegyzést tenni. Kényelmetlenül érzem magam tőle, mintha állandóan azt figyelnék, hogy én mit csinálok.


A Jó kívánságokat se szeretem, egyedül a karácsonyos oké számomra, de az is csak ajándék átadásakor.


Mondjuk a felesleges csevegést sem csípem. Elviselem, de ha nem muszáj, nem hallgatom és nem szállok be ilyen beszélgetésekbe.


Ettől függetlenül köszönöm minden Kedves hozzászólónak, Boldog új évet kívánok nekik én is! :)


23L

2018. dec. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 October15 ***** válasza:

A kérdezővel értek egyet. Bár nekem inkább személyes okaim vannak rá mint logikai problémám. Egyszerűen az ünnepek jó része vagy nem jelent semmit vagy a család miatt a tiszta szenvedéssel azonosítom és furcsállom, hogy ha valaki szereti. :D


A jó étvágyat az nálam belefér.


Amivel a világból ki lehet kergetni az a részvétem... Amikor random dude263 odajön a temetésen és közli, hogy részvétem...

Én sem szeretem csinálni mert hát tudom, hogy a szolidaritáson túl nem von be érzelmileg a dolog úgyhogy egyszerűen hazugságnak érzem a részvét nyilvánítást.


Pl: Pár éve halt meg egyik volt ált. sulis osztálytársam testvére [szívbeteg volt születésétől fogva így várható volt]. Ez rossz persze de, hogy nyilvánítsak úgy részvétet, hogy úgy isten igazából a világon semmit nem éreztem ezzel kapcsolatban? Meg nem mondom, hogy megtettem-e [gimi óta nem beszéltünk és effektíve face-n láttam kirakva szóval kényszerhelyzet sem igazán volt]. Persze valamit mondani kell ha személyesen közölnek ilyesmit és nyilván a szolidaritás érzése megvan de nem szeretek úgy tenni mintha gyászolnék mikor hát nem.

2018. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem. Nyilvan pl ha valakivel találkozok karácsonykor/szileveszterkor/szülinapján/névnapján, akkor felköszöntöm. De nekem is a halálom, hogy ilyenkor betalálnak olyanok akikkel alig/soha nem beszélek. És igen én pl facebookról is leszedtem a születésnapomat. Annál személytelenebb dolog szerintem a világon nincs, amikor küldenek egy feliratos képet. Nekem erre nincs szükségem, kifejezetten zavar a dolog. Ha valakit fel akarok köszönteni vagy kellemes ünnepeket akarok kívánni, akkor az a minimum, hogy felveszem azt a k_va telefont, hogy egy fokkal személyesebb legyen a dolog.
2018. dec. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!