Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a mostani fiatalok nem mutatnak elég tiszteletet az idősekkel szemben?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
A kor nem érdek,hanem állapot, na csá.
2019. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
érdem* akart lenni :D
2019. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

En probalok mindenkihez alapveto udvariassaggal es tisztelettel fordulni, elozekeny vagyok, segitek, atadom a helyet, stb. De ha valaki erre bunkosaggal valaszol, akkor hagyom a fenebe. Ha kenyszernek erzi, hogy beszoljon, az mas teszta, akkor megvedem magamat.

Ha viszont valaki direkt folyton bunko, pedig csak minimalis illemtudast kene felmutatnia, annak probalom meg jobb arcomat mutatni. Van a hazban egy idosebb no, szerintem mar nyugdijas, egyszeruen nem tetszem neki, pedig soha nem beszeltunk meg egy mondatot sem. Hiaba koszontem, vissza se koszon. Ezert kimondottan elvezem, ha egyszerre erunk a lepcsohazajtohoz, mindig mosolyogva tartom neki, es mar 5 meterrol jo hangosan koszonok neki, hogy csokolom :D

2019. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg az idősek nem tisztelik a fiatalokat, ha már mindenképpen általánosítgatni szeretnénk.

Reggel megyek villamossal, jön a néni is elkezd kiabálni velem, hogy minek vagyok én fiatal ilyen korán itt, mert foglalom (?) a helyet a piacra sietők elől.

Én kérek elnézést, hogy iskolába kell mennem, ami kötelező, a piac meg nem.

2019. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

elnézve az idős embereket, ezen nincs mit csodálkozni.


nyilván elvétve akad 1-2 kivétel, de így 30 körül azon a véleményen vagyok, h a 60+ elég elcseszett generáció.


normálisan állok mindenkihez, de így is folyton beképzelt, ostoba, bunkó idősekbe botlom, egy szemtelenebb 18 éves még nehezebben viseli őket.


ezen az oldalon is pár hónapja kioktatott lekezelően egy 65 év körüli nő, h különbül műveli az anyanyelvünket, mint én, közben alapvető nyelvtani és érvelési hibákat vétett.


és az átlag magyar idős tényleg ilyen. azt hiszi, az, h leélt x évet, automatikusan bölccsé teszi, közben sokszor 18-20 éves diákok értelmesebbek náluk, vagy jobban beszélnek nyelveket.


ergo egyetértek azokkal, akik szerint a tiszteletet is ki kell érdemelni.

2019. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy értettem a kérdést ahogy a 10-es válaszíró írta:)

Viszont, köszönöm a véleményeket,van akivel egyetértek,van akivel nem teljesen.. :)

2019. jan. 8. 12:46
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

A kor nem érdem, hanem állapot.

Aki idősebb, az nem áll rangban felettem, mint pl a főnököm. Miért is kellene tehát alázatosnak és tisztelettudónak lenni vele szemben, ha ő egy bunkó?

Aki velem tisztelettel bánik, azzal én is úgy bánok, ilyen egyszerű a dolog. A kornak ehhez nincs köze.

2019. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
94%
Tehát kedves kérdező, ha jól értelmezem, akkor nekem (mint alapvetően előzékeny és tisztelettudó embernek) mindenféleképpen tiszteletet kellene tanúsítanom egy olyan ember felé, aki ezt nálam nem érdemelte ki? Tehát, ha Józsi bácsi egy bunkó, de idősebb, akkor nekem tisztelnem kell őt. Lehet ő bármilyen nyers és pofátlan én tiszteljem őt, mert idősebb. Elküld a tetves k anyámba valamilyen okból, vagy ok nélkül (igen, ismerek ilyet is) de én jópofizzak neki?
2019. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!