Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki segítene ebben az...

Valaki segítene ebben az ügyben? (kicsit hosszú és ciki trollok off) 20F

Figyelt kérdés

Szóval gondot okoz számomra az emberekkel való kommunikáció legtöbb formája. Sajnos szociálisan nagyon fejletlen vagyok ugyanis nagyon sokáig nem beszéltem senkivel. Már óvodában is kövér gyerek voltam ami miatt nagyon sokszor piszkáltak a gyerekek ez sokkal rosszabb lett mikor 1. osztályos lettem ekkor már szinte mindenki engem "bántott" volt mikor a tanár is beszólt. Utána már hallgattam csak, senkivel nem beszéltem kizárólag a szüleimmel. Az évek alatt kialakult egy szociális fóbia is tehát félek az emberek véleményétől is.

Eljött az idő néhány hónapja amikor eldöntöttem, hogy változtatni fogok, lefogytam 94kg-ra és nagyon nehezen de újra elkezdtem emberekkel beszélni de éppen csak annyit, ami egy feladat elvégzéséhez szükséges pl kérek xy terméket az eladótól.

Sajnos érezhetően hiányzik a szociális élet nekem is már. Nincsenek barátaim soha nem volt még barátnőm és sorolhatnám, hogy mi vezetett odáig, hogy most ezt a kérdést kiírom.

Szeretnék én új emberekkel megismerkedni, beszélgetni velük, barátkozni és itt jön a probléma. Fogalmam nincs miről beszéljek egy idegennel, vagy olyannal akivel épp nincs semmi dolgom (lásd: eladó). Egyszerűen nem tudom miről beszélhetnék idegenekkel, pl mióta suliba járok heti 3x buszozok nagyon sokszor ülnek mellettem volt olyan is akivel szívesen beszélgettem volna mert szimpatikusnak tűnt, de inkább hallgattam a zenét tovább, mert mit mondhatnék neki? Vagy az osztályban is vannak olyanok akikkel nem beszélek csak köszönőviszonyban vagyunk, mert egyszerűen nem tudok nekik mit mondani, vagy ha beszélünk pár mondatot beáll a csend. De nem is a csenddel van a gond, hanem azzal hogy nem tudok beszélgetést kezdeményezni velük. 4,5-ös tanulmányi átlaggal nem tudok emberekkel beszélni legszívesebben elsüllyednék szégyenemben. Leírok egy beszélgetést, kíváncsi vagyok hogy tudtam volna pl ezt a beszélgetést tovább vinni, mit mondhattam volna?

Buszon történt az eset mikor jöttem haza. Felszálltam a buszra, és nem nagyon volt szabad hely már, de pont az mellett a lány mellett akit észrevétlenül figyeltem a megállóban volt egy hely.

-"szia, szabad?" -"igen, gyere, meddig mész?" -"mondtam meddig" -"ülsz akkor az ablak mellé?" -"aha ülök"

Ennyi volt, pedig nagyon szívesen megismertem volna. Ez érdekelne, hogy kezdjek beszélgetni valakivel? Hogy hozzak fel egy témát ha pl a kötelező "mizu?" megvolt, vagy az előbbi buszos eset vagy ha csak simán csendben van az illető és szeretnék beszélgetni vele?

Néztem videókat a témában, de leginkább csak olyat találtam, hogy miről beszélgessek első randin vagy egy nővel akit fel akarok szedni és leszólítom utcán stb.

Megköszönném, ha valaki segítene ebben :)



2019. jan. 30. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

- Gyakran mész erre?

- Meddig mész?

- Miért nem szeretsz az ablaknál ülni?

- Szívesen ülök az ablak mellé, mert ...


Viszont szerintem érdemesebb az egyetemen ismerkedni, mint hazafelé menet. Kérdezz meg valamiket, amiket úgy gondolod, hogy értettek a többiek (függetlenül attól, hogy te érted-e), majd hagyd, hogy elmagyarázzák.

2019. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass önfejlesztő könyveket, én is most kezdem :-) bocs ha nem jutottál előbre.

Nem akarok panaszkodni és sajnáltatni sem magam de nekem sem voltak barátaim soha sem, talán az oviban max 1-2 ember de nem sokáig, engem is csúfoltak bár nem tudom miért? nem adtam rá okot de nem is érdekel már, elég csendes lettem aztán az évek folyamán, középsuliban is csak csalódtam hogy milyen emberek is vannak azt hittem hogy végre lesz egy barátom és nem ki használt? Hátam mögött ki beszélt stb..

Igazából én már nem nagyon hiszek ebben a barátságokban sajnos.

Nekem is volt már ilyen buszos esetem egy lánnyal de én sem jutottam sok mindenre, egyszerűen el fogyott belőlem a szó.

Szóval kitartást,amilyen téma érdekel téged néz utána és foglalkoz vele, járj el sétálni vagy futni, spotrolj valamit ami érdekel így hátha össze találkozol azonos érdeklődésű emberekkel,sok sikert és kitartást :-)

20F

2019. jan. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es. Nekem ez baromi szimpatikus amikor valaki aki szinten ugy erzi nem sikeres valamiben batoritja a kerdezot! Roppant szimpatikus! Es neked nincsenek barataid? Vagy tul zarkozott vagy vagy az elet rossz korulmenyeket adott eddig es hulyekkel hozott ossze a sors. Fiatalon nehezebb, mert mindenki ebben a korban feszegeti a hatarokat, masoknal, tanaroknal, szuloknel, onmaganal. Kesobb sokkal jobb fej mindenki. Az is aki csufolt... 25 de foleg 30 felett mar azert jo esellyel benottek azok a lagy fejek, es kialakulhat mar egy ertekes beszelgetes abbol szinpatia, stb masokkal. Fel a fejjel sracok. <3
2019. jan. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez egy tök aranyos történet, és nagyon szimpatikus srácnak tűnsz, kérdező. :) Ahogy látom, a fogalmazással, önmagad kifejezésével nincsen problémád, értelmesen és jól írsz. Talán gyakorlásként elindulhatnál ezen a vonalon, fórumozhatnál olyan témákban, amik érdekelnek. Ez azért is jó, mert ha van valakivel közös érdeklődési körötök, akkor már van témátok is, amiről beszélgethettek.

(Én amikor otthon voltam kismamaként, macskás fórumokba jártam beszélgetni, hogy ne felejtsek el minden olyan szót, ami nem a gyerekneveléshez kapcsolódik közvetlenül. :P)

Ha nehezen nyitsz, akkor tanulj meg kérdezni! A legtöbb ember nagyon szereti, ha valaki érdeklődve meghallgatja, a csajok meg különösen. :)

Buszon jó kérdések lehetnek a "minden nap erre jársz?" Dolgozni/tanulni mész?" --> "Hol dolgozol/tanulsz?" stb. De bármikor lehet beszélgetni az időjárásról is. (Nem túl kreatív, de a kínos csendet megszünteti.)

Egy eladótól meg lehet kérdezni, hogy meddig vannak nyitva, ennek kapcsán, hogy ő meddig dolgozik, és akkor már lehet bezsélni arról, hogy milyen ez a munka neki, szereti-e, és így tovább.

2019. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2019. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Ugyan ez volt a problémám szinte teljesen :)
2019. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm a segítséget, ment a kéz mindenkinek.
2019. febr. 1. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:

3# köszönöm szépen,nagyon kedves vagy :-)

Nincsenek,inkább csak hülyékkel hozott össze eddig,nagyon szépen köszönjük 2-es ;-)

2019. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
voltam
2019. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!