Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv, a kérdésem a következő...

Üdv, a kérdésem a következő lenne: sajnos nincs bejelentett munkám és most ismerősök, barátoknak segítek be- takarítás, bevásárlás meg ilyen dologban amiért 1-2 ezer forintot azért kapok. Ezután, hogy kell adóznom? Mekkora bevétel felet?

Figyelt kérdés
Ez nem rendszeres csak néha van egy egy ilyen.Ezután,hogy kell nekem adózni ,hisz nem egy állandó bevétel illetve mekkora érték felett kell adóznom? Sajnos nem vagyok tájékozott ez ügyben de problémát sem szeretnék magamnak okozni a tudatlanságommal.És csak ez a bevételem van jelenleg.Se munkanélküli segély se egyéb segélyeket nem kapok.

2013. dec. 19. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked egyáltalán nem kell adóznod az ilyenek után, annak az ismerősnek kell havonta 1000 Ft-ért regisztrálnia téged a NAV-nál, akinél dolgozol. Azonban szinte senki nem tartja be, mivel magánházaknál magánemberek között történik minden, gyakorlatilag ellenőrizhetetlen.
2013. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmilyen jogviszonyban nem vagy velük, akkor feketén dolgozol, értelem szerűen nem adózol. (mellesleg, ha ismerőseidnek, barátaidnak csinálod, a kutya sem fog tudni róla, hogy pénzt kapsz érte)

Foglalkoztathatnak alkalmi munkásként napi ezer forint közteher fizetés mellett, vagy háztartási munkásként havi ezer forintos regisztrációs díj megfizetésével.

2013. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért volt ez fontos mert a TB-t azt nem tudtam fizetni magam után a NAV küldött egy nagyobb összegről szóló elszámolást amit meg kell fizetnem.Erre akarok kérni mérséklést és részletfizetést de a kérvényező papíron be kell írnom a jövedelmem és ilyen dolgokat.Akkor vajon nem lesz gond ha beírom ezt a jövedelmem? Vagy nem célszerű? Ez a méltányossági kérelem nyomtatvány amibe valamit mindenképp írnom kell bele mivel másképp nem fogják részletre megadni sajna és a családból sem keres csak az egyik testvérem ő is Diák munkával egy picit.
2013. dec. 20. 08:03
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejelentett munkád, akkor ne írj be semmit! Nehogy már beleírd egy NAV-os nyomtatványba a fekete jövedelmed!!!!
2013. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen ezért tájékozódok mert most nem tudom ,hogy ilyenkor mi is van! Ha nem írom be akkor ugyebár 99% esély van arra,hogy nem adják meg a részletfizetést és a mérséklést erre az összegre ami elég nagy. Totál nem tudom mit is kéne csinálnom.Ha esetleg lenne valaki aki privátba is tudna segíteni azt nagyon megköszönném.abban kéne segítség ,hogy milyen lehetőségek vannak és miként töltsem ki az űrlapot!
2013. dec. 20. 10:04
 6/16 anonim ***** válasza:
Be ne írd ezeket a jövedelmeket, ez totál feketemunka, úgy megvágnak, mint a franc! Fizetned kellett volna havi 6660 Ft egészségbiztosítási járulékot, az hajtják most be rajtad visszamenőleg. Hivatalosan jövedelemnek azt számít, ami után normálisan adót fizettél, minden másról hallgass, mint a sír, ha nem akarod megütni a bokád. Mellesleg az is butaság, hogy akkor engedik a részletfizetést, vagy bármit, ha van jövedelmed. Nekem engedett már el az APEH büntetést méltányossági alapon pont azért, mert nem volt épp sem bevételem, sem bármilyen ingatlan, nagyobb ingóság a nevemen. Mondjuk az csak néhány ezer forint volt, nem egy vagyon.
2013. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Írd be hogy 0 Ft a jövedelmed, és mellé kapják be ha így akarnak megbüntetni.


Ennyire azért ne legyünk már tisztességesek, hogy 10 Ft os jövedelmet is bevalljuk, mikor a vezetőink milliárdokat sikkasztanak.

2013. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így már sokkal jobban átlátom a dolgokat.Azért is volt lényeges kérdés mert ezen az űrlapon elég fura dolgokat kérdeznek.Pl.: Velem egy háztartásban élők jövedelme,ingóság vagy ingatlan értéke beleértve a bútorok -ékszerek meg ilyenek, ingatlan ahol lakok szobák száma / nagysága (nm) meg hasonló dolgok. És azért a családomnak sem szeretnék kotyvaszt okozni főleg ,hogy nem dúskálunk anyagilag.És ha kihagyom azt a részt ,hogy mondjuk testvérem dolgozik és keres ennyit akkor max rászállnak ami kellemetlen. Ha meg nem írok be semmit akkor megkérdezik mégis miből élünk! Trükkös nagyon egy a NAV ilyen szempontból.Lehet abból baj ha nem írom be a velem egy háztartásban élők jövedelmét?
2013. dec. 20. 11:15
 9/16 anonim ***** válasza:
A hivatalos jövedelmeket mindenképp írd be, amit feketén keresnek, arról viszont hallgass! Annak idején, amikor a büntetésem volt (rosszul töltöttem ki az adóbevallást, és pár ezer forinttal kevesebb adó jött ki, mint kellett volna), még diák voltam, apum bejött velem az adóhivatalba, ott töltöttük ki a papírt, az ügyfélszolgálatos nő segített, nagyon rendes volt. Amilyen köcsögök állítólag az ellenőreik (bár velük még nem volt dolgom), az ügyfélszolgálatra ez egyáltalán nem igaz, tényleg segítőkészen állnak hozzád.
2013. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát testvérem Diák munkával keres keveset ami ilyen 40-50 ezer forint havonta illetve a másik testvérem segít még néha anyagilag de nem velünk él.Plusz édesanyám meg egy ismerősünk gyerekére vigyáz persze nem bejelentett munka végzéssel.Ha most beírom ,hogy testvérem keres ennyit akkor max megkérdezik ,hogy mégis miből tartjuk fenn a lakást? Meg a számlákat miből fizetjük ki?! Ördögi kör ez nagyon ahogy most így jobban belegondolok.
2013. dec. 20. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!