Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a mostani fiatalok nem mutatnak elég tiszteletet az idősekkel szemben?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Az idősek se mutatnak a fiatalok felé.
2019. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
6%

Mert ma már mindenki egyenlő. A tapasztalatlan, tanulatlan, 53 kilós hülyegyerek is ugyanannyit ér, meg ugyanolyan erős, mint egy 30-40-50-60 éves valaki, és ha az utóbbi meg meri különböztetni magát, akkor szemét elnyomó.

Még a mai napig megvannak a hatásos nevelési módszerek, remélhetőleg sosem mennek ki a divatból.

Ha valaki ki akar lógni a sorából, szépen vissza kell verni a helyére. Mindig az erősebb kutya b..ik, ez ilyen egyszerű.

2019. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kor szerint ítélem meg azt, hogy ki érdemel tiszteletet. Persze, ha látok valaki idősebbet küszködni valamivel segítek neki. De akkor fogom tisztelni, ha ő is tisztel engem. Ha valaki lekezelően bánik velem, nem fogok jópofizni vele, mert idős. A tisztelet nálam kölcsönös alapon működik. 20/F
2019. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Emlékszem, amikor még hetente feljártam Pestre a korai 7 órási busszal. Elővételes jeggyel ballagtam a sok idős néni elé. Ment is a merész pic*ázás rendesen.
2019. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Ja és, amikor lobogtattam, hogy elővételesem van. Haragosan kántálták, hogy menjek hátra.... nem normálisok vannak sajnos. Majd, aki tisztel, azt én is viszont.
2019. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki pontosan annyi tiszteletet kap tőlem, amennyit megérdemel. Attól, hogy leélt valaki 70-80 évet, még nem lesz tiszteletre méltó.
2019. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Tisztelem ha kiérdemli. Van aki úgy emlegeti a korát, mintha ezért bármi is járna, de mindenkit lenéz, kihasznál. Buszon láttam olyan "kedves nénit" aki gyomoron könyökölt egy srácot, vagy éppen úgy érezte a zsúfolt buszon, hogy a szatyrának is jár a hely. Persze vannak normáis, kedves idősek is, őket tisztelem, ha kell segítek.

Amúgy ha itt tartunk az öregek miért nem tisztelik azt a fiatalt aki suli után munkába igyekszik?

2019. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Így van. Az kap tiszteletet aki kiérdemli. Idegenek,vagy családtagok esetében egyaránt.

Én személy szerint mindenkinek megelőlegezek egy alázatos,tiszteletteljes kezdést,de ha tiszteletlenek velem,kortól függetlenül,nem fogom hagyni hogy megalázzanak csak azért mert régebben születtek mint én.

Az idősek között is van nagyon sok bölcs,jóravaló ember,és van köztük rengeteg buta is. Aki 70-80 éve alatt csak morgolódott,elűzött mindenkit maga mellől,semmit nem tanult,semmin nem változtatott. Na mondjuk egy ilyet nem tudok tisztelni csak azért mert öreg. Nyilván vitába nem szállok vele,ha látom hogy korlátolt és sötét,max köszönök és megyek tovább.

2019. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy vagyok, hogy a tiszteletet ki is kell vívni.


Másrészt viszont egy alapvető tiszteletet mindenkinek illik megelőlegezni a másik felé akár idős akár öreg az illető.


Az a baj, hogy a bölcs öregember nagy részt csak a mesében létezik. A Többség csak sima "egyszerű" bunkó, aki az volt fiatalon, felnőttként és az marad öregkorára is.

2019. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a kérdező nem egészen erre gondolt... Az oké, hogy oda-vissza járna a tisztelet, meg az is, hogy az idősek is borzasztó nagy parasztok tudnak lenni, igen.

De. Vitán felül álló tény, hogy a mai fiataloknak sokkal nagyobb a szájuk, nem tisztelnek senkit szimplán illemből, nem veszik figyelembe mások korát, tapasztalatát vagy bölcsességét. Őket már nem nevelték ezekre a dolgokra, udvariasságra, hogy akkor is köszönünk a Rózsi néninek szépen mosolyogva, ha egy gonosz boszorkány, és stb.

De nem csak a nyugdíjasokkal ilyenek. Azért "az én időmben", röpke 10 évvel ezelőtt, mikor mi voltunk kiskamaszok, még nem mertük 30-40 évesekkel úgy szájalni, mintha haverok lennénk meg egyenrangúak. Igenis megvolt a tisztelet a felnőttek irányába. A mai gyerekekből ez azért hiányzik, mert 8 évesen már fészbukoznak meg musicallyznek és felnőttnek érzik magukat.

Ők az a generáció, akik csak akkor adnak, ha kapnak valamit cserébe, de elvárnak mindent úgy, hogy ne kelljen semmit adniuk érte. De nem tehetnek róla, a szüleiknek kellett volna erre odafigyelni, plusz ilyen korlátlanul digitalizált világban esélyük sincs normális értékrend kialakítására. Ez van.

Én szomorúnak tartom, de igazából nem velem csesznek ki, amikor flegmáznak meg verik a mellüket a semmire. Engem nem bántanak meg ezzel, ellenben megnehezítik a saját életüket, mert pl. egy állásinterjún nem díjazzák az ilyen "majd tisztelem a főnökömet ha kiérdemli" hozzáállást, kevésbé tiszta helyeken meg szájba is vágnak érte.

Az alázat mindig és mindenhol fontos volt és lesz, aki abszolút nem hajlandó arra, hogy megadja a magasabb rangúnak a kellő tiszteletet és udvariasságot, az soha nem lesz sikeres. A legnagyobb hatalmú emberek is se**nyalással kerülnek magasra...

2019. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!