Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti mit tennétek? Nagyobb...

Ti mit tennétek? Nagyobb lakás-rosszabb környék vagy kisebb lakás-jobb környék?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy egyszobás lakásban lakunk négyen, a nagyobbik gyerek 5, a kicsi 2,5 éves. A szoba elég nagy és ketté van választva, tehát van nekünk egy háló, meg a gyerekeknek gyerekszoba, de tény, hogy nagyon kicsi már. Nagyon szeretnénk elköltözni, és az előny, hogy saját lakás, tehát nincs rajta hitel, viszont nincs plusz megtakarított pénzünk (vagy legalábbis nem sok). DE, nagyon jó környéken lakunk, nem csak azért mert minden itt van egy helyen, de csendes, nyugodt, nagyon jó szomszédokkal (bármikor rájuk bízhatom a gyerekeket, nincs bűnözés, tényleg szuper környék, nem szívesen mennék el innen). Viszont ez azt is jelenti, hogy nagyon drágák a lakások errefelé. Tehát ha eladnánk a lakást, itt biztos nem tudnánk nagyobbat venni, csak egy rosszabb környéken. Viszont nagyon kéne már a külön szoba a gyerekeknek, meg kicsit nagyobb tér. Szerintetek? Más is lakik ilyen kicsi lakásban gyerekekkel?
2014. ápr. 9. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb lakás rosszabb környék. Mert most még teljesen jó így, de amint a nagyobbik gyerek iskolás lesz, már nagyobb szüksége lesz egy nyugodt sarokra.
2014. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb lakás-rosszabb környék. Ez így nem lesz jó, ha már nagyobbak lesznek a gyerekek.
2014. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Én biztos a jobb környék+hitel megoldásban gondolkoznék! Én az egész gyerekkoromat a Szigony utcai lakótelepen töltöttem, és ha ma is oda kényszerítenének, inkább tanyára menekülnék, de oda soha semmiképp. És az is szempont, hogy ha a következő lakást is el kell adni, mert tovább mennétek, akkor, ha az nem piacképes, akkor nagyon nehéz lesz megválni tőle.
2014. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
pesten belül?
2014. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt írtam ugyan, hogy nincs a lakáson hitel, de azért van tartozásunk, amit törlesztünk (csak nem banknak, hanem családtagnak), így nem nagyon tudnánk még egy hitelt felvenni. Viszont a legfontosabbat elfelejtettem, hogy kb. 2 év múlva lejár a lakáskasszánk (amin lesz 1,5 millió Ft), és azzal már tudnánk itt is lakást venni (talán). Viszont addigra a nagynak már iskolába kell mennie, és nagyon félek, hogy nem lesz hol tanulnia. Még a konyha is kicsi, ott se nagyon tudunk szétpakolni az asztalon. Meg ki tudja mennyi idő eladni a lakást. Költözzünk addig el, és ha meglesz a pénz, akkor megint költözzünk? Nem szeretnék vándorolni sem.

Igen, Pesten belül.

2014. ápr. 9. 14:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám a lakástakarékot és utána vennék nagyobbat, jobb környéken. Biztos, hogy nem költöznék rossz környékre!!
2014. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

azért kérdeztem, hogy pesten belül e, mert mi is pesten belül laktunk, viszonylag élhető környéken, és ahogy te is, választás elé kerültünk a lakás mérete miatt, költöznünk kellet. Ugyanígy: nagyobb lakás, rosszabb környék, végül is úgy döntöttünk, hogy ki költözünk pestről, és végül abból a pénzből némi szülői kölcsönnel ugyan, de tudtunk venni egy kis kertes házat Vác felé.

15 percel utazunk csak többet, viszont sosem gondoltam volna, hogy pesten kívül ennyivel élhetőbb helyek vannak, össze sem hasonlítható, gyerek nevelés szempontjából egyszerűen ideális. A ház egyébként nem sokkal nagyobb mint a lakásunk, hozzá kell majd építeni ha második babát akarunk, de ha a nagyobb kert helyett kisebb kertet, netalán sorházat vesztek, akkor természetesen ettől nagyobb is ki jönne egy pesti lakás árából.

Én mindenképpen kimenekülnék pestről egy gyerekkel.

Ha ez az alternatíva nagyon nem tetszik nektek, akkor maradnék a kis lakás, élhető környéknél...

2014. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es, köszi az ötletet, de már mi is nézegettük. Mi úgy látjuk, hogy nemcsak Pesten, de a környékén is ugyanez a helyzet. Mármint, hogy vannak jobb környékek, de irtó drágák, és vannak ahol egy pesti lakás árából házat veszünk, de ott az utcában aztán "van élet", és most rossz értelemben írom. Nagyon messzire se mennénk, mert itt dolgozunk mindketten Pesten, és úgy nem ér semmit a ház, ha a napi utazgatással megy el az idő. Úgyhogy ott sem könnyű, de köszi a tanácsot.
2014. ápr. 9. 15:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

mi újpesten laktunk és meg mondom őszintén onnan sem volt könyebb bejárni, tényleg napi szinten 20 percel utazok most többet, a férjem pedig pont ugyanannyit. Viszont ha értékelnem kéne pest kerületeit (laktam jó párban, elit kerületekben is) akkor a legjobbra is 10-ből 7-est adnék, viszont bármelyik észak pesti településre minimum 8-ast....

a déli rész nem tetszik, ott nem laknék, jó pár helyen jártunk ott is.

Na mindegy, ha nem hát nem, pesten belül ennyi pénzből tényleg ne vegyetek családi házat, mert rámegy a házasságotok és a pénzetek az állapotára és a környezetére.


Ha a lakásnál maradunk, jobb környék kisebb lakás, csak a gyerek amikor iskolába megy, így is úgy is átutazik majd Budappest főbb segglukain, a metró végállomásokon, a körúton, stb. és ti is nap mint nap szembesültök majd a gettóval, mi ezért is maradtunk az agglomeráció mellett mert akkor legalább a gimi végéig el kerülheti pestet, nem pestről kerülnek majd ki a cimborái, és ez számomra megnyugtató...

ilyen szempontból teljesen mindegy, hol vesztek pesten belül lakást.

2014. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Hmm, pedig Vácot nagyon ajánlom ;) 6-os!
2014. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!