Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ki tudnék adni...

Szerintetek ki tudnék adni olyan könyvet, ami igaz történetről szól?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nagyon is érdekel az írás, van már két sztorim is, mindkettőt nagyon szeretem, de sajnos túl igaznak írtam le, az egyik a tanáromról szól, hogy összejövünk stb. Hogyan tudnám kiadni úgy, hogy ne tudná senki sem, hogy a történetet a valóság ihlette? Azaz ha pl ő elolvasná, vagy valaki olyan, aki ismer engem és a tanáromat, ne tudná, hogy ez róla és rólam szól?

A neveket és a helyet megváltoztatom, akkor ki tudnám adni?



2019. márc. 17. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
burkold fantasy vagy sci-fi környezetbe
2019. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem
2019. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pár dolgot írj át benne és tegyél bele kitalált dolgokat is.
2019. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászólók jókat mondanak+tegyél bele valami fordulatot, érdekességet, mert önmagában akkor nagyon 50:50 az esély, hogy sikerül, vagy sem.

Figyelned kell a kiadásnál, mert rengeteg pénzt visz el, és a az eladott könyvek ára így sem biztos, hogy fedezi majd a kiadásaidat (kiadói részesedés, stb. miatt).

Lehet, hogy netes kiadás jobb lenne.

2019. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint akkor te most a valóságban konkrétan összejöttél egy tanároddal, és ezt tudja is mindenki a környezetetekben? Ugye azt írtad, "igaz történet"... Mert akkor nem lenne semmi meglepő, hiszen csak megírtad a sztoritokat.

Ha viszont az a valóság, hogy bele vagy zúgva a tanárodba, és írtál egy történetet az álmodozásaidból, hogy összejössz vele, na azt tényleg ciki lenne, ha minden ismerősötök elolvasná.

Viszont egy könyvet kiadatni azért nem ennyire egyszerű. Egy kiadó sem fog megvenni egy ilyen sztorit, ezt most megmondom neked, hogy ebben ne is reménykedj.

Önköltségen pedig alsó hangon 200-300.000 ft, ha csak 100 példányt szeretnél mondjuk kiadatni. S korántsem biztos, hogy a tanáraid és osztálytársaid meg is fogják venni, még akkor sem, ha az orruk alá tolod, hogy ezt te írtad. Nem fognak 3-4000 ftot kiadni egy iskolás kislány álmodozásáért.

A nevek és helyszínek megváltoztatása egyébként értelemszerű, nem is értem, hogy gondoltad volna, hogy mindent az eredeti nevekkel írsz. Még jogi következményei is lehetnek akár, ha VALÓS személyekről fiktív sztorikat írogatsz.

Első körben, miután minden nevet, helyszínt és egyebet átírtál, olvastasd el a kis történetedet néhány barátoddal, anyukáddal, nagymamáddal, tök mindegy. A magyartanároddal mondjuk mindenképp.

Na, ha ők mind azt fogják mondani, hogy úristen kislányom, ez ZSENIÁLIS, te írónak születtél, és ki kell adatnod ezt a csodálatos regényt, na akkor elkezdhetsz kiadókhoz járkálni és imádkozni, hogy valaki más is így gondolja.

2019. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Plusz azért abba is gondolj bele, hogy amit te szeretsz olvasgatni (pláne, mert a saját kis ábrándozásod a tanárodról), az még egyáltalán nem biztos, hogy másoknak is egy élvezhető, izgalmas, fordulatos történet lesz.

Pláne, mivel te gyerek vagy, és egy felnőtt férfi emberrel való kapcsolatodról írsz kitalált történetet, ami ugye felvet néhány kérdést...

2019. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ki tudod adatni, ha beleírsz kitalált eseményeket is.
2022. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!