Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én rühellem a boldog...

Csak én rühellem a boldog ünnep kívángatást, stb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy feltételezhetően kisebbségben maradok a véleményemmel, de kíváncsi vagyok hátha valaki osztja a nézeteimet...

Engem egyszerűen nem izgat hogy boldog ünnepeket kívánjak valakinek. És az sem, hogyha nekem kívánnak. A párommal vitázunk mindig erről, mert ő meg állandóan erőlteti, hogy "dehát valakinek jól esik". De miért esne jól? Mi esik jól ezen bárkinek? Semmi személyes nincs benne, semmi tartalom nincs benne, csak egy szokásos gesztus, amit kell, hogy minek, azt nem tudom... Vagy jól esik ez bárkinek? Vagy fáj az bárkinek, ha elmarad a köszöntés? És miért érzi ettől bárki jobban magát, hogy felköszönt másokat? Ez nem igazi gesztus...


Amúgy engem a "jó étvágyat" és hasonló marhaságok is határtalanul irritálnak, egyszerűen sosem értettem miért kell ilyen felesleges szófordulatokat mondogatni. Jobb attól bárkinek az étvágya, hogy jó étvágyat kívántak? Jobb lesz attól bármi? Miért kell kötelezően pofázni kajálás előtt?


A párom szerint érzéketlen vagyok és nem vagyok kedves attól, hogy így gondolkodom. De most ez miért kedvesség? Kedvesség az, ha érdeklődöm mások iránt, segítek nekik valamiben, de az, hogy odaböfögök minden évben bizonyos időközönként valamit, mert úgy illik?

Vagy tényleg nekem van valami komoly szociális fogyatékosságom, hogy nem értem ennek a jelentőségét? :D (28L)


2018. dec. 31. 22:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hehe, köszönöm a jókívánságokat, boldog új évet nektek is :P :D


Egyébként a szülinap nálam pont az egyetlen, ami belefér. Az ugyanis személyes és csak a tiéd. A karácsony meg az újév, ami mindenkinek ugyanakkor van, amögé nem tudok beleérezni tényleges jókívánságokat...De a születésnap legalább valami egyedi. És ott talán tényleg gondolsz pár másodpercre arra az emberre, akit köszöntesz...bár valószínűleg nem arra gondolsz hogy "remélem TÉNYLEG jól fogja érezni magát ma", hacsak nem a legjobb barátod vagy egy közeli rokonod... de még belefér.


És igen, ahogy más is írja, kicsit olyan emberbe beletett kényszer a dolog, hogy "muszáj mondanom valamit", mert így illik. De miért muszáj? Nekem is kínos és zavaró, és másoktól is zavar, ha csak azért beszélnek, mert "kell".

Van szegény apósom is, akivel gyakorlatilag nulla a közös témánk, de gondolom őt ez nagyon zavarja, ezért inkább állandóan beszél és kérdez. "Jól vagytok? Az a fő, hogy jól vagytok. Minden rendben? Az a fontos, hogy minden rendben. Egyetek valamit. Reggeliztetek? Aludtatok? Jól aludtatok?" Én a falra mászom tőle, és őszintén szólva jobban örülnék ha kevesebbet de azt tartalmasabban beszélgetnénk... Dehát istenem, nyilván neki meg az a kínos, ha nem beszélünk állandóan, csak én meg ezt az érzést nem tudom megérteni az emberekben.

2018. dec. 31. 23:26
 12/12 anonim ***** válasza:
50%
Van, amikor valaki tényleg szívből kíván jót a másiknak. Ha ez nem ismerős neked, az nem fogyatékosság szó szerint, de valami fontos hiányozhat az életedből, az tuti.
2019. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!