Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy idegenek csak...

Normális, hogy idegenek csak úgy lefotóznak?

Figyelt kérdés
Egyre többször futok bele olyan szituációkba, hogy nekem úgy tűnik, hogy valaki filmez vagy fotóz engem a mobiljával. Még az se nagyon zavarja, hogy észreveszem, sőt volt már olyan is, hogy kicsit odébbültem és utánamjött és folytatta. De amúgy olyan is volt, hogy ebédeltem egy kollégával, és (gondolom, rossz gombot nyomott meg, nem a felvevőt) a mobiljából elkezdtem én beszélni... Amúgy teljesen átlagos csaj vagyok, és nem celeb. Veletek is történt már ilyen? Mi a fenét kezdenek ezekkel? Rákeres kép alapján, hogy ki vagyok? Ez valami új perverzió?
2019. márc. 4. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem normális, és nem is szabad hagyni. Normális esetben illik megkérdezni, készíthetnek-e totót rólad, és nyugodtan mondhatsz nemet.

Személyiségi jogaid megsértése, és nem tudni mire használják, de a TE tested, TE életed, és senkinek nincs joga se fotózni, sem semmit, amihez nem járulsz hozzá.

2019. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nyilvános fellépésen a fellépő vagy, vagy közönségben úgy fotóznak, hogy nem konkrétan téged, hanem a közönséget fotózzák amin te is rajta vagy, az teljesen jogos. Minden más esetben sérti a képmáshoz való jogod, már a felvétel elkészítése is jogtalan. Akár be is perelheted az illetőt.
2019. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hàt én nyakonvàgnàm az biztos. Igaz én férfi vagyok. Aztàn megtaposnam azt a szrt amivel kameràz.
2019. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom én sem biztosan megállapítani, hogy kameráz-e, és mire rendőrt hívnék, addigra biztosan kitörölné a felvételét.
2019. márc. 4. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha felismerhető vagy, nem tömeg részeként szerepelsz, és nyilvánossá teszi, akkor jelezheted a problémát a megfelelő hatóságoknál, egyébként nem csinálnak semmit.
2019. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Lehet magukat veszik a szelfikamerával és ez tűnik úgy mintha téged fotózna.
2019. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem enyhén paranoiás vagy.
2019. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Egyre betegebb ez a mindenkinek van fényképezős telója c. dolog, pont ezekért a dolgokért. Ha egy helyzetet rögzít, akkor kérdés, hogy inkább miért nem segít? Volt már, hogy villamoson fényképezgetett egy majom, aki művészlélek kinézetű volt: akkor még nem mertem beszólni, de szerencséjére a neten még nem találtam meg a felvett fényképet...
2019. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!