Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell lazítani?

Hogyan kell lazítani?

Figyelt kérdés
Na szóval, 16/f vagyok, szüleim teljesen tiltják az alkoholt, cigit (az amúgy se kéne), ott alvós dolgokat. El van várva a 4-es 5-ös szint az iskolában, járok dolgozni suli mellett. Barátnőmmel elég sokat veszekszünk. Hozzátenném hogy alapból nagyon könnyen csesz fel minden. Hogy tudnám kiadni a stresszt? Nyolcadikban egész második félévben folyamatosan rosszul voltam a sok stressztől, minden reggel meghánytattam magam hogy egyátalán el tudjak indulni az iskolába rosszul lét nélkül. Most elkezdtek újra jelentkezni ezek a tünetek és nagyon félek az egésztől. Hogy tudnék lazítani, élni egy kicsit, elfelejteni a szar napokat?

2019. jan. 1. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lazítást nem csak a pia...stb-ben lehet megtalálni ez tény.


Egy jó kiadós beszélgetés is hatalmasat dob a feszültség leadásában. Pl szüleiddel beszélgetsz erről kultúráltan, finoman - sőt ha látják rajtad azt s el is mondod "megérted őket miktől féltenek a mai világban" s felteszed a kérdést: Segítenétek valami tanáccsal? Pl kikapcsolódás terén.


Huszonéves vagyok...sajnos sok mindent láttam milyen a mai világ s fiatalság is, beleértve az én nyomorult generációs társaim zöme is...

Megértem miktől akarnak óvni szüleid, de engedni kellene a pórázon vagy legalább más kikapcsolódásban támogatni téged.


Pl barátnőddel menjetek el egyik hétvégén egy egész napos fürdőzésre.

Esetleg tenisz, röplabda - ott szivathatod a másikat is xD feszültséget pedig elég aktívan kimozgod.


Mi is beterveztük a fentieket. 😃


Párommal nem igen szeretjük az alkoholt/ bulikat, mi másképp lazítunk, mint a korunkbeliek többsége.


Az otthon ülős programok/hobbik mellett kell a testnek a mozgás, főleg feszültség kiadása miatt.

Én sokat alkotok (grafika, szobrászat, varrás, programok), párom olvas, tanul, melóból papírmunkát haza hozza.


Ezek is jó hobbik és kikapcsolnak, de ha te is úgy vagy, hogy sok a 4 fal közti program/hobbi ugorj el valamerre barát/barátokkal vagy/és barátnővel.


S hidd el, a "nagybetűs" világban nehezebb lesz a belső egyensúly megszerzése, de annak fenntartása is.


Barátnőddel se veszekedjetek, üljetek be egy süti/üdítő/pizzára vagy valami s beszéljétek meg: Neked mi a gond s mi az ötleted (pl kikapcsolásra), s neki mi a gondja.

Egyeztessetek s oldjátok meg - mert csak így tudtok előre haladni Normálisan!


Ami kulcsfontosságú: Időbeosztás.

Párom is még tanulja s rendezgeti ezt, elmondtam neki anno: Ha tényleg vágysz egy végleges partnerre, aki mellett le akarja kötni az életét: ARRA IS KELL IDŐT ÁLDOZNI, hogy megismerje a másikat s kapcsolatot építsen ki.


De ez ugyan úgy igaz a családi, baráti, üzleti ...stb kapcsolatok kiépítéséhez is!


(lehet van az írásomban felnőtt léti téma, de remélem a lényeget érted)


Párom is mindig a maximumot és jó teljesítményt üldözte, csak ő észre se vette, hogy kell lazítania.


Az a jó, hogy te ezt látod s hogy gondot is okozhat magadra s környezetedre is nézve.


A fent említett 3 progi nagyon jó (saját tapasztalat és nézet szerint), javaslom próbáljátok ki vagy ha nem jön be, kutass olyan után ami érdeklődésedet felkelti. 😊


Sok sikert, hajrá!


Az őszinte beszélgetéssel pedig nagy kő eshet le a szívedről is.

2019. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Wow...ilyen sokat írni egy számodra ismeretlen embernek nagy emberségre utal. Köszönöm a tanácsokat, azon leszek, hogy valahogy megpróbáljak párat, majd később lehetőség szerint a többit is kipróbálni. Ment a zöld kéz.
2019. jan. 2. 00:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkohol és cigi a legnagyobb stressznövelők! Jó, hogy tiltják, és tartsd is be, ha szeretnéd elkerülni a stresszt! Buli míg jó dolog, mert a társaság az jó lenne, de az alkohol az nagyon rombol.


[link]

(Remélem itt arról van szó, mert igazándiból csak beírtam googlebe, hogy „alkohol stressz”, első találat ez 😃 )


SPORT!

Mindenképp! Legjobb stressz ellen. Mozgás alapból is eltereli a figyelmed a hétköznapokról, mellette pedig felszabadul egy csomó hormon és kémiai vegyület, amik elűzik a stresszt.

Sporthoz kapcsolódóan pedig étrend! Nyilván a szemétkaját kerülni kell. Ami pl egy szálkásító étrendben benne van, az egész jó.


„Ép testben ép lélek.” -és ez nagyon nem hülyeség!!!


Barátnővel, meg úgy általában az emberi kapcsolatokban TILOS veszekedni. Sehova nem vezet. Helyette vitázni kellene. Észérveket felhozni, meghallgatni a másikat, kompromisszumra-konszenzusra törekedni.

Ezt nem tudja senki sem magától, ezt is tanulni kell! Javaslom nézzetek utána cikkeknek, tele van a net. Biztosan van olyan is, ami kifelyezetten párkapcsolaton belüli vitáról szól. És hát mivel ez egy kapcsolat ezért a nézeteltéréseiteket KÖZÖSEN kell megoldani. Őt is be kell vonnod a vitába. Nem hagyhatjátok, hogy érzelemkitörések miatt felelőtlenül dolgokat vágjatok egymáshoz!


Jaa, meg hánytatásra még, ez egy visszatérés az elejéhez. Az is pótcselekvés, pont mint a cigi és az alkohol. Ugyanúgy csak a stresszt növeli, segédkezik annak elhúzódásában. Tüneti kezelés-féleség, de magát az okot nem oldja meg.


Végül pedig stresszkezeléshez is van rengeteg cikk a neten, könyvek is vannak a témában(torrenten is), árdemes kutatni, biztos találnál olyat, ami rádillik, és segít.

2019. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!