Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szereztetek barátokat...

Hogyan szereztetek barátokat az egyetemen?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, de nagyon ritkán tudunk találkozni, mert mindannyian egyetemre járunk (más város, vagy csak szimplán más szak és teljesen más az órarendünk) és emiatt nagyon nehéz összeegyeztetni. Szóval a legtöbbször max. messengeren beszélünk vagy telefonálunk egymással és csak ritkán tudunk elmenni ide-oda vagy akár csak személyesen találkozni és normálisan beszélgetni egymással. Jó lenne, ha a az egyetemen is lennének barátaim, de eddig nem sikerült senkivel sem összebarátkoznom. A többség még mindig azokkal van együtt, akiket már a suli előtt ismert (pl. egy suliból jöttek vagy találkoztak a gólyatáborban) és velük nagyon nehéz szimplán csak órák előtt beszélni is, mert nagyon összetartanak és mással szinte szóba sem állnak. Csomóan vannak, akik csak elvonulnak egyedül, kikerülnek mindenkit és kb. rád sem néznek, a terem másik felében ülnek egyedül mindenkitől távol (hiába mész oda és próbálsz beszélgetni, nem foglalkoznak veled - próbálkoztam, de úgy viselkednek mintha leprás lennék). Vannak olyanok is, akikkel lehet beszélgetni, de ennyi. Ilyen ismerősöm van csomó, akikkel köszönünk egymásnak és ha beszélünk, eldumálgatunk, elhülyéskedünk, segítünk egymásnak stb., de ez inkább csak az egyetemmel kapcsolatos dolgokra vonatkozik (pl. zh-k, jegyzet, vizsgák, tanárok stb.), másról nem nagyon szoktunk beszélgetni. Mindenki fáradt, nyűgös, mindenki megy haza tanulni, beadandót készíteni stb. és az első adandó alkalommal összepakol és utazik is haza. Nem akarom őket leszólni, mert én is pont ugyanezt csinálom, mert egyszerűen nincsen jobb ötletem. Utálok ott lenni, mert ha van egy kis szabadidőm és nem kell a tanulással foglalkoznom, akkor egyszerűen megöl az unalom. Az egyetemi programok kimerülnek a heti egy hányásig ivós buliban (és ez nem az én terepem), a koliban abszolút nincsen semmi élet (pl. két hónap után futottam össze az első emberrel a folyosónkon), a szobatársammal is alig találkozunk és így alig beszélünk (kb. nem is ismerjük egymást, csak éjjelente egy szobában alszunk). Ahhoz képest, hogy mindenkitől azt hallgattam, hogy majd milyen jó lesz... Én is fáradt vagyok, nekem is sok dolgom van és nekem sincsen időm/energiám/pénzem/kedvem mindig társaságban lenni vagy szórakozni, kikapcsolódni stb., de néha azért jó lenne valakivel beülni enni-inni, megnézni egy filmet vagy csak körülnézni a városban, kirándulni a környéken, de nincsen kivel.
2019. jan. 16. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, eleinte csak az egyetemmel kapcsolatos dolgokról beszéltem a többiekkel, aztán elkezdtem bedobni más témákat is és nyitottak voltak rá, bár barátnak egyik ilyen ismerősömet sem nevezném, de egy haverom lett, akinek többé-kevésbé hasonló az érdeklődési köre és azért elég összetartóak voltunk az egyetemen.


Ne a mennyiségre menjél. Már az is nagy szó, hogyha 1 valakit találsz, akivel lehet normálisan beszélgetni.

2019. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel sajnos, az én barátaim is szanaszét szóródtak az országban, egyedül egy barátom van, aki ugyan ide jött a városba, de neki is vannak dolgai, nem egy egyetemre járunk, és így nehezebb találkozni, de szoktunk azért. Az egyetemen a táborban annyira összekovácsolódtak a többiek, hogy beiratkozáskor teljesen kinéztek engem a csoportból, hiába próbálkoztam. Sajnos azóta is ez a helyzet, én is a külön üldögélő típus vagyok, de ha odajönne valaki hozzám, nagyon szívesen elegyednék vele beszélgetésbe, nem pattintanám le. A táborba nem tudtam elmenni, pedig szerettem volna, pont ezért.
2019. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

első félévben tankörtársak voltunk, mi is az elején mindig csak az egyetemről beszéltünk, de aztán ahogy egyre jobban szimpatizáltunk a másikkal bedobtunk más témákat is elmentünk kávézni, most másodévben pedig kábé legjobb barátok vagyunk

mondjuk nálunk sokat segített, hogy első félévben minden tankörnek együtt voltak a gyakorlatai és előadáson is nagyrészt ilyen csoportokban ültünk

2019. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!