Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha az emberek, különböző tulajdonságok alapján jobban szét lennének válogatva, és elzárva egymástól? Nem lehetne így több kisebb, de sokkal működőképesebb társadalmat létrehozni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például mondjuk az intelligenciára. Néha annyira ostoba személyekkel lehet találkozni, hogy az embernek egyszerűen fizikailag fáj, hogy valaki hogy lehet ennyire tudatlan, ésszerűtlen, és még csak nem is zavarja, és halvány jelét se mutatja, hogy változtatni akarna ezen.

Vagy gondoljunk csak a liberálisok és konzervatívok közti erős különbségre...Vagy vallásosak, ateisták. Vagy más ilyesmi kritériumok alapján a hasonló embereket egybegyűjteni.

Persze ezt jól át kéne gondolni, és úgy kivitelezni, mert ez egy erős általánosítás, és egyes csoportok között lehetnek átfedések...

Viszont az így kapott kis közösségek között talán nagyobb lenne az összhang, kicsit békésebben tudnának eléldegélni egymás mellett, és az ember még idegbajt se kap a tőle nagyon eltérő emberektől. Mondjuk itt még az is hátrány, hogy így a közösségekből elveszne a sokszínűség, változatosság. Ha pedig valaki kilógna valamiben a többiek közül, az jobban látszana, még nyilvánvalóbb lenne, így még nagyobb lenne a kinézés, és kiközösítés...

Nem tudom, ez igazából csak egy h.lye gondolatmenet, ami megfordult a fejemben, azt se tudom, hogy érthető lett-e egyáltalán, de az lenne a kérdésem, hogy ebből kiindulva mi a véleményetek? Támogatnátok vagy elleneznétek, az emberek ilyen fajta szelektálását? Vagy igazából bármilyen szépen kifejtett véleményt szívesen fogadok. :D



2019. márc. 2. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne nagyobb az összhang, csak az embereket érné kevesebb inger, és összességében kevesebb lenne a tapasztalatuk az embertársaikat illetően.

Az összhang maximum abból adódhatna, hogy mindenki ugyanazt visszhangozná, és nem hallanának más véleményt a sajátjukon kívül, de rövid idő után úgyis találnának különbségeket a csoportok tagjai a saját nézeteikben is.

2019. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Azzal hogy elzárnád egymástól őket csak még nagyobb lenne a gyűlölet. Érdemes csak megnézni hogy azokban az országokban utálják legjobban a menekülteket ahol egyáltalán nincsenek.
2019. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem igazán lehet kivitelezni. Mármint tegyük fel, pl. intelligencia alapján válogatnak szét embereket, okés, de attól még mindig van egy rakás más tulajdonságuk az egy csoportba tartozóknak, amiben különbözhetnek, ami megint veszekedéseket szítana a tagok között.

Meg amúgy nem csak ez a két véglet létezik, hogy valaki mondjuk vagy liberális, vagy konzervatív, mert a kettő között is van egy csomó árnyalat, ezért az egy csoportban lévők között is lenne egyet nem értés adott témákban.

Ha úgy akarnák szétválogatni az embereket, hogy az egy csoportba tartozók minden ilyen alap kérdésben egyetértsenek, a jelenleg élő több, mint 7. milliárd embert kb. ilyen 10 fős csoportokba kéne szétoszlatni (bár még lehet, így is sokat mondtam) aminek nem sok értelme lenne :D

Meg amúgy ha már csak a vallási eredetű háborúkat nézzük, szerintem ne lenne olyan csoport, aki ne akarná a többieket is megtéríteni, akármi is legyen alapja a szelektálásuknak. Ezt max. úgy lehetne elkerülni szerintem, ha teljesen elkerítenénk egymástól a csoportokat és nem is tudhatnának egymás létezéséről, de az megint hülyeség, mert iszonyatosan sok pénzbe kerülne pl. falakat emelni a csoportok élőhelyei közé, másrészt ha egy adott csoportban lévő párnak gyereke születne, nem biztos, hogy ő is ugyanolyan szemléletű lenne, mint a szülei, szóval akkor az utódokat átvinnék más csoportokba, vagy megölnék őket, vagy mi? Ha az előbbi, akkor előbb-utóbb úgyis kiderülne, hogy léteznek rajtuk kívül más embercsoportok is, míg ha az utóbbi, szerintem elég hamar fellázadnának ez a rendszer ellen. Bár ezzel már kicsit eltértem az eredeti kérdéstől xd

Szóval szerintem jót tesz az embereknek, hogy nem csak velük azonos elveket vallókkal élnek együtt, mert legalább más szemszögeket is megismernek bizonyos kérdésekben. Vagy az intelligencián alapuló szelektálásra visszatérve, vannak olyan embertípusok (mint pl. én is), akik jobban teljesítenek, ha van, akit az iskolában/munkahelyen/sportban/stb. vetélytársnak érezhetnek, vagy akit utol akarnak érni, az ilyeneknek megint nem tenne jót, ha körülöttük mindenki hülye lenne, nem lenne, akire "felnézhetnek", aki motiválja őket.

2019. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Vegyük azt, hogy van egy család. Anya, apa, Pista, Lujza.


Anya - intelligens lenne, és konzervatív.

Apa - buta, mint a föld, és konzervatív.

Pista - intelligens, és liberális.

Lujza - buta, mint a föld, és liberális.


Mit tennél?

2019. márc. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi ennek a filnek a címe? A kiválasztott? Beavatott? Á nem jut eszembe...
2019. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén mondom, hogy nem tudom jobb lenne-e. Az van, hogy olyan sok féle kombináció képzelhető el, hogy végső soron mindenki egymaga lenne. Sőt, a skizofrének (vagy bipoláris zavarosok nem tudom) még önmaguktól is el lennének zárva.


De azért értem: A bűnözőt a bűnözővel összetenni, a kedveset az udvariassal, az önzőt a sunyival stb.


Nem lenne unalmas?

2019. márc. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a selejtet kiírtanák. Ötletnek nem olyan rossz.
2019. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van aki nevetni tud azon, ha buta embert lát buta megnyílvánulásokkal. Csak nálad ekkora “probléma” ez, hogy így reagálod le, hogy neked ez “fizikailag fáj”.
2019. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felnőtt korban bizonyos fokig megtörténik ez a szétválasztódás és munkakör, baráti társaság, párválasztás, hobbi alapján kialakul az embernek egy vele vele hasonló környezet.


Csak ehhez túl kell élni a fiatalkort. Mert sajnos általános és középiskolában nem csak a jövő mérnökei, hanem a jövő lecsúszottjai is jelen vannak.


Én régen igazi lúzer voltam, a baráti köröm is kitaszítottakból állt. A vicc az, hogy manapság csupa olyan emberrel dolgozom együtt, akik régen a "menők" voltak és mégis egyenlő félként, barátként tekintenek rám. Ráadásul én pont ugyanúgy el tudok beszélgetni a "melósokkal" mint a felettem lévőkkel.

2019. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!